Kategórie
Bylinky Energia

Podkovičník

PODKOVIČNÍK MIXNedávno som natrafila na  Podkovičník. Môjmu otcovi náhodne našli pri CT hrudníka tumor na obličke a tak som hľadala niečo o tomto type nádoru. Popritom som natrafila na doplnok liečby onkologických ochorení, ktorý majú už ľudia odskúšaný s dobrými výsledkami. Možno aj vám niekomu pomôže, kto ste o ňom ešte nepočuli.

Podkovičník MIX je JEDINEČNÁ KOMBINÁCIA 4 druhov výťažkov húb – 100% hubový extrakt bez prímesí, konzervačných látok a farbív, bez lepku a laktózy.

Pomáha pri stavoch:
– onkologické ochorenie
– chemoterapia a ožarovanie
– cukrovka, vysoká hladina cholesterolu
– zoslabená imunta po operácií, rekonvalescencia
– chronický únavový syndróm
– u pacientov vystavených silnému stresu

Špeciálna zmes imunoglukánov, ktoré prirodzeným spôsobom aktivizujú a podporujú činnosť imunitného systému.  Jej účinné látky môžu brániť vzniku angiogenézy (krvného zásobenia nádorových buniek) a stupňovať aktivitu určitých buniek imunity (tzv.”natural killers” – NK a makrofágov) voči tumoru.

Prípravok môže pozitívne vplývať, keď je vysoká hladina cholesterolu, triglyceridov, krvného cukru a homocysteínu.

Pomoc pri stavoch ako porucha lipidového spektra, pomoc pri chemoterapií a ožarovaní, posilnenie imunitného systému.

Imunitný systém je komplex mechanizmov a reakcií vo vnútri organizmu, ktoré ho ochraňujú proti chorobám a zápalom spôsobených tumorovými bunkami, baktériami, vírusmi, jednobunkovcami, či plesňami. Hlavnou úlohou imunitného systému je rozoznať vlastné a cudzie bunky, tkanivá alebo chemické látky.

Lekári odporúčajú podporiť imunitný systém pri mnohých stavoch

 • onkologické ochorenia
  • pred, počas aj po chemoterapií a ožarovaní
  • pred náročnejšími operáciami
  • počas rekonvalescencie, po úspešnej onkologickej liečbe, alebo operácií
 • chronický únavový syndróm
 • vírusové ochorenia, cukrovka, hepatitída, alergické ochorenia
 • u pacientov vystavených silnému stresu, negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia, žiareniu, chemických škodlivín (fajčenie, alkohol, chemikálie)

Huby, resp. používané výťažky vyrobené z nich, majú v medicíny Ďalekého Východu tisícročnú tradíciu. Vďaka moderným farmaceutickým výskumom v Japonsku a ich pozitívnym výsledkom ich čoraz v širšom spektre používajú v liečbe rakoviny. V Európe ich momentálne používajú viac preventívne a na podpornú liečbu. Väčšina výťažkov z húb má antioxidačné a detoxikačné vlastnosti. Niektoré z nich obsahujú dôležité, tzv. základné komponenty bielkovín a radu cenných živín, z ktorých najdôležitejšie sú: A, C, D, E vitamíny a veľké množstvo stopových prvkov.

Najlepšie účinky sú pripisované tým druhom húb, ktoré rastú na stromoch. Mnohé z nich slúžia ako základ na výrobu liekov. Všeobecne možno povedať, že tieto pozitívne vplyvy na organizmus nedosahujú jednotlivé látky, ale špeciálna kombinácia a úmera jednotlivých zložiek.

Highslide JS

PHELLINUS – MESHIMAKOBU – OHŇOVEC

Highslide JS

GRIFOLA FRONDOSA – MAITAKE – TRSOVNICA LUPEŇOVITÁ – KRIAKOVÝ HRÍB

Highslide JS

GANODERMA LUCIDUM – REISHI – LESKLOKÔROVKA OBYČAJNÁ – PEČIATKOVÝ HRÍB

Highslide JS

AGARICUS BLAZEI MURILL – PEČIARKA BLAZEOVÁ – MANDĽOVÝ HRÍB

Phellinus – Meshimakobu – Ohňovec

Je po stáročia používaná huba v Japonsku, Kórei a Číne na prevenciu rôznych ochorení tráviaceho systému, hnačky, krvácania a rakoviny. Považovali ju za zázračnú hubu, ktorá predlžuje život. V minulosti bola váha huby vyvažovaná váhou zlata. Jej názov je odvodený od tvaru jej tela. Parazitujúca huba má horkú chuť, vo voľnej prírode rastie na morušiam. V kórejskej tradičnej medicíne je huba konzumovaná vo forme horúceho čaju. Najúčinnejší je však výťažok z liečivej huby, ktorý je pripravovaný špeciálnou technológiou za prísne kontrolovaných podmienok.

