Kategórie
Energia Život sám o sebe

Pochopenie zákona príťažlivosti je kľúčom, ako si vytvoriť život svojich snov.

downloadZákon príťažlivosti je najsilnejší zákon vo vesmíre. Je rovnaký ako gravitácia, vždy platí a vždy prebieha. Aj práve teraz pôsobí vo vašom živote. Jednoducho povedané, zákon príťažlivosti hovorí, že všetko, na čo sa sústredíte, pritiahnete do svojho života. Všetko, na čo vynaložíte energiu a všetko, čomu venujete pozornosť, sa vám vráti. Ak sa teda zameriate na dobré a pozitívne veci, automaticky do svojho života pritiahnete viac dobrého a pozitívneho. Ak sa sústredíte na nedostatok a negatívne veci, presne to sa do vášho života aj vráti.

Ste tým, na čo celý deň myslíte.Dr. Robert Schuller

Neustále niečo vytvárate. Tak to bolo a tak to aj bude. Realitu okolo seba vytvárate každým dňom, každou sekundou. Svoju budúcnosť si vytvárate každučkou myšlienkou: vedome alebo podvedome. Nemôžete si urobiť prestávku a rozhodnúť sa netvoriť, lebo tvorenie sa nikdy nekončí. Zákon príťažlivosti nikdy neprestáva fungovať. Pochopenie princípu fungovania tohto zákona je základným kľúčom k vášmu úspechu. Ak chcete zmeniť svoj život a dodať si silu na vytváranie úžasnej budúcnosti, potom musíte pochopiť, akú rolu zohrávate v zákone príťažlivosti.

Je nezodpovedné nechať sa len tak unášať životom. Vytvárať si svoj deň je vaše božie právo. Ramtha

Prebieha to takto: Dobro priťahuje dobro.

Keď ste z niečoho nadšení, plní entuziazmu a odhodlania, keď ste šťastní, veselí, uznávaní alebo plní energie, vysielate pozitívnu energiu. Na druhej strane, ak ste unudení, nervózni, vystresovaní, nahnevaní, rozhorčení či smutní, energia, ktorú vysielate, je negatívna. Vesmír v rámci zákona príťažlivosti nadšene odpovedá na obe vibrácie. Nerozlišuje, čo je pre vás lepšie, jednoducho odpovedá na akúkoľvek energiu, ktorú vytvárate, a znásobenú vám ju vracia späť. Naspäť dostanete presne to, čo ste vyslali. Vaše myšlienky a pocity sú vlastne vždy len žiadosťou pre vesmír, aby vám poslal naspäť to isté vo väčšom rozsahu.

Pretože vibrácie energie, ktorú vysielate, pritiahnu energiu s tou istou frekvenciu, musíte si byť istí, že vysielate takú energiu a také myšlienky aj pocity, ktoré sa zhodujú s tým, akí chcete byť, čo chcete robiť a zažiť. Frekvencia vašej energie musí byť v súlade s tým, čo chcete do svojho života pritiahnuť. Ak chcete priťahovať lásku a radosť, musíte vytvárať vibračné frekvencie lásky a radosti.

Pozrime sa na to takto – princíp je rovnaký, ako pri vysielaní a prijímaní rádiových vĺn. Vaša frekvencia sa musí spojiť s tou, ktorú chcete chytiť. Nemôžete si naladiť rádio na frekvenciu 98,7 FM a očakávať, že chytíte stanicu, ktorá vysiela na frekvencii 103,3. To sa jednoducho nestane. Vaša energia sa musí zladiť s energiou vysielača. Takže vaše vibrácie musia byť naladené na pozitívnej frekvencii, aby ste pritiahli pozitívnu energiu. Ďalší dobrý príklad je ladička, ktorou sa ladia tóny.

Keď do nej udriete, vydá určitý zvuk, čiže frekvenciu. V miestnosti plnej ladičiek jej však budú vibrovaním „odpovedať“ len tie, ktoré sú naladené na navlas rovnakú frekvenciu. Automaticky sa s ňou spoja, budú reagovať na frekvenciu, ktorá zodpovedá ich vlastnej. Takže aj vy sa musíte naladiť na rovnakú frekvenciu ako je tá, ktorú chcete prijať. Ak si chcete vytvoriť pozitívnu budúcnosť, musíte vašu energiu, pocity a myšlienky udržiavať v pozitívnom pásme. Naučte sa ovládať vaše myšlienky aj pocity a udržujte vibračné spojenie s tým, čo chcete pritiahnuť. Podarí sa vám to, keď budete na to, čo sa vo vašom živote deje, nielen reagovať, ale aj odpovedať.

Mnohí z nás prechádzajú životom tak, že automaticky a bez rozmýšľania reagujú na veci, ktoré sa okolo nás dejú. Možno máte ťažký deň, dostali ste defekt alebo s vami niekto zaobchádzal neférovo. Priznajte si, že v takýchto situáciách sú vaše emócie a myšlienky negatívne. Ste nahnevaní, frustrovaní alebo smutní. A presne v takýchto situáciách reagujete bez rozmýšľania namiesto toho, aby ste vedome odpovedali. A vaše negatívne nabité myšlienky a emócie automaticky vysielajú vesmíru žiadosť o ďalšie negatívne skúsenosti. Aby ste dosiahli oveľa lepší výsledok, musíte sa naučiť vedome reagovať iným, pozitívne ladeným spôsobom.

Ak robíte to, čo ste robili vždy, dostanete to, čo ste vždy dostávali. Anthony Robbins

Dobrá správa je, že ak raz pochopíte zákon príťažlivosti a jeho princíp, môžete si začať vedome a zámerne vytvárať lepší život. Vždy sa môžete rozhodnúť aj pre inú reakciu na situácie, do ktorých sa počas dňa dostanete. Môžete si rozhodnúť myslieť inak. Môžete sa rozhodnúť, že sa budete sústreďovať na veci, ktoré v živote chcete, a že o nich budete premýšľať. Môžete sa rozhodnúť, že budete robiť viac vecí, z ktorých máte dobrý pocit. Môžete sa rozhodnúť aktívne sa podieľať na vytváraní svojej budúcnosti tým, že ovládnete svoje myšlienky a pocity.

Vašu budúcnosť tvorí to, čo robíte dnes, nie to, čo budete robiť zajtra. Robert Kiyosaki

Očakávajte zázraky.

Zákon príťažlivosti umožňuje nekonečné možnosti, nekonečnú hojnosť a nekonečnú radosť. Nepozná problémy a môže zmeniť váš život mnohými spôsobmi. Aby ste skutočne pochopili princíp, na akom zákon príťažlivosti pracuje vo vašom živote, musíme sa pozrieť na niekoľko vecí.

Začnime od začiatku. Vesmír je zmena. Náš život je odraz našich myšlienok. Marcus Aurelius Antonius

Z knihy  Klíč k životu – Jack Canfield

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.