Kategórie
Život sám o sebe

Intelekt – největší překážka na cestě k sobě samému

Conceptual image of business woman without head and daily routin
Pozitivní myšlení pro vás může učinit realitou příběh barona Prášila, který se za cop vytáhl i s koněm z bažiny. Tak jako v každé bytosti na Zemi, dříme i ve vás nekonečná duchovnímsíla našeho vyššího vědomí. Nechte se prostoupil touto energií a budete ve svém každodenním životě šťastnější, dokonalejší a zbavíte se starostí. Jako první a největší překážku překonej te vlastní intelekt. Překonejte své malé světské já, které vás stále ponouká k honbě za nějakými přáními a tužbami. V naší konzumní společnosti se zábava a změna staly důležitějšími než práce a péče o zdraví. Už jste si všimli, že takový životní styl klade stále vyšší nároky na vaše tělo a výkonnost, že vás vtahuje do nikdy nekončícího kolotoče požadavků a problémů? Noviny a všechny ostatní sdělovací prostředky nás neustále informují, kolik toho ještě do konce století dokážeme. Musíte s tím přestat. Nebuďte od nynějška ochotni si sami kopat hrob. Žijete nyní a vychutnáváte přítomný okamžik.

Temné vyhlídky do budoucnosti se nepotvrdily, neboť žijeme lépe než před dvaceti, padesáti či sto lety. Jen si vzpomeňte, kolikrát už Svědkové Jehovovi předpovídali konec světa. Věřte v přítomný okamžik, ve svou životní vůli v sobě a ve všech ostatních lidech a sami si vezměte na odpovědnost, že v životě budete uskutečňovat jen dobro a samé kladné věci – v každém činu, v každé myšlence. Teď už víte, co dokáží negativní myšlenky, a tak je odhoďte jako shnilé jablko. Od nynějška buďte plně odpovědní za každý skutek, za každou myšlenku, naprosto je kontrolujte.

Jednej te jen z naprostého, hlubokého přesvědčení, z vnitřního vnuknutí. Když jste na něco v práci zapomněli, nesvádějte to na nikoho jiného. Když z nepozornosti vrazíte svým vozem do jiného auta, nechte řidiči za stěračem lístek. Buďte odpovědní a sami uvidíte, jak vám sloupne sebevědomí. Neposlouchejte už rozum, který vždycky nějakým trikem obejde svědomí, aby zakryl pravdu. Vaše osobnost vyrostla, překonala četné malé strachy, které dříve intelekt zakrýval svými machinacemi.

Jste odpovědní sami za sebe. Takovým postojem aktivujete nevyčerpatelný potenciál svých sil, pro který žádný problém neexistuje a díky němuž se stanete nezávislými a svobodnými. Bázlivost a hledání jistot zmizí. Jistotu v životě načerpáte sami ze sebe. Rychle pocítíte sílu svého podvědomí . Poznáte, že největší životní jistota je ve vás samých. Váš duševní potenciál je nezničitelná prasíla vašeho života.

Z knihy Všemocné podvedomie Erhard F. Freitag

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.