Kategórie
Energia Život sám o sebe

Odkaz pre svoje Ja do budúcnosti…

859765Na Exprese dnes zaznela otázka: “Ćo by ste chceli odkázať svojmu Ja  o 30 rokov do budúcnosti? “

Prišlo mi to ako zaujímavý podnet na rozmýšľanie a zamyslenie sa nad sebou. Uvedomila som si, že vekom prichádza aj múdrosť, uznávame iné hodnoty, nazeráme na svet inými očami a naše postoje sa tiež menia. Veľa krát si povieme, že by sme brali znova mať 18 -20 rokov, ale aj s nadobudnutou múdrosťou, poznatkami a skúsenosťami o živote.

Preto môj odkaz môjmu Ja o 30 rokov by bol nasledovný: ” Pošli mi tvoju múdrosť, postoj k život, aký práve máš, skúsenosti, skrz ktoré si pochopila mnoho vecí. ”  No, ak sa dožijem tých 30 rokov ešte, budem 70 ročná babka a vidím sa ako pokojná žena s úsmevom na tvári, s ktorej vyžaruje láska, múdrosť a pochopenie. 😀

Lenže  po tomto videní mi vnútro začalo hovoriť: “Moja milá, ty by si chcela vedieť všetko tu a teraz, ale sú veci, ktorými si človek musí prejsť, aby skrz ne pochopil a mohol konať inak a to ti nik, len tak spätne nepošle. 😀 Takže sa zamysli nad tým výrokom a napíš si, že si želáš len lásku, ktorá otvára srdcia do všetkých priestorov a časov bezpodmienečne…Boh nech ťa navedie na cestu pokory a lásky, lebo pokora ti chýba a mnohým tak isto. Maj sa…tvoje 30 ročné Ja. ” No a už som to dostala 😦

Takže, čo by ste vy odkázali svojmu o 30 rokov staršiemu Ja?

2 replies on “Odkaz pre svoje Ja do budúcnosti…”

Ahojky……
Často sa ako ľudia prebúdzame v rôznych príbehoch (knihy ,filmy) a v rôznych časoch……keby som sa prebudil v minulosti , bolo by to ľahké , ale už asi dva roky sa hrám s myšlienkou , aké by to bolo presunúť sa do obdobia v ktorom som teraz…….asi by som sa dotento……. lebo ak si to spojím s predstavami z pred napr.30tich rokov , tak keby som uvidel náš dvor , dom teraz tak sa poskladám vo dvojmo , rozložím sa na molekuly šťastia….mám všetko čo som chcel , funkčnú rodinu , zdravé a šikovné deti a všetko hmotné a dvakrát navrch…toľko som si snáď ani neželal……. teraz som mal krásny víkend v Brne a zasa všetko bolo inak , ale to je dlhý príbeh a raz ti to rozpoviem….. a moja životná múdrosť , že VŠETKO JE VŽDY INAK , no jedno viem , že vždy chcem byť FREE…..

P.S:dnes som ťa trošku pobombardoval svojimi písmenkami a myšlienkami .Pekný večer.R

Páči sa mi

No, ak idem spätne mala som 9 a ziadne predstavy o zivote…len , ak by som sa mohla presunut do buducnosti, zrejme by som nad sebou len krutila hlavou a zalamovala rukami, kolko veci mohlo byt inak…no to asi kazdy zisti. Som rada a tesi ma tvoja spokojnost so svojim zivotom…to si uvedomi len malo ludi, co vsetko maju a coho dosiahli. Obcas, ako sedim pri krbe si to uvedomujem,co vsetko mam a ze som v podstate za to vdacna….

Tak vdaka za pismenkovy nalet a mjusic. 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.