Kategórie
cesta k sebe

Přeměna negativního v pozitivní …časť 1.

9771fa3cSchopnost vidět všechny lidi, situace a události pozitivně vám pomůže vystoupit z masových myšlenkových forem a hustších úrovní energie na vaši cestu radosti. Lidem, s nimiž se stýkáte, můžete nabízet myšlenku, že vše, co se děje, je pro jejich dobro. Obvykle kolem sebe slyšíte, jak si lidé stěžují, vidí v sobě oběť a mluví stále jen o tom, co zlého je potkalo. Většina hovorů a komunikace vůbec – v televizi, v restauracích, autobusech a na veřejnosti – se soustředí kolem toho, co je zlé nebo co je špatně.

Způsob myšlení a vztahování se k druhým, který se rozšířil, je silně podbarvený neustálým posuzování, co je správně a co je špatně, přičemž důraz je obvykle na tom druhém. U kořene problému je váš systém polarit, kdy vše je buď dobré, nebo špatné; pozitivní nebo negativní; nahoře, nebo dole.

Přeměnou negativního v pozitivní šíříte víru ve vyšší dobro. Existuje v systému polarit, a kdyby se nepohyboval v jeho rámci, moje slova by vám nedávala smysl; proto budu tento systém v komunikaci s vámi využívat.

Každý z vás na sebe může vzít odpovědnost ukazovat lidem, s nimiž se stýkáte, že vše, čím právě procházejí, má své dobré důvody. Chcete-li si ve svém životě uvědomovat dění vyššího dobra, buďte ochotni vzdát se omezeného úhlu pohledu a dívejte se na svůj život ze širší perspektivy.

Vaše minulost bude v mnoha různých ohledech fungovat jako vaše kotva, dokud na ni nezačnete vzpomínat v dobrém a nenecháte rozplynout jakákoliv svá negativní přesvědčení s ní spojená. Někteří z vás si myslíte, že jste ve svých dřívějších vztazích neudělali to nejlepší, co jste mohli. Možná máte v srdci starou bolest nebo pocit zklamání. Můžete se vrátit a své negativní vzpomínky měnit, když se podíváte, jaké dary pro vás tito lidé měli a uvědomíte si, co dobrého jste přinesly vy jim. Pak jim můžete, v tom věku, v jakém jste je znali, poslat telepaticky své odpuštění a lásku.

Tímto způsobem můžete vyléčit sebe i je. Toto vaše léčení zasáhne i přítomnost a přeruší jakékoliv přenášení starých negativních vzorců do vaší budoucnosti.

Začnu mluvit o minulosti, protože mnozí z vás si přechováváte negativní obrazy o svých minulých „já“. Každý den rostete a vyvíjíte se, objevujete nové cesty, jak zacházet se svou energií. Nebýt však toho, čím jste prošli, nebyli byste tím, kým dnes jste. Vše co se vám stane, je míněné jako pomoc na cestě do vašeho většího já. Teď, když jste dospěli na novou úroveň bytí, můžete být v pokušení ohlížet se a litovat toho, co bylo. Možná přemýšlíte o tom, že jste mohli zvládnout nejrůznější životní situace daleko líp a s větší láskou. Jenže právě díky těmto situacím jste měli možnost vyrůst natolik, že dnes už vidíte lepší způsoby jednání. Některé vaše lekce mohou být bolestivější než jiné, záleží na tom, jak moc jste ochotní do nich jít. Když mluvím o rozšířeném úhlu pohledu, mluvím o schopnosti „vystoupit“ z přítomného času a dívat se na svůj život spíše jako na jeden celek než jako na sled vzájemně nesouvisejících událostí.

