Kategórie
cesta k sebe

Ak sme vzdialený od lásky…

anitraM-automatická kresba 2012Ti, které se snažíme milovat, podporovat a starat se o ně, odrážejí naší vlastní potřebu lásky a péče. My se tomu však vzpouzíme a nedovolujeme si přijímat lásku a péči.

Léčivé otázky: Co jsme v životě udělali nebo neudělali, že si připadáme nehodní lásky a péče? Proč si to nedovolujeme přijmout? Kde se berou moje pocity viny?

Láska, již postrádáme , se nachází v našem nitru, ale my jsme od ní odtržení, protože se odsuzujeme , což se projevuje tím, že soudíme druhé a oni zase nás. Cesta k uzdravení nás postupně přivede k probuzení lásky v nás a kolem nás. Tím, že se snažíme pomáhat druhým v jejich vlastním hledání lásky a podpory , v konečném důsledku pochopíme, že to všechno už ve svém životě mají, jenom to nevidí, stejně jako my nevidíme v sobě a kolem sebe. Když se naučíme mít se rádi – což je podstata veškerého uzdravení  – začneme si uvědomovat lásku , jež nás obklopuje a jež tu byla vždycky.

Co je pro nás Darem?

Poznání a pochopení , že v nás i kolem nás je láska, která tu byla vždycky, že vlastně nic než láska není, že jsme milovaní a že na nás není nic, co by nebylo hodné lásky. Schopnost lásku přijímat i dávat. Schopnost vidět různé formy , které láska má v našem životě i v životech druhých. Pochopení, že podpora, starostlivost a péče existuje všude a pro všechny, ale v podobě, kterou ne vždycky vidíme nebo chápeme – že existuje ruka, která nás vede a působí během celého našeho života.

Úryvok z knihy Chirón

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.