Kategórie
Anjeli

Sme duchovné bytosti…

slunečnikvet-anna.blog.czVo vesmíre sú roztrúsené drobné čiastočky zla. Ich celkový súčet však v porovnaní s dobrom, hojnosťou, nádejou a bezvýhradnou láskou, ktorými je kozmos doslova zaplavený, predstavuje iba zrnko piesku na rozľahlej pláži. Hlavnými zložkami nadpozemských sfér sú láska a prijatie. Všetko, čo sa nimi nevyznačuje, okamžite budí dojem, že do týchto svetov nepatrí.

Slobodná vôľa má však svoju cenu. Je ňou strata lásky a prijatia alebo odpadnutie od nich. Sme slobodní, no obklopuje nás prostredie, v ktorom sa nám zdá, že takí nie sme. Slobodná vôľa má pre naše fungovanie na zemi veľký význam. Jedného dňa všetci zistíme, že jej zmyslom je postarať sa o to, aby sme vo vyšších dimenziách, kde neplynie čas, stúpali. Náš život tu dole sa nám môže zdať bezvýznamný, lebo v porovnaní s inými životmi a svetmi vo viditeľných i neviditeľných vesmíroch je naozaj nepodstatný. Zároveň však má veľký význam. Našou úlohou na zemi je totiž dorásť k Božskému. Tento náš vývoj pozorne sledujú bytosti z vyšších sfér – duše a žiarivé gule (bytosti, ktoré som zbadal vysoko nad sebou v Bráne a pokladám ich za základ našej predstavy o anjeloch).

Sme duchovné bytosti, ktoré momentálne obývajú smrteľné mozgy a telá. Tie vznikli počas evolúcie ako produkt zeme a odrážajú jej požiadavky. Robíme skutočné rozhodnutia. Pravé myslenie nie je vecou mozgu. Sme však zvyknutí (sčasti nás tak vycvičil práve tento orgán) spájať ho s tým, čo si myslíme a kto sme. Prestali sme si uvedomovať, že vždy sme viac ako fyzický mozog a telo, ktoré nás iba počúvajú na slovo (alebo by to aspoň mali robiť).

Pravé myslenie nedosahuje fyzickú úroveň. Stojí v pozadí myšlienkových procesov, ktoré prebiehajú v mozgu, a zodpovedá za všetky skutočne následné rozhodnutia, čo vo svete robíme. Takéto myslenie nezávisí od lineárnej dedukcie. Prebieha bleskurýchle a vytvára spojenia na rozličných úrovniach, ktoré na seba nadväzujú. Ak sa bežné myslenie ocitne zoči-voči tejto slobodnej vnútornej inteligencii, je beznádejne pomalé a nešikovné. Práve jemu vďačíme za to, že v koncovom pásme chytíme futbalovú loptu, prídeme s nečakaným vedeckým vysvetlením alebo zložíme skvelú pieseň. Podvedomé myslenie je k dispozícii vždy, keď ho potrebujeme. Až pričasto však k nemu nevieme nájsť prístup alebo v neho neveríme.

Zažiť myslenie mimo mozgu znamená vstúpiť do sveta okamžitých spojení, kde sa nám bežné myslenie (obmedzené fyzickým mozgom a rýchlosťou svetla) zdá beznádejne pomalé a úmorné. Naše pravé, hlboké ja je celkom slobodné. Neochromujú a neohrozujú ho činy, čo sme urobili v minulosti, netrápi sa identitou či spoločenským postavením. Chápe, že sa nemusí báť pozemského sveta, preto necíti potrebu povzbudzovať sa slávou, bohatstvom či dobýjaním.

Je to pravé duchovné ja, ktoré jedného dňa znovuobjaví každý z nás. Kým však nadíde tento deň, mali by sme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme obnovili spojenie s týmto zázračným aspektom nášho ja – rozvíjali ho a presúvali do popredia. Táto bytosť práve teraz žije v našom vnútri. Boh chce, aby sme boli práve ňou.

Ako sa teda máme priblížiť k svojmu pravému, duchovnému ja? Prejavovaním lásky a súcitu. Prečo by sme to mali robiť? Lebo láska a súcit nie sú iba abstraktné pojmy, za ktoré ich mnohí z nás pokladajú. Sú skutočné, konkrétne. Predstavujú konštrukciu duchovných ríš.

Mnohí ľudia vnímajú Boha ako neosobného. Je to jedna z najväčších chýb, aké robia. Áno, Boh sa skrýva za číslami, faktmi, vedomosťami či schopnosťami a predstavuje vesmírnu dokonalosť, ktorú už veľmi dlho meria a usiluje sa pochopiť veda. Óm je však – zdanlivo paradoxne – aj „ľudský“, dokonca oveľa ľudskejší ako vy či ja. Našu situáciu chápe (a súcití s ňou) hlbšie a osobnejšie, ako si vieme predstaviť. Vie totiž, na čo sme zabudli a chápe, aké hrozné je čo i len chvíľu žiť bez spomienok na Božské.

Pohľad do večnosti Dr. Eben Alexander

3 replies on “Sme duchovné bytosti…”

Ďakujem za tento blog. Je tu veľa užitočných a rôznorodých článkov. Moji sprievodcovia mi dávajú skrz tento blog znamenia a navádzajú ma na rôzne články, keď mi chcú niečo zdeliť. Kiež by som bol múdrejší a robil lepšie rozhodnutia za posledné roky v súlade s mojím vyšším Ja :/

Páči sa mi

Ahoj Vladi…vieš, že minulý týždeň mi bola vnuknutá myšlienka, koľko informácii som tu nazbierala za ten čas? Píšeš, že tvoji sprievodcovia ti ukazujú, na čo sa máš zamerať a kde to máš hľadať. Ozaj…nemajú niečo spoločné s tými mojími, keď ťa smerujú ku mne na blog? 😀
U mňa to funguje asi takto…ak chcem niečo vedieť, či nájsť odpoveď, tak som za krátky čas nasmerovaná, kde to mám hľadať, aby som pochopila súvislosť. Občas rozhodím siete k múdrym ľuďom,no zväčša odpoveď príde ešte skorej , lež sa mi oni ozvú.

Neobviňuj sa z ničoho…nebyť zlých činov, neuvedomil by si ako si konal. Každá duša si prechádza vývojom a žiadna neprišla prvý krát na tento svet dokonalá, iba čistá, lebo dokonalou sa má stať. Aj ja som urobila veľa nerozvážnych vecí, sebeckých postojov a prejavov ega, ale postupne prichádza uvedomovanie a ukazujú sa nám z podvedomia situácie, ktoré sme potlačili a tak ich máme precítiť a znova spracovať a pochopiť ako viac nekonať, neprejavovať sa. S uvedomovaním prichádza pochopenie a poznanie a takto sa postupne otvárame vyššej časti nás samých, kedy konáme zo srdca duše.

Nestačí sa len hrať na dobrého a pozitívneho ale aj tým žiť.

Potešil si ma a takéto odozvy mojej práce sú ako pohladenie, či objatie. Veľké ďakujem Vladko.

Nech Duša ťa vedie a osvetľuje ti cestu k Bohu a Boh nech posilňuje tvoju Dušu, aby dokázala zvládať všetko ako najlepšie vie s láskou v srdci. ♥

Uži svoj deň ako najlepšie vieš… 😉

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.