Kategórie
Numerológia a Astrológia

Slnečné a Mesačné znamenia…

Co je sluneční znamení?

Určitý úsek zvěrokruhu – Beran, Býk, Blíženci atd. – ve kterém se Slunce nacházelo v okamžiku, kdy jste se poprvé nadechli. Je to přesně to znamení, které obyčejně zná každý, to znamení, které obyčejně hledáme v novinových horoskopech. Jestliže jste se narodili v první nebo poslední den znamení, musíte znát přesný čas narození a zeměpisnou délku a šířku místa narození, abyste zjistili, zdali už Slunce do té doby nevstoupilo do dalšího znamení. Jinými slovy, počáteční a konečná data slunečních znamení jsou v různých astrologických knihách přibližná, a to byste si měli zapamatovat.

Těmto dvěma dnům se říká zlomová data a neměli byste se jimi nechat zmást. Někteří astrologové jim dokonce připisují delší období. V každém případě se jim pro laika přičítá příliš velký význam. Jestliže bylo Slunce v době vašeho narození v Blížencích, byli to Blíženci; jakkoli blízko to bylo zlomovému datu, a nic to nemůže změnit. Vlivy, které na vaši osobnost mohou mít znamení předcházející či následující Blížence, nikdy vaši charakteristiku nenaruší natolik, aby se z vás stal Býk nebo Rak. Nic nemůže zastínit zář Slunce nacházejícího se ve vašem znamení. Variace pramenící z toho; že jste se narodili v den zlomu, nejsou nikdy natolik silné, aby podstatně změnily vaši osobnost danou příslušným znamením. Důležité je zjistit pomocí času zrození, že jste se narodili ještě v rozmezí toho kterého znamení, a potom můžete na ostatní vlivy klidně zapomenout.

Říká se, že Sluneční znamení má přibližně osmdesáti procentní přesnost. Ale nativní horoskop a tedy i charakter člověka je ovlivněn pochopitelně i mnoha jinými faktory. Pokud jste se narodili 9. října, jste samozřejmě Váhy, protože Slunce bylo ve Vahách, a asi osm z deseti znaků znamení Vah se projeví ve vašem charakteru. Nicméně Měsíc,.který určuje emoce, mohl být v Beranu, a tak zabarví vaše citové projevy vlastnostmi Berana. Merkur, který ovlivňuje mysl, mohl být ve Štíru, takže vaše duševní procesy budou mít často povahu Štíra. Mars, který kromě jiného určuje řeč a pohyby, mohl být v Býku, takže budete mluvit spíš pomalu – jako Býk. Venuše mohla být v Panně, čímž vám dala v zásadě Pannin přístup k lásce, stejně jako k uměleckým a tvůrčím záležitostem – a tak to pokračuje s dalšími planetami. Přesto žádná z těchto poloh nevymaže úplně vaše základní vlastnosti dané postavením Slunce ve Vahách. Jenom vytříbí detaily vaší komplexní osobnosti.

Chcete-li získat stoprocentně správnou analýzu, musí se vzít v úvahu ještě další faktory. Aspekty tvořené planetami a světly při vašem narození mohou pozměnit jejich účinek ve znameních. Ovšem nejdůležitější faktor je váš ascendent znamení vycházející na východním obzoru v okamžiku, kdy jste se poprvé nadechli – a jeho přesný stupeň. Ascendent značně modifikuje osobní zjev (i když sluneční znamení k tomu má také hodně co říci) a formuje vaši skutečnou vnitřní povahu, ze které vycházejí motivace vašeho slunečního znamení. Pokud je například váš ascendent ve Vodnáři, můžete mít silné sklony typické pro Vodnáře a budete se divit, proč popis vašeho slunečního znamení Blíženců neobsahuje všechny zvláštnosti a skrytá přání. Dvě nejdůležitější pozice v každém nativním horoskopu jsou, kromě slunečního znamení,ascendent a lunární znamení.

Slnko v horoskope nám ukazuje na našu osobnosť, oblasti, kde sa máme naučiť byť samostatný, vedieť sa presadiť a byť odlišný od iných. Postavenie slnka v horoskope ukazuje aj  na povolanie, ktoré by sa na nás najviac hodilo.
Pozrieť si : Slnečné znamenia

Co je Mesiční znamení?

mesicTřemi nejdůležitějšími prvky horoskopu jsou  Sluneční znamení, Ascendent a Měsíční znamení. Ascendent, (vycházející znamení), je aktivním projevem osoby, představuje způsob, jakým přistupujete k životu, jak čelíte jeho problémům a jak se projevujete vůči ostatním. Způsob, jakým se jevíte světu, váš fyzický zjev. Sluneční znamení určuje typ a hladinu disponibilní energie bytostí a také projevy jejího ega, Měsíc jako jeho protipól, pak vyjadřuje city, citovou oblast, psychiku a také tu část osobnosti, kterou se ani současná moderní psychologie nebojí nazývat duší. Poloha Měsíce v jednotlivých astrologických znameních tedy poměrně jednoznačně vypovídá o tom, jak se vnitřně cítíme, jak vyjadřujeme své emoce a city, co očekáváme od druhých, jaké jsou naše ideály a naše nejhlubší vnitřní přesvědčení.

Měsíc je materializátorem vyšších energií v našem, viditelném světě, jeho energie dává tvar fyzickému tělu, udává pohybové schopnosti (chůze, tanec), naznačuje, jakým způsobem hledáme svou duševní identitu a pocit bezpečí, říká, kde se máme naučit vnímavosti, zásadně vždy odpovídá za proměnlivé události. Pokud má člověk negativně aspektovaný Měsíc v ohnivém, nebo proměnlivém znamení, nelze se na něho příliš spoléhat a jeho emoce a city mohou značně podléhat lunárním fázím (např. úplněk, záleží ale také hodně na astrologickém domu, ve kterém se Měsíc nachází).

Ja som sa narodila za splnu, takže mesiac na mňa výrazne vplýva. Mám ho v 5 dome, kde vytvára väzbu medzi emóciami a tvorivosťou. Miesto v horoskope, kde sa Mesiac nachádza nám ukazuje, kde hľadáme bezpečie a aké istoty pre život potrebujeme. Ukazuje aj ako sme citlivý, ako inštinktívne reagujeme, aké sme mali detstvo a aký vzťah máme s matkou. Veľa napovie aj mesiac v akom znamení sa vám nachádza.

Pozrieť si : Mesačné znamenia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.