Když se já, Orin, dívám na nějakého člověka, přehlédnu celý jeho svět nebo její život a každou událost sleduji ne jako dílčí epizodu, ale jako nedílnou součást celé jedné životní cesty. Je ve vašich schopnostech dělat to také tak. Možná se tomu bráníte nebo nejste ochotní udělat si na to čas, a přesto když budete ochotní dívat se na svůj život ze širší perspektivy, získáte netušené dary. Aby se vaše vědomá mysl mohla přeorientovat na pozitivní, potřebujete vidět větší obraz. Duchovní tělo takový obraz vidí. Můžete se naučit vstoupit ze svého emocionálního a mentálního těla a vstoupit do této jeho širší perspektivy. To vám pomůže dívat se na svůj život pozitivně. Emocionální těla většiny lidí jsou mnohem mladší než jejich duchovní nebo mentální těla a jsou nejvíce zachycena v hustších energiích. I když se emociální úroveň u většiny lidí vyvíjí, je stále ještě nezralá. Stávající systémy víry založené na strachu a pesimismu tomuto vývoji také moc nepomáhají.

Naším záměrem je soustředit na vaši planetu míru a lásky a přispívat tak optimismem a nadějí do emociální atmosféry a systémů víry lidí.

Noviny a jiné sdělovací prostředky často šíří pocit beznaděje, který pak proniká mentálními obrazy a emocionálními pocitovými tóny národa. A protože mluvím o přeorientování se na pozitivní, dodám, že pro to existují dobré důvody. Když se podíváte na svět z vyšší perspektivy, uvidíte, že díky těmto, na strachu založeným zprávám, měníte jako lidstvo svou cestu. Lidé reagují na různé typy informací a většinu  přiměje k jednání, když slyší negativní zprávy, včetně těch, které varují nebo nahánějí strach. Momentálně jste jako lidstvo rozhodnutí, že strach mění lidi efektivněji než naděje; a přesto, až se situace obrátí, nastane čas pro novou komunikaci, komunikaci naděje a optimismu.

Když se rozhlížíte ve svém okolí, uvědomujte si, jak lidé mluví, a všímejte si, jakým způsobem se učí znát svou energii.

Vysílejte k nim telepaticky svou víru, že mohou růst na základě pozitivních prožitků. V současnosti dochází k proměně některých systémů víry a já se o nich zmíním, abyste mohli pomoci urychlit zavádění a šíření přicházejících, vyšší systémů reality. Mění se víra, že růst je možné jen skrze bolest a zápas. Tuto víru se chystáte na masové úrovni opustit. Ještě stále je však mnoho lidí, kteří zatím nejsou připraveni existovat bez bolesti a zápasu, a ti musí mít možnost v takovém prostředí žít, dokud nebudou ochotni jít dál.

Existuje masová víra, že vnější svět je důležitější než vnitřní, a to se také mění. Dále je tu masová víra v nedostatek – že není dost všeho pro všechny. Tato víra patří k přesvědčováním, na nichž stojí vaše civilizace, a vždycky vede k soupeření a mocenským bojům. Nejde tu o negativní posuzování, ale o pouhé vypozorování, že někteří lidé se učí způsobem, který jim komplikuje život. Můžete jako jedni z prvních přinášet a šířit nové myšlenkové formy, a proto vás upozorňuji na masová přesvědčení, v nichž žijete. Až si toto přesvědčení uvědomíte, můžete se rozhodnout, jestli s nimi souhlasíte a chcete podle nich žít, nebo ne.

Jste ochotní uvěřit myšlenkám, že všeho je hojnost, že vnitřní svět má svůj význam a že je možné učit se růst skrze radost?

