Kategórie
cesta k sebe

Podstata dohôd, ktoré uzatvárame

dohodaPři svých zkušenostech ze života na Zemi vidíme většinu věcí a situací v životě ze značně limitované perspektivy.

..

Proto nemůžeme zjistit, že to, co jsme vnímali jako katastrofu, je ve skutečnosti ta nejlepší a nejvhodnější věc, která se nám v daném okamžiku mohla přihodit (ztráta zaměstnání, rozpad manželství, vážné onemocnění). Každá z těchto událostí je součástí našeho životního plánu. Došlo k nim proto, abychom se naučili důležitému pravidlu, abychom šli jiným směrem anebo aby námi otřásly a my se už konečně probudili.

Tyto události jsou součástí dohod, smluv a záložních plánů, které jsme si vytvořili před inkarnací. Vybírali jsme si situace, které podpoří náš vzestup. Všichni ale máme vždy právo svobodné volby. To, co vnímáme jako předurčení, je také důsledek dohody, kterou jsme sami učinili. Přestože jsou všechny dohody podmíněny svobodnou volbou, můžeme se setkat i s případem, kdy potkáme někoho, ke komu cítíme velkou přitažlivost, ale i tak se rozhodneme jít jiným směrem. Dokud dohody nejsou přijmuty všemi zúčastněnými, mají pouze potenciální formu.

Záložní plány – před narozením se můžeme rozhodnout potkat určitou osobu a schválit určitý “scénář”, který jsme si sestavili, a pak dotyčnou osobu minout bez povšimnutí. Můžeme tu osobu potkat později. Pokud se setkání poprvé neuskutečnilo, a toto setkání je pro naši duši důležité, vytvoříme si situaci setkání za úplně odlišných podmínek znovu. Například dítě, které mělo být vaší dcerou, se může narodit jako vaše vnučka, nebo pokud něco brání v tom, že se máte narodit vašim rodičům, můžete se poté k nim dostat jako snacha, se kterou budete mít silnou vazbu. Pro někoho tato informace může být důležitá, protože se v původní rodině cítil jako černá ovce, a konečně si dotyčná osoba může oddechnout a může z něj spadnout tlak, kdy se snažil zapadnout do systému, kde cítil, že nepatří. Na druhé straně ne ke všem událostem dochází kvůli dohodám, věci se dějí i náhodně.
Spřízněné duše – pro své vztahy si vytváříme spoustu záložních plánů a většina z nich má souvislost se základní životní lekcí. Jedna z největších lásek je ta, která se rodí bez dohod. Setkání s bývalou láskou může být velmi posilující a romantické. Pravdou je, že každý trvalý vztah je třeba postavit na každodenní rutině.
Rodový záměr – nejprve si ustavíme dohody s rodiči, rodinou a jinými důležitými lidmi v našich životech. Spousta rodin a rodů mívá specifický záměr – v některých rodinách se vyskytuje spousta lékařů, léčitelů, hudebníků … ale i alkoholiků.
Energetické vzory – tato smlouva zahrnuje lidi s podstatně velkým věkovým rozdílem, které člověk potká v pravý čas, aby tomuto mladšímu člověku předali energetický vzor. Umožňují těmto duším poznat, čím by chtěli být, až dospějí. Tohoto člověka může dítě potkat na ulici. Proto příště, až uvidíte, jak na vás zírá malé dítě, uvědomte si, že spolu můžete mít tuto smlouvu, a umožněte jim toto setkání. Dívejte se do očí. Pokud člověk nedokázal najít energetický vzor v dětství, může mít problémy s uvědoměním si vlastního Já.
Přechodové dohody – je to smlouva, kterou uzavíráme s jedincem, který nás má pustit, když umíráme. Syn nebo dcera řeknou: “Můžeš v klidu odejít, mami. Můžeš jít, když chceš. Všichni budeme v pořádku. ” Uvítací dohody –týkají se lidí, kteří se na spirituální rovině uvolí k tomu přivítat nás, když přijedeme domů.
Dohody druhého dechu – tyto dohody zahrnují osobu, k níž jsme měli velmi blízký vztah alespoň v jednom z předchozích životů. Tato osoba se uvolí vstoupit nám do života ve velmi důležitém období, aby zkontroloval, jestli jsme neuhnuli z cesty, kterou jsme si určili. Tyto známosti jsou často velmi intenzivní, a nutí nás s těmito lidmi na chvíli zůstat. Jejich záměr je nám připomenout původní záměr duše a směr. Často jsou to neodolatelné románky, něco do nás musí narazit, abychom se probrali – jsou velmi silné a krátkodobé.
Karmické dohody – abychom se mohli rychleji vyvíjet, musíme uvolnit karmu. Během plánovací fáze si vybíráme určité karmické dohody. Poskytují nám efektivní nástroje ke zvládnutí životních lekcí. Jsou užitečné tehdy, když se snažíme dát dohromady vztah, který jsme nenaplnili v předchozích životech. Protože není možné dlouhodobě vztahy budovat na karmických základech, všechny nové karmické dohody, jež jsme si zvolili, musí být dovršeny velmi rychle.
Menší dohody a “nedohody” – mnoho lidí potkáme z důvodu, že jsme spíše my pro ně důležití než oni pro nás. Někdy jen držíme místo ve smlouvě někomu jinému. Někdy “šálek čaje je jen šálkem čaje” a určitá událost a setkání pro nás nemá žádný význam.
 
Poznatky – Spiritual psychology (12 duchovních pravidel) – Steve Rother
Zdroj: Atlantská škola

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.