Kategórie
Anjeli

Pohľad do večnosti…

Včera mi známa poslala scan z knihy, ktorú práve číta. Opisoval zážitok Dr. Ebena Alexandra, ktorý mal počas kómy, kde putoval inými svetmi.

ml142074Výnimočná faktografia nielen pre oblasť NDE, tzv. klinickej smrti, ale predovšetkým ako posolstvo, že Boh na ľudstvo nezabudol. Pán použil špičkového neurochirurga Dr.Alexandra ako posla jeho Milosrdnosti, kde si súčasne ľudia môžu prečítať zákonitosti karmy, dôležité súvislosti ovplyvňujúce choroby a vyliečenie, ako aj jeho zámery a plány s človekom. V knihe si prečítate ako vyzerá pobyt v pekle, ale aj niektoré dôležité zákony vývoja človeka a inkarnácie. Najdôležitejší poznatok – odkaz ľuďom je, že vedomie nie je závislé na hmote, že vedomie nie je produktom mozgu.

Dr.Alexander mal meningitídu centrálnej nervovej sústavy (úmrtnosť 90-99%, s následkom totálnej invalidity 100%), z ktorej sa po 7 dňoch absolútne nezaberajúcich intravenóznych antibiotikách nielen- že „vrátil“ do plného vedomia vo fyzickom tele, ale postupne sa vrátil do 100% fyzického aj psychického zdravia ku práci a svojej rodine. Výborná správa „cvičeného vedomia vedca“ popisuje štádia vývoja ľudskej bytosti, ktorá kopíruje vznik našej časti Vesmíru – od hlbokého polovedomého vnímania, až po pobyt a výučbu v Božskom Jadre, o dôležitých zákonoch vzostupu a tak potvrdzuje antropozofický etapový vývoj človeka a karmickú zodpovednosť jedinca.

Ľudia venujúci sa duchovnej vede (objavil a rozviedol Dr. Rudolf Steiner) vedia o kozmickom pôvode človeka, ktorý je súčasťou postupného vývoja človeka od tvz Starého Saturna (zárodky elementárneho vedomia a fyzického tela) až po dnešnú Zem (uvedomenie si jasného ega človeka), s vyhliadkou na Jupiterskú fázu a ďalšie, ktoré ľudstvo čakajú o pár stotisíc rokov. Každý človek „zažíva“ v rámci kruhu možností toto narodenie z duchovného do fyzického sveta pri „odievaní“ duchovnej duše do svojich 9 „silových“ obalov (v Biblii symbol talentov, 1 talent je fyzické telo, 2 talenty fyzické a životné telo, 3 t.-fyzické, životné a citové telo), z ktorých najnižšiu vibráciu má fyzické telo. Keďže sám som zažil 4x klinickú smrť a problematike sa venujem cca 20 rokov, môžem naozaj oceniť detailnú a faktografickú správu, ktorú pán Alexander napísal.

Správa je navyše podaná mimoriadne pozorne pre estetické detaily, ale aj pre „matematicky“ presný popis. Ako si v závere recenzie prečítate, patrí to k jeho výnimočnej povahe nielen chirurga – lekára, ale aj vedca, psychológa a umelca. Na objasnenie je dobré vedieť, že čím má človek bdelejšie a trénovanejšie vedomie, tým lepšie a detailnejšie si svoj pobyt na druhej strane pamätá. Preto sú v tejto oblasti mnohé svedectvá také rôznorodé a vždy jedinečné. Každé svedectvo totiž pracuje s osobnými skúsenosťami a zážitkami, kde viera je neoddeliteľná súčasť duchovnej duše.

Ľudia, ktorí majú netrénované vedomie, alebo sú zablokovaní predsudkami, majú len veľmi obmedzené alebo žiadne skúsenosti z NDE a nič si „nepamätajú“. Tak o tom píše aj Tibetská kniha mŕtvych, ktorá tieto fázy ľudského umierania prakticky testuje na umierajúcich ľuďoch stovky rokov. Vo svojom svedectve pán Alexander nie je konfrontovaný na „druhej“ strane ani stretnutím s príbuzný- mi, ani s vlastnou osobnou identitou (nepamätá si starých rodičov, alebo priateľov, lebo žiadnych v danej oblasti – dimenzii nemal). Tzv. staré duše (aj ja som mal podobné skúsenosti) vystupujú z tela bez sprievodcov a pokračujú na dimenziu svojej životnej vibrácie mimo fyzické telo priamo. „Mladým“ dušiam prichádzajú v ústrety rodinní príslušníci…

Tieto poznatky vie podstatná duchovná duša mimo bežné vedomie, pretože „výstup“ z tela už zažila mnoho krát v minulých životoch. Pokiaľ po smrti idú duše do nízkych astrálnych dimenzií, potom svojich sprievodcov vôbec nevnímajú, ich stav vedomia to nepripustí. Zväčša „pobyt“ v týchto nízkych svetov môže byť poriadne dlhý, pretože ľudia si neuvedomujú čas, ktorý tam nehrá žiadnu rolu. Vnútorné zmeny v týchto nízkych svetoch prebiehajú veľmi pomaly – ľudia sú príliš upnutí na svoje zvyky a predsudky, čím sa ešte viac spájajú s vibráciou danej dimenzie. Z kontextu celej správy vyplýva jeho karma z minulých životov.

Jedná sa o napravenú „starú“ dušu, ktorá žila mnohými konfrontačnými a agresívnymi životmi, ktorých náznaky – uvoľňované a postupne neutralizované elementály – sa objavujú pri jeho „zobúdzaní“ z klinickej smrti. Súčasne má mocných príhovorcov, predovšetkým spriaznenú dušu – sestru, ktorej „farby šiat“ napovedajú vysoký stupeň zasvätenia. Je to samozrejme modrá farba, ale predovšetkým farba broskyne, ktorá jej sprístupňuje vstup do „predsiene“ Božej. Milosrdenstvo Božie „maže“ našu negatívnu minulosť, pokiaľ sme sa rozhodli výrazne sa „polepšiť“ a napĺňame svoj osud plniť vôľu Božiu žiť pre lásku v službe druhým, ktorá prináša plnosť šťastia a radostný pokoj. Tu si môžete prečítať viac…

unnamedunnamed (1)unnamed (2)unnamed (3)unnamed (4)unnamed (5)unnamed (6)unnamed (7)unnamed (8)unnamed (9)unnamed (10)

 

Úryvok z kapitoly Bolesť

Ukážka z e-knihy Pohľad do večnosti  PDF

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.