Určité výskumy poukazujú na to, že Ohňovec pôsobí proti rakovine prsníka a určitým solídnym nádorom, iné výskumy poukazujú na ich použitie pri nerovnováhe imunitného systému, reumatoidnej artritíde a alergiách. Publikovaná práca na Harvard Medical School má za to, že Ohňovec je perspektívna protinádorová látka, ale je potrebné uskutočniť viac výskumov, aby boli odhalené mechanizmy pôsobenia a jeho protinádorová aktivita.

Výťažky z huby alebo mycélium môžu stimulovať hormonálne a bunkami sprostredkované imunitné funkcie, znižovať zápalové reakcie, potláčať rast nádorov a metastáz.

Ganoderma lucidum – Reishi – Lesklokôrovka obyčajná – Pečiatkový hríb

V Ázii sa táto liečivá huba nazýva „božská huba nesmrteľnosti“. V ľudovom liečiteľstve Číny a Japonska sa využíva už 4000 rokov. V tradičnej činskej medicíne je oceňovaná ako jeden z najúčinnejších a najrozmanitejších prírodných prostriedkov na posilnenie zdravia vôbec. Vzhľadom k tomu, že sa táto huba ani v Ázii nevyskytovala masovo, bola po dlhé obdobia iba výsadou cisárov. Ganoderma lucidum sa začala vo Vietname umelo pestovať len pred 20 rokmi a jej výsadba a starostlivé spracovanie sú prísne riadené a kontrolované. Jej tradičné liečivé účinky boli medzičasom dokázané v mnohých vedeckých lekárskych štúdiách. Ganoderma lucidum má rozsiahle liečebné prínosy vďaka kombinácii vysokého obsahu účinných látok obsiahnutých výlučne v plodnici. Výťažok z lesklokôrovky doporučujeme užívať ako pomoc pri srdcovo-cievnych ochoreniach

 • zmiernenie symptómov v súvislosti s ischemickou chorobou srdca
 • reumatické choroby, reumatoidná artritída
 • antioxidant a ochrana ciev
 • imunomodulácia, podpora imunity, poruchy imunity
 • hypertenzia, regulácia krvného tlaku
 • detoxikácia organizmu
 • bronchitída, CHOCHP, astma
 • bakteriálne infekcie
 • zápaly, aj nešpecifické
 • choroby pečene, hepatitída a HIV infekcie
 • alergie (antihistaminický a kortikoidný účinok)
 • na udržanie fyzickej a psychickej výkonnosti
 • pri onkologických ochoreniach (žalúdok, pečeň, pľúca, koža, mozog, obličky, vaječníky, prsníky, prostata)

Grifola frondosa – Maitake – Trsovnica lupeňovitá – Kriakový hríb

Vyskytuje sa na Severe Ameriky a Európy. Údajne japonské hubáry tancovali od radosti, keď ju našli, preto ju nazývali aj „tancujúca huba“ v ázijských krajinách. Voňavá huba je bohatá na beta-glukány, ktoré aktivujú imunitný systém a podporu v boji proti vírusom a baktériám. Grifola frondosa je bohatá na minerály (napr: draslík, vápnik a horčík), rôzne vitamínov (B2, D2 a niacín), vlákninu a aminokyseliny. Klinické štúdie preukázali, že grifola môže stimulovať imunitný systém pacientov s rakovinou prsníka, prostaty, močového mechúra, kože, taktiež bunky imunitného systému ako sú NK bunky.

Grifola frondosa môže mať hypoglykemický účinok, obsahuje alfa glukozidáze inhibítor a môže byť prínosom pre cukrovke II.stupňa.Pozitívne vplýva na vysokú hladinu cholesterolu a triglyceridov

Agaricus blazei Murill – Pečiarka blazeová – Mandľový hríb

Pochádza z brazílskych dažďových lesy. Je bohatá na vitamíny B6 a B12 a beta-glukány.V ľudovom liečitelsve je používaná ako pomoc pri onkologických ochoreniach, na podporu imunitného systému pacientov. Môže podporovať regeneráciu kostí. Huba sa používa v onkologickej liečbe v Japonsku a Brazílii. V Japonsku ju používa okolo 500.000 ľudí a je jedným z najpopulárnejší doplnkov v alternatívnej medicíny používanej u pacientov s rakovinou.

