Kategórie
Numerológia a Astrológia

Nájsť seba samého

sym-dosym-dhNa tento svet sme prišli aby sme sa naučili láske. Láske k sebe, blížnym a cez to všetko láske k Bohu. Bez sebapoznania je táto cesta neschodná. Dovtedy sa sem budeme vracať a prežívať potrebné lekcie, urýchľujúce náš duševno- duchovný rast, kým sa to nenaučíme, kým nenájdeme pravdu o sebe samých. Cennými pomocníkmi na našej ceste sú najmä tí druhí, s ktorými vstupujeme do hlbších či povrchnejších vzťahov.

Každý človek, ktorý nám totiž v dobrom či v zlom výraznejšie vstúpi do života, či každá významná okolnosť, ktorú si podvedome pritiahneme, sú len projekčnou plochou, ktorá dokonale zrkadlí naše nevedomé stránky, naše slabosti. Len ich poznaním, prekonaním a prenesením do vedomého chápania sa stávame silnejšími, zrelšími. Nezaobíde sa to bez bolesti. Kým sme však nevedomí, nevieme oceniť skutočnú hodnotu tých druhých a ich obrovský prínos pre náš rast.

Ak totiž pochopíme, že každý z nás je jedinečná bytosť so svojimi osobitými vnútornými mechanizmami, a ak vieme, že všetci máme svoje slabé miesta, nemôžeme sa jeden na druhého hnevať. Toto vedomie nás oslobodzuje a učí nás byť chápavejšími, tolerantnejšími, schopnými akceptovať iných bez výhrad, milovať ich bez podmienok. Nástroje sebapoznania sú rozličné a ciest vedúcich k sebaobjavovaniu mnoho. No najlepším učiteľom sme my sami.

Ak sa nám podarí stíšiť a započúvať sa do svojho vnútra, nájdeme tam všetko, čo hľadáme. Len prehĺbením svojho ducha sa nám začnú otvárať iné dimenzie. Začneme chápať širšie súvislosti svojho bytia a fungovanie vyšších zákonov, ktorých porušovanie nám prináša toľko trápenia a bolesti. Odstránením nevedomosti naplní sa naša duša svetlom a láskou. Život spočíva v neustálej premene, v pohybe. Ak nepochopíme tento zákon a neodovzdáme sa dobrovoľne tejto večnej metamorfóze, pocítime tlak a bolesť z nehybnosti.

Len zmenou seba, svojich nesprávnych myšlienok a emócií, zmenia sa aj vonkajšie okolnosti a my postúpime na vyššiu, uvedomelejšiu úroveň bytia. Nič nám nestojí v ceste, aby sme boli šťastní a vyrovnaní, len naša neochota pracovať na sebe. Vydajme sa preto dobrovoľne na duchovnú cestu, k vlastnej premene, aby sme splnili tú najdôležitejšiu úlohu, pre ktorú sme sa sem narodili. Dennodenne sa snažme povznášať svojho ducha a tým aj svoje okolie.

Len tak zmeníme tento svet – uvedomovaním si svojej božskej podstaty a užitočnou službou pre druhých. Jedným z učení, ktoré nám môže pomôcť objaviť samých seba a lepšie pochopiť svoje poslanie, je astrológia. Ak si uvedomíme, že trvá celých 25 000 rokov, kým sa planéty zoskupia do tej istej konštelácie, aká bola pri našom narodení, nevyhnutne si musíme priznať výnimočnosť nášho bytia. Povahové vlastnosti a schopnosti, ktoré sme dostali do výbavy na tento život, nie sú náhodné. Je len na nás ako so životom naložíme.Na to nám slúži slobodná vôľa.

O našom smerovaní v živote vypovedajú v horoskope okrem jednotlivých planét najmä mesačné uzly. Sú to dve miesta na oblohe v čase nášho narodenia, v ktorých sa stretáva obežná dráha Mesiaca okolo Zeme so zdanlivou obežnou dráhou Slnka, nazvanou ekliptika. Sme tu, na zemi, ako na služobnej ceste, každý z nás má určité úlohy, o ktorých splnenie sa má usilovať. O tom, či kráčame po tej správnej ceste, hovorí náš život, náš telesný a duševný stav. Ak sa dlhodobo stretávame s ťažkosťami, nepríjemnosťami či chorobou, pravdepodobne sme odbočili na nesprávnu cestu.

Podľa polohy severného a južného mesačného uzla v jednotlivých znameniach zvieratníka vieme určiť, odkiaľ prichádzame a kam máme smerovať. Južný uzol opisuje naše vlastnosti, ktoré boli v predchádzajúcich životoch príliš dominantné, a teda naďalej ovládajú našu osobnosť a tým narúšajú našu rovnováhu. Protiľahlý severný mesačný uzol ukazuje smer nášho rastu, čiže naše skryté schopnosti a talenty, na ktorých rozvíjaní máme v tomto živote pracovať. Polohu svojho mesačného uzla v znamení si nájdete podľa dátumu narodenia a čo to pre vás znamená si môžete pozriet tu….Severný mesačný uzol v znameniach

Zdroj 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.