Kategórie
Príbehy

Právo, rozsudok a skutočnosť

justitia-roman-goddess-of-justice-mmxJeden rozrušený muž prišiel k majstrovi:

„Majster, prosím ta, povedz mi, kto má pravdu ? Môj sused hádže svoje odpadky ponad môj nový plot na môj pozemok. Môže to robiť, alebo som v práve ja ?” Majster odpovedal: „Ty si v práve.” Muž spokojný odišiel.

Krátko nato navštívil majstra sused a pozdravil ho slovami: „Majster, prosím ta, povedz mi, kto má pravdu ? Môj sused postavil nový plot a bráni mi odstraňovať odpadky na mieste, ktoré je od rokov na to určené. Môže to robiť, alebo som v práve ja ?” Majster odpovedal: „Ty si v práve.” Muž spokojný odišiel.

Onedlho navštívili majstra obaja spoločne. „Majster, čo nám poradíš ? Vravíš, že obaja máme pravdu ? To predsa nemôže byť pravda ?”

Majster sa usmieval a hovorí: „… a predsa je to vaša pravda. Každý vidí presne to, čo chce vidieť a vytvára si úsudok. Stvorenie sveta je zrkadlom vašich myšlienok, vašej osobnej pravdy a skutočnosti. To je všetko, čo môžem k tomu povedať. Skôr než sa rozlúčite, položím vám jednu jedinú dôležitú otázku. Nenáhlite sa a uvážte si odpoveď. Už zajtra to môže byť inak ako bolo predtým. Závisí to od vás.

Otázka znie: Ste ochotní zmeniť svoj svet a dívať sa očami srdca a lásky ?” Obaja sa pred majstrom s vďakou poklonili, navzájom sa pozdravili a s pohľadom poznania odišli svojou cestou.

Z  knihy Aktívne vnímanie Kurt Tepperwien 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.