imagesV piatok som siahla po chalcedóne a priložila si ho na bolestivé miesto na krku. Zrejme som si niečo stiahla, keď som naposledy prikladala ruky pre  občasné pichanie v hrudi a nemala som zasahovať, lebo úplne cítim, akoby mi niečo sedelo na krku a ťažilo ma, ako nejaké bremeno, ktoré si človek naloží a neviem sa ho zbaviť. Možno je za tým niečo iné, čo som neuniesla…možno. No zaujalo ma nevedenie. Zväčša si prikladám orgonity, alebo energiu vyrovnávam  vnímaním bolestivého miesta a transformáciou- zvyšovaním vibrácii, čo mi občas pomáha.  Bola som ohromená, aké vysoké vibrácie som z chalcedónu cítila. Uvedomila som si, že tento kamienok sa mi niečim prihovára. Po prečítaní jeho vlastností, na čo všetko pôsobí som bola veľmi prekvapená, lebo momentálne vplýva na viac oblastí s ktorými pracujem. 

Chalcedón je kameň dodávajúci silu medziľudským vzťahom, predáva pocit bratstva a dobrej vôle, zvyšuje vnútornú stabilitu skupín. Poslúži ako pomocník pri prenose myšlienok a telepatii. Kryštál pohlcuje negatívnu energiu, ktorú potom rozptyľuje, aby zabránil jej ďalšiemu prenášaniu. V staroveku sa z chalcedónu vyrábali striebrom vykladané poháre, o ktorých sa tvrdilo, že svojho majiteľa ochránia pred otravou.

Chalcedón uvádza myseľ, telo a ducha do vzájomnej harmónie. Vyvoláva túžbu počínať si láskavo a štedro. Zaháňa z duše nepriateľstvo a mení melanchóliu v radosť. V duševnej rovine pomáha svojmu majiteľovi, aby o sebe prestal pochybovať a vedie ho k dosiahnutiu schopnosti vnútornej reflexie. Pod jeho vplyvom sa nám otvára okolie a stávajú sa z nás bytosti prekypujúce nadšením. Chalcedón pohlcuje a rozptyľuje negatívne myšlienky a city a zaháňa zlé sny.

Liečebné využitie
Chalcedón je kryštál s výborným očistným účinkom a pomáha liečiť všetko zlé, vrátane dosiaľ nezahojených rán. Posilňuje materský pud, zvyšuje tvorbu materského mlieka a ukladanie minerálnych látok v tele. Súčasne likviduje usadeniny minerálov v cievach. Chalcedón znižuje príznaky demencie a senility. Zvyšuje telesnú energiu. Uvádza do rovnováhy telo, city, myseľ a ducha. Hojivo pôsobí na oči, žlčník, kosti, slezinu, krv a obehový systém.

Umiestnenie
Nosí sa na prste, na krku, na spone na opasku alebo na ktoromkoľvek inom mieste podľa potreby – zvlášť na príslušných orgánoch a v priamom kontakte s kožou.

Modrý chalcedón je kryštál podporujúci tvorivé schopnosti. Otvára myseľ, aby dokázala prijímať nové podnety a pomáha svojmu nositeľovi vyrovnávať sa s novými situáciami. Chalcedón v sebe stelesňuje duševnú prispôsobivosť a výrečnosť. Zvyšuje schopnosť počúvať druhých a komunikovať s nimi. Podporuje schopnosť učiť sa nové jazyky a zlepšuje pamäť. Modrý chalcedón vylepšuje náladu a umožňuje hľadieť do budúcnosti s optimizmom. Umožňuje lepšie vnímanie seba samého. Tento kameň sa tradične používa pri magických obradoch spojených s ovplyvňovaním počasia a pri liečení chorôb spojených práve so zmenami počasia.

Na telesnej úrovni napomáha modrý chalcedón regenerácii slizníc a odstraňovaní nerovnováhy spôsobenej citlivosťou na počasie alebo tlak vzduchu, ktorá sa môže prejaviť napríklad ako zelený očný zákal. Modrý chalcedón pôsobí priaznivo na imunitný systém. Podporuje kolobeh tekutín v lymfatickom systéme a zaháňa opuchy. Pôsobí protizápalovo, znižuje teplotu a krvný tlak. Priaznivo pôsobí tiež na žalúdok a prečisťuje respiračný systém od dôsledkov fajčenia. Viac nájdete tu.

Včera som sa preklikala na stránku online výkladu kariet a po čase si nejaké vyložila. Jedna z kariet bola o mesačných cykloch a Archanielovi Hanielovi a prišla mi spojitosť  s chalcedónom a mojimi myšlienkami o dare materskej lásky a mojom vneme do budúcnosti.  Pomocné barličky k nám chodia vždy, len je potrebné sa dívať a s láskou ich aj príjímať.

mesicni-cyklyMěsíční cykly

Všimněte si, jak měsíc ovlivňuje vaši energii a manifestaci vašich přání a využijte jeho cyklů.

Doplňující vzkaz: „Úplněk je ideální doba pro zbavení se toho, co už nepotřebujete, v novu se zaměřte na zhmotňování svých přání a záměrů a večer před úplňkem je vhodná doba k léčení a dobíjení léčebných nástrojů, jako jsou křišťály a oleje. Udělejte si čas na pozorování měsíce a všímejte si, jak se cítíte v jeho jednotlivých fázích. Jakmile objevíte, jak měsíc souvisí s vaší vitalitou a náladou, budete lépe využívat jeho Božskou magii.“

Jak pracovat s archandělem Hanielem:

Hanielova aura je modravě bílá, jako zář měsíce v úplňku. Drahokam spojovaný s Hanielem je měsíční kámen, kterému je připisována magická, blahodárná energie. Noste měsíční kámen, kdykoli zatoužíte po Hanielově blízkosti. Zahrne vás svou něžnou mateřskou energií a z lásky k vám vykoná zázraky.

Myslím si, že pracovať s energiou mesiaca nie je zlý nápad.  😀

Reklamy