Kategórie
vzťahy

Keby …keby…keby

ml193509Dnes ma zastavila jedna známa. Kedysi som jej posunula  knihu Päť jazykov lásky, aby si ju spolu s manželom prečítali a vedeli k sebe pristupovať inak. Pochopili, kde robia chyby a snažili sa svoj vzťah napraviť a pracovať na ňom. Manžel knihu nečítal, ona ju  však veľmi chválila, vraj sa čítala veľmi dobre s ľahkosťou a pochopením. Spýtala som sa, aký majú teraz vzťah, no jej odpoveď bola, že sa len “žerú”. Povedala som jej, že zmeny potrebuje urobiť hlavne ona  v sebe a začať sa pozerať na ich vzťah inak, zmeniť prístup k manželovi. Ak zmeníme seba, zmení sa aj okolie.

Kniha ju natoľko uchvátila, že sa stretla s vydavateľom a kúpila si od Garyho Chapmana  aj iné knihy a rozmýšľa, že by svoj obchodík rozšírila aj o tento sortiment. Uvedomila som si , že občas náš úmysel nie je správne využitý,  vždy záleží na dotyčnom, ako našu pomoc príjme, využije ju a spracuje.

4 obdobia manželstva …  Tajomstvo trvalej lásky

Manželstvá sú neustále v štádiu premeny, plynule prechádzajú z jedného obdobia do druhého – možno nie pravidelne, ako je to v prírode, ale bezpochyby a dôsledne.

Niekedy sa nachádzame v zime – znechutení, odstrčení a nespokojní; inokedy prežívame jar s jej otvorenosťou, nádejou a očakávaním. Pri inej príležitosti sa vyhrievame v slnku leta – prežívame pohodlný, uvoľnený a radostný život. A potom príde jeseň s neistotou, nedbanlivosťou a obavami. Tento kruh sa opakuje veľakrát počas manželského života, tak ako sa v prírode opakujú ročné obdobia.

Táto kniha vám nezaručí, že sa nedostanete do obdobia jesene alebo zimy, ale ukáže vám, aké pozitívne kroky môžete podniknúť v tom-ktorom období, aby ste z každého obdobia vyťažili to najlepšie, pripravili sa na ďalšie obdobie a posunuli tak svoje manželstvo do obdobia jari a leta.

To keby sme vedeli… pred svadbou!

ml171176„Väčšina ľudí venuje neporovnateľne viac času príprave na svoje budúce povolanie, než príprave na manželstvo,“ hovorí Dr. Gary Chapman. Drvivá väčšina slobodných dospelých túži po manželskom vzťahu na celý život a nechcú, aby oni sami a prípadne ich deti museli prežiť bolestnú skúsenosť rozvodu. Tragédiou je, že mnoho z nich nemá ani najmenšiu predstavu, ako budovať takéto manželstvo. Aj to je dôvodom vysokej rozvodovosti. Známy autor a manželský poradca Gary Chapman dúfa, že sa mu svojou knihou podarí aspoň trochu tento trend zmierniť. Má 35-ročnú skúsenosť s manželským poradenstvom a je presvedčený, že dôvodom rozvodov je aj nedostatočná príprava na manželstvo a neschopnosť a neochota naučiť sa vo vzťahu spolupracovať.

Knihy od Garyho Chapmana

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.