Kategórie
Numerológia a Astrológia

Pôsobenie Saturnu v znamení Strelca.

horoskop-graficky1__18-9-2015_10-50

“V omezení poznáme mistra. A jen zákon nám dává svobodu.” Goeth

Máme už september a v tomto mesiaci (18.9.2015 ) prejde Saturn do znamenia Strelca.  Na mňa na prelome roku 2014-2015 pôsobil dosť ťaživo a nenechal ma preliezť skúškou bez patričných zásluh.  No zvládla som to nakoniec, aj keď blokovanie som ctila veľmi silno.  Pozerala som si Tranzitný horoskop  a zistila som, že  bude ovplyvňovať môj 5. dome tvorenia. Ak je Saturn v harmonických spojeniach s planétami, bude nám pomáhať rozvíjať danú oblasť, no pri neharmonických spojeniach, nám bude sťažovať a budeme musieť vynaložiť dostatok síl na zvládnutie toho, čo chceme dosiahnuť.  

Saturnský cyklus trvá 28 až 30 let, tzn., že v každém znamení se zdrží zhruba 2 až 2,5 roku.Saturnova poslední návštěva ve znamení Střelce se odehrála v letech 1986 – 1988. 23. prosince 2014 přešel Saturn do znamení Střelce, kde s přestávkou (od 15. června do 18. září 2015 se vrátí do znamení Štíra) bude procházet až do 20. prosince 2017.

Když Saturn, planeta povinností, odpovědnosti, pravidel, disciplíny a omezování, prochází znamením Střelce, které je doménou Jupitera, planety charakterizující opak Saturnu, tzn. expanzi, růst, hojnost a nadšení, pak je potřeba najít rovnováhu mezi plněním povinností a zábavou, užíváním si života a sebeomezováním. Saturn ve Střelci od nás vyžaduje zodpovědnost a chce, abychom byli loajální sami sobě a žili podle pravdy a principů, které jsme si stanovili a uznáváme. Během tohoto období se budeme setkávat se změnami ve svém postoji k životu či ve své osobní ideologii. Mohou se měnit naše názory na smysl života a na záležitosti víry. Představy smysluplného života se také budou měnit.

Saturn je přísný učitel a očekává, že vše budeme dělat důsledně. Toto není čas zkratek a přílišného slibování. Všechny nesplněné sliby vás dohoní. Proto během tohoto období neslibujte sobě ani nikomu jinému nic, o čem byste nebyli přesvědčeni, že to naplníte.

Postavení Saturnu ve znamení Střelce nás bude nabádat, abychom dávali přednost kvalitě před kvantitou. Tato konstelace je o efektivním užívání všech zdrojů. Není možné plýtvat energií, časem nebo penězi.

Saturn symbolizuje v horoskopu čas, strukturu a závazky. Saturn ve znamení Střelce nás učí, že pravidla, struktury a závazky nejsou omezující, ale naopak mohou být osvobozující, protože vytyčují jasný prostor.

Znamení Střelce je spojováno s vyšším vzděláním, vírou a filozofií. Tato konstelace může znamenat růst v oblasti osobního rozvoje. Zároveň bude podrobovat kritice vysokoškolské vzdělávání, duchovní směry a náboženství. Samozvaní učitelé, guruové, náboženští a duchovní vůdci, koučové budou tímto tranzitem podrobováni auditu.

Planeta Saturn ve znamení Střelce bude mít vliv na zahraniční vztahy, justici a policii. Při tomto planetárním postavení se dá očekávat zlepšení v těchto oblastech. Saturn bude ovlivňovat lídry a styl vládnutí. Je velmi pravděpodobné, že se v politice a ve veřejném prostoru objeví noví, zajímaví a inspirativní lidé.

Saturn nás nutí k zodpovědnému jednání. U zrozenců znamení Střelce končí jeden cyklus a začíná nový. Pokud se Střelci v posledních sedmi letech nevyhýbali náročné práci, byli disciplinovaní a organizovaní, pak se dočkají odměny, např. ve formě povýšení v práci. V případě, že Střelci v minulých letech plně nevyužívali svého potenciálu, vyhýbali se zodpovědnosti, pak se mohou připravit na mnoho potíží.

Překážky a problémy se objeví i v životě lidí narozených ve znamení Blíženců, Panny a Ryb. Všechny záležitosti, kterými jste se nechtěli v poslední době zaobírat, vás budou nutit, abyste je teď vyřešili. Partnerský vztah, který dlouhodobě nefunguje, patrně skončí. Potíže se mohou objevit i v práci. Ať už se ve vašem životě bude během tohoto tranzitu dít cokoliv, neměli byste se změnám bránit. Ztráty, které Saturn přinese, jsou nezbytné pro váš další vývoj.

Tranzitující Saturn se v životě člověka může projevit také jako onemocnění. Saturnu je v horoskopu přiřazeno hospodaření s vápníkem a dále kosti, kolena, zuby, kostní dřeň. Saturnská onemocnění obvykle souvisí se zpomalením látkové výměny a nedostatkem vápníku. Pokud se u člověka objeví potíže se zuby, poranění kolen, zlomeniny, potíže s páteří, kyčlemi nebo chronicky se vlekoucí nemoci, pak by se měl zamyslet nad svým životním postojem a učinit nezbytné změny.

Zrozenci znamení Býka, Lva, Štíra a Vodnáře se mohou radovat. Období testování končí. Pokud se lidé narození v těchto znameních v posledních dvou letech nevyhýbali zodpovědnosti za vlastní činy a postavili se výzvám a překážkám, pak je zkušenosti obohatí a posílí. V opačném případě se potíže objeví znovu za 7 let, a to s ještě větší intenzitou.

Zdroj: horoskopy-online.cz

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.