Kategórie
cesta k sebe Energia sebarealizácia

Za čo sa modlíme a komu prihovárame?

2008-4-1-modlitbaKaždý sa vnútorne k niečomu prihovárame, ak sme v ťažkej situácii, alebo zaspávame a len chceme vyjadriť vďačnosť za všetko, čo máme,  či prosíme v sebe Boha, aby niekomu pomohol vidieť svoj život. Používame rôzne modlitby, či už klasické kresťanské, tak ako nás k tomu naša viera vedie, alebo vytvorené našim vnútrom.  Osobne prosím Boha o posilnenie na duši a aby mi ukázal cestu, ktorou treba ísť, ak odbočím iným smerom. Nech moje činy a skutky sú sprevádzané láskou a s láskou sa aj prejavujem v každej situácii. Samozrejme vzdávam mu aj svoju vďačnosť. Natrafila som na modlitbu z knihy Medicína Čerokijov a pozorujem, že ak sa viac otvárame láske v sebe a približujeme sa k duševnej časti, naše zmýšľania a vnútorné pocity sú rovnaké. 

Modlitba Čerokijov

Ó, Veľký, pokorne pred Teba predstupujem, vzdávam Ti vďaku v mene všetkých živých bytostí vo Stvorení. Ponúkam čistotu svojej mysli, tela, ducha a miesta v prírode v modlitbe k Tebe, ó, Veľký, v mene ducha všetkého Stvorenia. Ponúkam veľkú vďaku pre Štyri smery a sily vesmíru a modlím sa:

K duchu Ohňa na východe,

k duchu Zeme na juhu,

k duchu Vody na západe,

k duchu Vetra na severe.

Modlím sa a vzdávam vďaku Tebe, ó, Veľký. Modlím sa a vzdávam vďaky Matke Zemi, Otcovi Nebu, Dedkovi Slnku, Babke Mesiacu a všetkým našim príbuzným v kruhu života. Ďakujem Ti za Tvoju silu, energiu, múdrosť a posvätné dary, pretože bez Teba a radov všetkých našich príbuzných by som nedokázal žiť, milovať, rásť, vnímať a učiť sa. Žiadam Ťa, aby si mi ukázal inú cestu, ak niekedy uškodím alebo ublížim živej bytosti. Modlím sa a ponúkam Ti dary, aby si nás viedol, liečil, očisťoval a chránil. Modlím sa za všetkých našich príbuzných, aby sme spolu žili v harmónii a rovnováhe. „Wah Doh.“

J.T. Garrett & Michael Garrett Medicína Čerokíjov

15 replies on “Za čo sa modlíme a komu prihovárame?”

…….netreba stratiť spojenie tela s Dušou a rozumom ………. zajtra je sviatok toho čo sa postavil proti cirkvi , po jeho smrti nastalo obrovské Husitské hnutie…… skončilo až na Slovensku…… ešte dnes Rím neprijal nič z jeho myšlienok……. i vďaka tomu sú Čechy najateistickejšou krajinou v Európe……. nuž a česká mystika vládne……
kto z nás by položil život za svoje myšlienky a presvedčenie……..


….. a doba temna gradovala a dlho bola tma ………..

…. peknú sviatočnú nedeľu a dnes si oslavujeme stratu slobody Slovanov a prenesenie svetskej moci i do našich končín ……… smutné ak zabudneme na rod , na korene , na naše meno….. R

Páči sa mi

Vedomie tvoje, vedomie moje, vedomie každého z nás sa nepotrebuje modliť. Vedomie robí len jedno rozhodnutie. Rozhodnutie bez voľby. Pretože práve to jedno jediné rozhodnutie je správne. Vedomý človek sa modliť nemusí. Vníma svoje vedomie. On sám je vedomie.

Páči sa mi

Máš pravdu Tibor, ale kým dosiahneme stavu vedomia seba samého, potrebujeme sa o niečo opierať, čo nám dodáva silu . Každý stav nášho bytia je vnímaním odlišný. Duchovné zrenie je cesta, ktorou si prechádzame postupne. Nedá sa skočiť do niečoho o poznanie vzdialené.

