Kategórie
cesta k sebe

Přeměna negativního v pozitivní …časť 2.

ce4be669Podívejte se na svůj současný život. Chcete-li uvidět větší obraz, můžete se posadit a představit si, jak se přesouváte do budoucnosti. Pokud vás čeká něco nového, k čemu ještě nemáte potřebné dovednosti, představte si, že jdete do budoucnosti a spojujete se tam se sebou samými – se svým budoucím já – a přitahujte si do sebe jeho vědomosti. Možná se vám vybaví ve vědomí, teprve až je budete potřebovat, nicméně díky energii a vědění, které vám vaše budoucí já může poslat, vám mohou vaše dnešní úkoly připadat najednou lehčí.

Máte-li před sebou nějaké rozhodnutí nebo problém, představte si sebe sama za pět let, jak se ohlížíte na dnešek a máte před očima větší obraz. Teď se s tímto budoucím já spojte, protože z jeho pohledu se snadněji rozhodnete, co máte udělat. Můžete si dokonce představit, že sami jste své budoucí já a promluvte ke svému dnešnímu já z této budoucí perspektivy. Klidně si jakoby vymýšlejte a řekněte sami sobě, proč procházíte tím, čím procházíte, a potvrďte svému dnešnímu já, že vše, co se děje, je v pořádku. Vaše budoucí já je skutečné, od vás oddělené jen časem. Může s vámi mluvit a pomoci vám rozhodnout se, co máte teď udělat a jak se dostat ještě rychleji tam, kam chcete jít. Každý si představuje svou budoucnost, nemyslete si, že budete takoví, jací jste dnes.

Budete vyspělejší, moudřejší, budete mít rozšířenější vědomí; problémy, které momentálně máte, budou vyřešené. Problémy slouží k zaměření pozornosti. Nazýváte je problémem, protože je zatím neumíte vyřešit a vaše nové „já“, které ví, jak si se situací poradit, ještě není aktivované nebo dost zralé. Problémy si vytváříte často proto, abyste našli nové možnosti jednání a rozvíjeli různé části sebe sama. Toho ovšem můžete dosáhnout i bez vytváření krizí, když budete věnovat pozornost tichým hlasům ve své mysli a představovat si sebe sama v budoucnosti. Můžete si přitáhnout nové obrazy sebe sama, jací chcete být, a zároveň budete chtít ze svého života uvolnit všechny situace a věci, které těmto obrazům neodpovídají.

Z přeorientování se na pozitivní může nejvíce získat vaše emocionální tělo, protože kdykoliv se odsoudíte nebo si o sobě říkáte něco negativního, vaše emocionální tělo změní své vibrace a klesne vám energie. Snížení vibrací změní váš magnetismus a vy si začnete přitahovat lidi a události, které tento pokles energie ještě umocní. Když za sebe převezmete zodpovědnost a vyladíte své vědomí na vyšší myšlenky, když si vytvoříte v mysli radostné obrazy, můžete zvýšit vibrace svého emocionálního těla. Pak budete chtít, aby lidé, které ve svém životě máte, tyto vaše vyšší pocity podporovali a sdíleli je s vámi. A pokud zjistíte, že kolem sebe máte i nadále lidi, kteří jsou neustále v depresi, rozzlobení nebo negativně emocionálně naladění, hledejte nějaké své přesvědčení, které vám říká, že je dobré zůstávat v takovémto osobním přesvědčení.

Většina z vás má ve svých osobních vztazích zvyky a vzorce chování, které neustále opakujete, ať jste s kýmkoli. Budete-li ochotni tyto své vzorce překročit, objevíte mnoho cest, jak prohlubovat své spojení s ostatními. Když se soustředíte na to, co mezi vámi a druhým člověkem funguje, můžete to ještě posílit. Váš vztah pak začne skřípat i v oblastech, které dříve fungovaly. Když uvidíte krásu v druhých, budete-li jim říkat, co na nich milujete, a podporovat je, aby ze sebe mohli dát to nejlepší, začnou se problémy řešit samy, i když jste na jejich řešení přímo nepracovali. Čím více se u druhých soustředíte na jejich chyby nebo na problémy, které mezi sebou máte, tím více to půjde s vašimi vztahy s kopce. Někdy se říká, že lidé, kteří se poprvé setkají, mají na očích růžové brýle, protože na sobě vidí jen to dobré. Dávají si tak velký dar, protože tím, že věnují pozornost tomu dobrému, co v druhém vidí, si to navzájem pomáhají vytvořit. Milovat lidi znamená zavázat se, že je budete vidět stále v nejlepším světle, i když si čas a bližší seznámení vezmou jistou daň.