Účinok Podkovičníka MIX pri rakovinových ochoreniach lymfatického systému a leukémií nebol sledovaný!!! Pri týchto ochoreniach je odporúčané užívanie Vital MIX-u a Motýlnikovej trávy.

Balenie: 120 ks kapsúl/ balenie

Zloženie v 1 kapsule:

 • 200 mg výťažok (Phellinus – Meshimakobu – Ohňovec)
 • 130 mg výťažok (Grifola frondosa – Maitake – Trsovnica lupeňovitá –  Kriakový hríb)
 • 120 mg výťažok (Agaricus Blazei muril – Pečiarka blazeová- Mandľový hríb)
 •   50 mg výťažok (Ganoderma lucidum – Reishi – Lesklokôrovka obyčajná – Pečiatkový hríb)

Materiál kapsuly: želatína

Prípravok neobsahuje konzervačné látky, ani farbivá.

Dávkovanie pri onkologických ochoreniach:

 • Prvé tri dni 3 x 1 kapsulu
 • Od 4. do 6. dňa 3 x 2 kapsule
 • Od 7. dňa 3 x 3 kapsule

Maximálna dávka 4 x 3 kapsule denne

Po dosiahnutí požadovanej dennej dávky (3×3,alebo 4×3 kapsule denne) pokračujte v tejto dávke až do zlepšenia zdravotného stavu. Prípravok doporučujeme užívať najmenej po dobu 3 mesiacov. V prípade, že sa tento výživový doplnok znáša ťažšie, doporučujeme začať dávkou 2x denne obsahom rozobratej kapsuly na špičku noža. Potom pokračujte ako od prvého dňa dávkovania. Po dosiahnutí priaznivého zdravotného stavu doporučujeme dlhodobo tzv.udržiavaciu dávku 2×2 kapsuly denne.

Chystáte sa na operáciu?

Posilnite svoj imunitný systém 2 týždne pred operáciou. Prvých päť dní užite 2×1 kapsulu, potom 2 x denne 2 kapsuly. 3 dni pred operáciou prestaňte prípravok užívať. Po operácii doporučujeme pokračovať s užívaním kapsúl od toho dňa, keď začnete užívať tuhú normálnu stravu. Dávku začnite užívať nasledovne: prvých 5 dní 1×1 kapsulu, potom 2×1 kapsulu atď.- tak ako je to uvedené na začiatku dávkovania v závislosti od zdravotného stavu.

Užívanie kapsúl doporučujeme 20 minút pred jedlom. Pri telesnej hmotnosti nad 70 kg je možné aplikovať maximálnu dávku!

Pri každom výživovom doplnku je doporučené postupné zvyšovanie dennej dávky!

Na posilnenie imunitného systému denne 2×1, alebo 2×2 kapsule denne. Dávkovanie začínajte vždy s nižšou dávkou, ktorú postupne zvyšujte. Ak trpíte cukrovkou, alebo máte vysokú hladinu cholesterolu a triglyceridov doporučené denné dávkovanie je 2×1 kapsulu, alebo 2×2 kapsule denne v závislosti od zdravotného stavu.

Upozornenie!
Neprekračujte doporučenú dennú dávku!
Užívanie kapsúl nenahrádza pestrú stravu!
Uchovajte mimo dosah detí!
Uschovajte v chlade a suchu!

Anti-angiogenéza

Zábrana krvného zásobenia nádorových buniek
A obrázok – veľké množsvo ciev zásobuje nádorovú bunku
B obrázok – podstatne menej krvných ciev

UPOZORNENIE!

U pacientov s chronickým ochorením, alebo pokročilým štádiom rakovinového ochorenia, ktorí užívajú PodkovičníkMIX sa na začiatku užívania môže vyskytnúť pocit nafúknutia, ktorý je prechodný, trvá približne 6-8 dní. Tento účinok nehodnotíme ako nežiadúcu udalosť, skôr ako konsolidáciu (normalizáciu) črevnej bakteriálnej mikroflóry. Pri tomto príznaku doporučujeme užívať Acerolu 2×1 kapsulu a probiotikum 2×1 tabletku denne (1 tabletka/ 9 miliárd jednotiek) najmenej po dobu 10-14 dní. Počas tohto obdobia znížte dávku na 3×1 kapsulu. Po konsolidácií črevnej flóry začnite v týždňových intervaloch zvyšovať dennú dávku Podkovičník-a MIX.

Distribútor:

PROVITEX – Výskumná spoločnosť onkologických a imunitných ochorení s.r.o.
www.provitex.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.