Nedávno som niečo čítala o prítomnosti a prebudení a spýtala som sa seba samej, ako vníma prebudený človek a zrazu som vnímala vedome čistotu a moje myslenie bolo jasné, akoby v tom bolo obsiahnuté všetko potrebné, len som vnímala akýsi stav vyššieho vedomia…neviem to vyjadriť slovami.

Myslela som, že sám máš už osobnú skúsenosť, ale tvoj uvedený mail hovorí niečo iné. 😦

Páči sa mi

Tvoja myseľ nemôže vedieť či mám, alebo nemám…akúkoľvek skúsenosť. Tvoja myseľ može vedieť len to, aké sú jej hranice…hranice Tvojej mysľe. Myseľ posudzuje a keďže myslíš, nemôžeš byť vedomá.

Páči sa mi

Hm…Ty si taká zlatá…si naozaj múdra žena…email a s ním súvisiaca webová stranka je zameranná k pol. plemenu maďarská vižla. Tvoj formulár si pýta emailovú adresu…nuž som ju napísal. Takú adresu mám. Pýtaš si odomňa emailovú adresu a keď ju napíšem povieš, že je úboha? Neskrývam sa za nič. Vytvor formulár kde si popýtaš meno, priezvisko adresu bydliska poprípade aj telefon…ochotne Ti všetko ponúknem. Zase tá myseľ…na základe nejakej, emailovej adresy usúdi, posúdi a odsúdi, že má úbohý, neexistujúci email.

Liked by 1 person

Uhh to je tá moja unáhlenosť…:D Myslela som, že je to výmysel, veď taká adresa ani existovať nemôže. No neznalosť neospravedlňuje. 😦

Vieš ľudia si tu vymyslia rôzne adresy, nepíšem im 😀 ..vyžaduje to wordpress, inak neprejde koment a veľa krát aj môj komentár, ak tam dám URL prepojenie skončí na schválenie. Je to systém.

No zase máš pravdu a vždy si to uvedomím, že občas posudzujem ,. hodnotím a neberiem to tak, ako to príde..je to starý program, ktorý nás ovláda a uvedomenie prichádza až neskorej, alebo občas aj nikdy u niekoho. Takže beriem všetko späť.

Proste mi len vŕtalo v hlave a nešlo k sebe a občas potrebujem mať jasno . 😀

A s tou stránkou máš pravdu, naozaj taká je…a takého psa sme aj mali. 😀

Páči sa mi

Vedomie nikdy nehodnotí…NIKDY…hodnotí a posudzuje len hlúpa ohraničená myseľ. A tak ako ten konkrétny človek zmýšla, nuž taký aj je. Taký je jeho život jeho konanie. A takých ma okolo seba ľudí. To akým spôsobom človek zmýšla to vypúšťa do priestoru. Myseľ sú vibrácie. Vibrácie mysle zaplňujú priestor a hľadajú príjimač. Prijímač na rovnakej úrovni, aký je vysielač. Vedomý človek to vie. A vie čo vypustí do priestoru. Pretože je znalý…je vedomý. Nevedomý človek nemôže vnímať svoje vedomie, pretože myseľ je veľmi hlučná, vrieska. Robí otrasný rámus. A koli mysli nepočuť vedomie. Samozrejme, že myseľ nepripustí, že by mohla existovať doména s takou adresou. Myseľ má hranice. Nepustí ďalej. Koniec.

Páči sa mi

Ahoj Tibor….Hej s tým súhlasím…ale tento proces je potrebný. Myseľ je akási ilúzia, ktorú vytváraja myšlienka a tá sa identifikuje s telom, myšlienkami a zo všetkým iným, no vytvára našu individualitu. Preto tak ako píšeš: “Tak ako myslíme, takí sme”. Myseľ je zdrojom všetkých problémov a pokial sa nedostaneme do bezmyšlienkového stavu, budeme stále v niečom zamotaní . Božské Ja máme stále prítomné a pokiaľ neutíchne naša myseľ, nemôžeme si ho uvedomovať.Toto prichádza postupne a ak sme si už plne vedomí seba samých a naša myseľ zostúpila nižšie, vtedy už nič neriešime, ako si sa vyjadril.

