zdrojovy-kod-475602Včera som si konečne pozrela film Zdrojový kód. 2x som ho nestihla pozerať, keďže jeden film opakuje viacero TV staníc, ale včera som náhodne prepla stanicu a potešila som sa. 😀 Mám rada Sci-fi filmy, ale len do miery pravdepodobnosti. Uvedomila som si, že to , čo sa nám teraz zdá nemožné, môže byť v blízkej dobe realita….Kto vie?

Kapitán leteckej jednotky v Afganistane Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) sa z ničoho nič prebudí v rannom vlaku do Chicaga, kde oproti nemu sedí Christina (Michelle Monaghan). Ona ho evidentne pozná, no on ju v živote nevidel. Dezorientovaný divák rovnako ako Colter postupne spoznáva reálie vlaku, ktorý zrazu… vybuchne.

Colter sa ocitá v malej kabíne, kde naň spoza obrazovky hľadí dôstojníčka Goodwinová(Vera Farminga) a oboznamuje ho s tým, že sa stal členom dôležitej misie na záchranu tisícov ľudí. Pomocou novej technológie môže cestovať v čase do paralelnej reality a prežiť posledných 8 minút života jedného z cestujúcich. V skutočnosti on sám je napojený len na prístroje, ktoré mu pomáhajú prežiť, nemá polovicu tela a do mozgu mu je aktívne posielaný zdrojový kód, ktorý mu vytvára inú realitu. Má odhaliť, kto nastražil bombu, aby ho v reálnom svete našli a zabránili mu zabiť ďalších ľudí….viac si prečítajte o recenzii tu.

Uvedomila som si, že môžeme  cestovať do iných svetov, tak ako keď spíme, alebo sme v bdelom meditatívnom stave. Ak by sme toto vnútorné cestovanie viac rozvinuli, dalo by sa žiť aj v inej realite, ale to by bolo už zase iné Sci-fi. …no myšlienka pekná. 😀

Film si môžete pozrieť aj na stránke sleduj filmy.cz

 

Reklamy