Mnozí z vás, když najdete na druhých, na svých milovaných či přátelích, nějakou odlišnost, s nimi začnete soupeřit a bojovat o moc, abyste to nějak vyřešili. Kdybyste však přijali, že druhý má svůj vlastní pohled na svět, a uvědomili si, že se zkrátka jen liší od toho vašeho, nemuseli byste dělat nic jiného než prostě milovat. Nepotřebujete přesvědčovat lidi, že máte pravdu, protože to vás jen vtáhne do boje o moc. A nemusíte se ani nechat přesvědčit, že pravdu mají oni. Být pozitivní neznamená být slepí. Znamená to ochotu vidět v druhých to dobré a odvrátit pozornost od toho, co je (podle vás) špatné nebo odlišné. Čím víc říkáte druhým, jaké mají chyby nebo co dělají špatně, tím nejjistěji se cítí, a na základě této nejistoty vlastně dál vytváříte a prohlubujete právě ty problémy, na které jste se zaměřili. Všem lidem ve svém životě můžete říkat, jak jsou výborní, a pomáhat jim uvědomit si, jak moc rostou. Kdykoliv si stěžují na své potíže, můžete jim pomoci uvidět, v čem jim daná situace pomáhá, jaké pozitivní změny jim přináší a co se díky ní učí.

Možná máte problémy v práci, anebo vás trápí, že žádnou nemáte. Možná chcete opustit svou současnou kariéru nebo si vytvořit novou. Vaše vyšší já vás neustále sleduje. Pozoruje vás, aby zjistilo, jestli máte dostatečné rozvinuté názory a jste na takové osobnostní, emocionální a fyzické úrovni, abyste mohli mít to, co chcete. Když vidí, že na to ještě nejste připravení, odvede vás stranou a dál rozvíjí ty vaše části, které to nepotřebují. Možná potřebujete získat nové dovednosti, potkat jiné lidi nebo změnit prostředí. Vaše vyšší já vás vede správným směrem, abyste mohli udělat změny, které si přejete, a mít to, co chcete.

Když vyjdete ze širší perspektivy, pochopíte, že vše, co v životě právě prožíváte, vás připravuje na něco lepšího. Pokud tento týden přistihnete lidi, jak si stěžují, jednoduše jim řekněte: „Nedělejte to.“ Naučte se používat svůj hlas k zastavení energie lidí, kteří na vás přenášejí svou nespokojenosti. Když posloucháte lidi, kteří si vynucují pozornost, a nasloucháte jejich negativitě, necháváte se ovlivňovat jejich nižší energií. Nemusíte je poslouchat. Když přerušíte lidi v jejich vyprávění, zejména pokud vám vyprávějí své smutné příběhy, pomůžete jim dostat se z nich ven. Sledujte tento týden lidi. Vyprávějí vám stále dokola své bolestné příběhy? Pokud ano, máte s nimi kontakt na úrovni osobnosti, ačkoli byste mohli navázat daleko vyšší spojení.

Ptejte se lidí, co chtějí a kam jdou. Jaké vyšší poslání mohou vytvořit? Přeorientujte jejich pozornost na pozitivní a uděláte totéž pro svou vlastní energii. Buďte ochotni naslouchat velmi pozorně každému, koho tento týden potkáte. Všímejte si, o čem lidé nan veřejnosti mluví. Když si všimnete rozhovorů, které nejsou pozitivní, odlaďte se od nich. Nejdříve však těmto lidem pošlete mentální myšlenku, že se budou dál rozvíjet, a pošlete jim lásku za to, kdo jsou.

Všimněte si televize, novin a knih, které čtete – jsou v nich pozitivní slova? Pozvedají vaši energii, nebo ji snižují a zasazují vám do mysli negativní představy? Máte absolutní svobodu v tom, co budete číst a co poslouchat. Nikdo vás k ničemu nenutí. Tento týden využijte tuto svou svobodu a svobodnou vůli a pohybujte se v tom nejlepším a nejpřínosnějším prostředí, jaké dokážete vytvořit. Dívejte se na lidi a sledujte, z jaké úrovně vycházejí. Uvidíte, že nabízíte mnohé, když pomáháte ostatním do vyššího prostoru. Buďte si vědomi, že v sobě můžete nést světlo a dávat je všem, které potkáte.

Žiť s radosťou Sanaya Roman

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.