Veľmi dobre toto opisuje budhistické učenie, ale pokiaľ človek to plne nepochopí, je to len niečo, čo si prečítal. 😀

Realizácia je však ťažšia….ale je to proces, ktorý si vyžaduje postupnosť.

K tomu môjmu zážitku..napísala som, že to neviem vyjadriť, tak to opíšem inak. Tú čistotu a jasnosť som videla v 3 oku, v tejto rovine som aj vnímala rozplývanie vedomia , náramný oslobodzujúci pokoj a pocítila akoby vyšší stav bytia.

S tým súhlasím, že je ťažké byť dlho v prítomnosti. Žijeme na rôznych úrovniach vedomia..nevedomý človek sa dostáva do čiastočne vedomého stavu príjmaním nových vecí a rozširovaním svojho poznania. Čiastočne vedomý človek sa vzdáva všetkého, uvoľňuje a vyprázdňuje myseľ, vzdáva sa všetkého čo nadobudol a začína si uvedomovať, že prestáva sa identifikovať, škatulkovať a navracia sa k akoby nultému stavu naplnenému čistotou a láskou.

Krásny stav, ku ktorému sa raz dopracujeme.

Ďakujem za tvoju múdrosť. 😉 Prajem príjemný a pokojný deň.

Páči sa mi

A ešte niekoľko slov k tomuto. Píšeš že: Nedávno som niečo čítala o prítomnosti a prebudení a spýtala som sa seba samej, ako vníma prebudený človek a zrazu som vnímala vedome čistotu a moje myslenie bolo jasné, akoby v tom bolo obsiahnuté všetko potrebné, len som vnímala akýsi stav vyššieho vedomia…neviem to vyjadriť slovami.

Myslenie nie je jasné. Myslenie nemože byť jasné. Myslenie je pojítko na budúcnosť a minulosť. Môžeš myslieť na to čo by si chcela, alebo na to čo budeš chcieť. Myslením zistíš čo si kde položila, alebo kde je napríklad štartér v aute. Myslenie je starina čo sa hrabe v minulosti. Pretože myslenie v prítomnosti jednoducho neexistuje. Myslenie nevymyslí nič nové. Nedá sa to. Ale to vie len ten čo prítomnosť naozaj prežíva. A prežívať prítomný okamih je veľmi ťažké. Ale nie nemožné. Čistota mysle neexistuje. Čo už môže byť čisté na minulosti? Myseľ sama o sebe je nečistá.
A k vedomiu. Existuje len jedno. Jedno jediné. Tvoje, moje, kohokoľvek iného. Vedomie všetkého živého čo existuje, kozmické vedomie, vedomie existencie. Neexistuje vedomie vyššie, alebo nižšie. Ak sa dopracuješ k svojmu vedomiu pocítiš to a vtedy Ti bude úplne jedno či sa niekto za niečo skrýva, alebo ma doménu s absurdným nazvom. Ak sa uvedomíš, budeš jednoducho vedieť o čom hovorím, pretože budeš mať rovnakú skúsenosť. A s človekom s rovnakou skúsenosťou sa nemáš o čo rozprávať. Pretože vieš to isté čo on. Ste na rovnakej vlne. Mate rovnakú vibráciu. Nemáte sa o čom rozprávať, pretože ste poznali rovnaké. Nevzniká argumentácia. Argumentácia mysle. Pretože jedine myseľ argumentuje. Myseľ a nevedomý človek.

Páči sa mi

…..teória dobrá a rád by som videl realitu :-))))))))
…reči sa hovoria a chlieb je a aj preto sme tu a málokto málokedy tak koná i žije 🙂
Pokojný zvyšok dňa.R

….. a ak Pán Boh dá tak aj motyka vystrelí 🙂 🙂 🙂

Páči sa mi

Raz budem zažívať obaja Radko. 😉 Tiež sa mi ohľadom toho stavu vynára plno otázok ako a čo bude, ale pokiaľ človek nezažíva, nevie si také niečo predstaviť, čo neznamená že nie je možné.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.