Kategórie
Numerológia a Astrológia

Ako na nás vplýva Jupiter?

jupiter-horoskop-radixMožnosti nášho rozvoja sú dané celým naším horoskopom, najväčšie však naznačuje poloha a aspekty nášho Slnka. Hneď po ňom nasleduje Jupiter. Ten podľa umiestnenia (v znamení a v dome) a aspektácie prezrádza, v ktorej oblasti života nás bude väčšinou sprevádzať šťastie a tiež, ktoré činnosti dokážu náš život najviac obohatiť.

Jupiter patrí – spolu so Saturnom – k spoločenským planétam, zastupuje energie a princípy potrebné na to, aby sme dokázali zaujať svoje miesto a realizovať sa v spoločnosti ostatných. Bez jupiterského nadšenia a optimizmu, bez dôvery vo vlastné schopnosti a nádeje na úspech by sme ťažko hľadali svoju životnú cestu. Jupiter je majákom, ktorý nám svieti do diaľav. Udržuje si nadhľad a neustrnie na nepodstatných detailoch. Je nielen nositeľom životného optimizmu, ale aj zdrojom životnej múdrosti.

Napriek tomu, že zjednodušene býva – najmä v tradičnej astrológii – považovaný za veľké šťastie (a Saturn zasa za nešťastnú planétu), jeho blahodarný vplyv nie je univerzálny, nemôžeme sa na neho spoliehať bezvýhradne. Nedá sa povedať, že by nám dával niečo nezaslúžene, to by ani nebolo spravodlivé, poskytuje nám len najväčší možný priestor k rozvoju, ktorý potrebujeme.

Jupiter predstavuje v horoskope jedno veľké ÁNO, Saturn zase NIE. Jupiter skrýva v sebe možnosti rastu, vývoja, rozmachu. Záleží len od nás, či bude kvalitatívny alebo kvantitatívny, či pôjde o naplnenie alebo zahltenie.

Jupiter obehne celé znamenie zverokruhu asi za 12 rokov, teda v každom znamení sa zdrží približne rok (od jeho chodu zvieratníkom je odvodený čínsky horoskop). Vplyv Jupitera je aktivovaný jeho tranzitmi, najmä na seba samého, má však výrazný vplyv aj na Slnko, Lunu a iné planéty.

Postavenie “svojho” Jupitera (ak nemáme vypracovaný osobný horoskop astrológom) väčšinou nepoznáme, dá sa len povedať, že tí, ktorých vek je deliteľný dvanástimi bezo zvyšku – teda Jupiter sa dostal na to isté miesto horoskopu ako pri narodení – začínajú novú dvanásťročnú etapu a mali by si dať záležať; ak ju dobre rozbehnú, bude sa im celý nasledujúci dvanásťročný cyklus dobre vodiť.

Zdroj: jurasek.sk

Kliknite na YouTube vo videu a pozrite si o svojom znamení. 😉

Stella Olga Pechotova

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.