Kategórie
Svet kameňov

Avanturín… kameň šťastia

unnamed

Znova sa mi potvrdilo pravidlo, že kamienky si vyberajú nás a vždy vystihnú to, čo potrebujeme v sebe posilniť. Už si ich neukupujem, ale občas som nimi obdarovaná a Avanturínom ma Martuška veľmi potešila. 😀

Avanturín je kameň, ktorí mnohí ľudia poznajú ako kryštál zelený. Názov avanturínu pochádza z talianskeho „a ventura“, čo sa dá preložiť ako „náhodou“. Dôvodom takéhoto mena je fakt, že avanturín bol objavený náhodou, talianskymi výrobcami skla v 18. storočí.

Účinky na dušu

Avanturín zelený býva označovaný ako „kameň šťastia a príležitosti“. Preto v mnohých prípadoch nechýba vo vreckách hráčov, ktorí veria, že im prinesie šťastie v hre.

Okrem toho, že sa verí v schopnosť avanturínu priniesť šťastie v otázkach finančných, hodí sa aj všetkým, ktorí sa chystajú na pracovný pohovor, prípadne ich čaká ťažký deň v práci.

Práca je taktiež miestom, kde nachádza široké využitie. Uplatní sa najmä v pracovnom prostredí, ktoré je zaťažené množstvom stresu. Jeho silu ocenia všetci tí, ktorí pracujú na pozíciách vodcov, keďže avanturín dokáže schopnosti vodcu posilniť.

Avanturín dodáva zdravé sebavedomie, trpezlivosť, znižuje tvrdohlavosť a pomáha hlbšie pochopiť podstatu vecí. Rovnako pomáha pri rozhodovaní. S jeho pomocou sa dokáže človek rozhodovať rýchlo a sebavedomo, na základe svojho inštinktu.

Avanturín je tiež kryštálom, ktorý dokáže harmonizovať energie opačného pohlavia, čím zlepšuje pracovný výkon kolektívov, v ktorých pracujú muži aj ženy.

V neposlednom rade treba spomenúť, že prináša človeku vnútorný pokoj. Tlmí hnev, strach a negatívne emócie. Odbúrava starosti a pomáha hľadať alternatívne riešenia a iné východiská z každodenných problémov. Upokojuje v stresujúcich situáciách všetkých druhov. Prinavracia človeku radosť, pokoj a nádej. Rovnako podporuje dobrý spánok a stimuluje príjemné sny.

Účinky na telo

Avanturín pomáha najmä pri ochoreniach srdca a pri znižovaní vysokého krvného tlaku. Prinavracia rovnováhu všetkým metabolickým funkciám človeka, čím účinne bojuje proti vysokému cholesterolu. Rovnako znižuje príliš vysokú chuť do jedla.

V rámci hormonálneho systému reguluje a upravuje funkciu štítnej žľazy a nadobličiek. Posilňuje tiež imunitný systém a funkciu nervového systému. Na pohybový aparát má avanturín tiež pozitívny vplyv. Zvyšuje flexibilitu a celkový výkon svalov.

Taktiež pomáha pri bolestiach chrbta, najmä pri bolestiach v driekovej oblasti. Má aj protizápalový účinok, ktorý sa využíva hlavne pri zapálených kĺboch a ranách. Jeho protizápalové pôsobenie pomáha aj v boji s horúčkou. Zmierňuje alergické prejavy a to najmä v oblasti kože. Zlepšuje zrak a pomáha uľaviť od nevoľnosti.

Z ďalších orgánových systémov treba spomenúť jeho pozitívne účinky na močový a dýchací systém. Pri ich ochoreniach taktiež zmierňuje prejavy.

Čistenie a nabíjanie

Avanturín sa odporúča čistiť raz za mesiac. Kameň sa umiestni pod tečúcu vodu, ktorá ho niekoľko minút obmýva. Nabíjanie kameňa by malo prebiehať buď na mesačnom alebo slabom slnečnom svetle, pretože avanturín by mohol na ostrom slnku vyblednúť. To je tiež dôvod, prečo sa skladuje na tmavších miestach, na ktoré nedopadá priame slnečné svetlo, prípadne nosí pod šatami.

Je vhodný pre znamenie Strelca, Raka, Býka a dobre pôsobí na srdcovú čakru.

Zdroj:feng-suej.sk

4 replies on “Avanturín… kameň šťastia”

“Avanturín zelený býva označovaný ako „kameň šťastia a príležitosti“. Preto v mnohých prípadoch nechýba vo vreckách hráčov”

Fíha, tak to si ho idem zohnať a potom hurá do kasína…

Páči sa mi

Tento koment bol v spame…asi pre ten link, čo si zavesil. Keď poviem deťom, koľko veci som si pritiahla svojou túžbou a želaním a vyplnili sa…tak mi povedia, prečo si neželám vyhrať veľa peňazí, ale o tom to nie je. Plnia sa túžby s duše…preto aj kamene nám odovzdávaju skorej energiu, ktorú práve potrebujeme. Keď mi syn z výletov doniesol vždy nejaký minerál…tak som si pozrela jeho vlastnosti a bola som prekvapená…prečo práve tento a ako si našiel ku mne cestu…lebo jeho vlastnosť som mala v sebe posilniť.

Avanturín je aj kameň liečenia ..uzdravenia duše..preto by sa mal nosiť na hrudi v oblasti srdcovej čakry. A s tým šťastím…ak sme spokojný v sebe…naplnený láskou…plnia sa nám aj naše priania…tak to funguje…nikdy, keď som sa deptala a bola smutná a želala si niečo, sa to nevyplnilo…nizke stavy nesú nízke vibrácie…preto sa v tejto rovine cítime zle..vzdialený od svetla a lásky. Ak vibrujeme vyššie v rovine srdca… vtedy sú naše priania v súlade s dušou . 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.