Začněte vlastní minulostí. Vzpomeňte si na nějakou zkušenost, které jste v době, kdy se vám stala, moc nerozuměli. Dnes, když se ohlédnete jako dospělejší, jako starší a zralejší já, vidíte přesně, proč jste si ji přivolali a co jste se díky ní naučili. Když se teď podíváte zpátky, s širším obrazem ve své mysli, uvidíte, že když jste v minulosti nedostali něco, o čem jste si mysleli, že to chcete, byly k tomu vždycky dobré důvody. Možná to změnilo vaši životní cestu. Možná že kdybyste to měli, nějakým způsobem by vás to zdrželo nebo to bylo přání nějaké vaší nižší, méně vyvinuté části. Až budete vzpomínat a probírat se svými minulými vztahy a kariérami (včetně všeho, co ještě prožíváte, ale od čeho se už odpoutáváte), dívejte se, v čem vám posloužily. Bez těchto vašich minulých zkušeností byte nemohli být tím, kým teď jste, a mít vše, co máte. Nemůžete opustit nic, co nemilujete. Čím více něco nenávidíte, tím více jste k tomu připoutání, a čím více něco milujete, tím jste svobodnější. Takže milujete-li svou minulost, osvobodili jste se od ní.

Dokážete-li se podívat na své dětství a na rodiče a uvědomit si, že vše, co jste prožili, bylo dokonalé pro cestu, kterou teď jdete, vymaníte se z vlivu vaší minulosti.

Můžete přijmout myšlenku, že jste si sami vybrali své rodiče, vztahy a kariéry, abyste mohli dojít tam, kde teď jste. Když změníte negativní vzpomínky v pozitivní porozumění, můžete jít do své nové budoucnosti ještě rychleji. Od své minulosti se můžete odpoutat tím, že ji budete milovat.

Kdykoliv vám přijde na mysl nějaká nemilá vzpomínka a vy začnete litovat, vidět se jako oběť, dělat si negativní obrazy o svém „já“ nebo se budete cítit nepříjemně kvůli tomu, jak jste jednali – z a d r ž t e! Hledejte to dobré, co jste díky dané zkušenosti vytvořili. Možná jste se natolik poučili, že jste nic podobného ve svém životě už nikdy neopakovali. Možná jste díky této situaci změnili svou cestu. Možná vám pomohla rozvinout nové vlastnosti a osobní rysy nebo navázat nějaký důležitý kontakt. Možná jste tím, co jste udělali, pomohli a posloužili lidem. Vaši rodiče vám možná pomáhali rozvinout vaši sílu nebo vnitřní vůli právě tím, že vám kladli překážky. Vaši rodiče pro vás mohli být takovým „závažím“, které jste přetlačovali, a pěstovali si tak vaše dobro. Když dokážete uvěřit, že Vesmír je přátelský amvždy vám pomáhá vytvořit si vaše nejvyšší dobro, budete moci žít ve větším míru a bezpečí.

Pokračovanie v ďalšom článku.

Z knihy Žiť s radosťou Sanaya Roman

2 replies on “Přeměna negativního v pozitivní …časť 1.”

Martinka, ake pekne 🙂 mam velmi rada Orina, tak jasne a jednoducho hovori.Fakt by ma zaujimalo co by si povedala na Anastaziu od Vladimir Megre 🙂 ta hovori velmi jednoducho a v obrazoch, ludi podnecuje k cinom, to zatial ine knihy nerobili. v ludoch vzbudzuju jej knihy chut tvorit ci uz piesne, basne, statky a tak 🙂 jej knihy hladia dusu. fakt su velmi radostne.v prilohe posielam jednu foto ego verzus dusa co sa ku mne dostala, ked sme sa rozpravali o ceste ega a ceste srdca tak som na to myslela a tento obrazok to asi tiez dobre zrhnul. Jana

Páči sa mi

Aj mne sa páčia jeho knihy…Sú autori, ktorý dokážu svoje myšlienky písať oduševnele, že sa aj s ľakhosťou čítajú a tak dobre na človeka vplývajú. Anastáziu som mala aj uloženú v PC, ale nedostala som sa k tým knihám….počula som audiovideo, ktoré Beny robil, stiahol do MP3 nejaké kapitoly z knihy a tie sa mi páčili. 😉

Janka pošli mi ten obrázok do mailu a ja ho sem pridám, lebo sa neuložil .

Krásny dník Jani.. 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.