Kategórie
Numerológia a Astrológia

Dátum narodenia a svetové strany.

ii2Čísla v dátume narodenia o vás veľa prezrádzajú. No však čo s číslami, ktoré nám v dátume chýbajú? Natrafila som na knihu, kde sú číslam priradené svetové strany. Ak si svoj dátum zoradíte podľa svetových strán, uvidíte, ktoré strany máte obsadené a ktoré prázdne. Prázdne vypovedajú o tom, čo vám chýba a vy sami cítime nedostatok v sebe, oslabenie. Naopak plne obsadená strana vás môže zase prevažovať, vytvárať zosilnenú energiou, preto je dobré uvedomovať si, aká vlastnosť vás ovláda a prečo tomu tak je. Rozložiť energiu v sebe rovnomerne. Zo všetkým sa dá pracovať. Podľa toltéckej numerológie si môžete tiež pozrieť, ako na vás plne obsadená strana sedí. Ja mám obsadení Juh  a som snívačka, čo potvrdzujem v plnom rozsahu, ale mám prázdny Západ (chýbajúca 9-4) čo sa tiež javí ako pravdivé. No viem s čím mám pracovať …dôverovať vlastnej sile. 😀

Chýbajúci Sever čísla 6-1…Mimoriadnym dobrodružstvom v tirolskom kolese čísel je dobyť, spoznať a osvojiť si stanice a čísla, ktoré v našom vlastnom kolese čísel nie sú obsadené. Pritom stačí už to, že chýbajúce plne pochopíme. Nie je potrebné prežívať to až tak, že si zvolíme povolanie vhodné pre chýbajúcu stanicu. Postačí, ak sa budeme vedome usilovať vyplniť medzery a porozumieť im. Ak vám chýba sever, môžete si koleso čísel doplniť napríklad tak, že sa budete snažiť vytvoriť si vlastný názor, vysloviť ho a stáť za ním. Čísla 6 a 1 sprostredkúvajú vrodené presvedčenie, že sa možno (a aj treba) stále niečo nové učiť. Ak niekto nemá v dátume narodenia sever, môže dospieť aj k opačnému presvedčeniu – napríklad človek, ktorý má už školské vzdelávanie za sebou a povie si, že na získanie a vykonávanie svojho povolania už urobil všetko.

Kto sa nesnaží porozumieť zvyšným svetovým stranám, kdesi hlboko vnútri cíti, že v sebe potláča dôležitý aspekt človečenstva. V určitej miere tak vlastne popiera jadro našej existencie – nikdy neprestať byť otvorený, rásť a dozrievať. Kto zotrváva vo svojich starých presvedčeniach a predsudkoch, duchovne zakrpatieva a zomiera dávno pred svojou telesnou smrťou. Okrem toho sa stáva nástrojom negatívnych síl, ktoré potrebujú takéto strnulé myslenie, aby si ním prihrievali vlastnú polievočku. Tyrania, svojvôľa a duchovné otroctvo majú príležitosť prejaviť sa iba vtedy, keď sú ich „ovečky” rady závislé. Pri chýbajúcich číslach nejde o to, aby ste si osvojili sily, ktoré im vládnu, skôr o to, naučiť sa s nimi zaobchádzať a rozumieť im.

Vyváženie chýbajúcich čísel 6 a 1: bez čísla 1 si človek ťažšie vyvinie neoblomnú vôľu, skôr má sklony k tvrdohlavosti a bezohľadnosti, kým bez čísla 6 v dátume narodenia potrebuje dlhší čas, kým dospeje k pochopeniu nevyhnutnosti kompromisu. Pri dieťati bez severu sa môže stať, že mu niečo poviete aj tisíckrát – a akoby ste iba hádzali hrach na stenu, alebo sa bude tváriť že s vami súhlasí, a potom sa aj tak nič neudeje. Pri pozorovaní dospelých s týmito sklonmi si často uvedomíme, že počas rozprávania myslia na niečo iné. Oni sami si to vôbec neuvedomujú a nepociťujú ako slabinu, skôr ako čosi pozitívne, lebo sú myšlienkami popredu. Preceňujú sa, lebo bez sústredenia na aktuálne dianie často prichádzajú o podstatné informácie. Ich zdanlivý náskok a rýchlosť sa z dlhodobého hľadiska ukážu ako krok späť. Naháňajú sa a pritom prehliadajú, že spravia sedem krokov dopredu a osem dozadu! Bez severu trvá niekedy dlhšie, kým si uvedomíme, že svoje správanie a životný postoj musíme zmeniť.

Dlhšie hľadáme vinníkov a vonkajšie okolnosti považujeme za príčinu. Ľudia bez severu sú často hotoví umelci v prehliadaní príčin. To platí najmä vtedy, ak sa pravé príčiny skrývajú pod vonkajšími starosťami a ťažkosťami a riešenie by mohol odhaliť iba pohľad do zrkadla. Ľudia bez severu nie sú rodení „detektívi vlastnej duše”. Čísla severu sprostredkúvajú schopnosť byť objektívny, postaviť sa občas mimo a upriamiť na seba chladný, čestný pohľad. Chýbajúce čísla 6 a 1 niekedy spôsobujú nedostatok objektivity. Individuálny prejav tohto nedostatku závisí od toho, ako dobre sme objektívnosť zvládli v detstve. Čím lepšie, tým menej neskôr pociťujeme chýbajúci sever ako nedostatok objektivity a dôvtipu, a už vôbec nie potrebu doplniť si túto medzeru nášho charakteru; namiesto toho sa pretĺkame životom viac či menej úspešne.

Kedysi sa liečilo týmto spôsobom, lebo účinkuje aj bez vedomia a viery dotyčnej osoby. Modré a čierne oblečenie pôsobí podporujúco aj preto, že tieto farby chránia pred vonkajšími vplyvmi a uľahčujú pohľad dovnútra – čo je pre ľudí bez severu mimoriadne ťažké, a pritom také potrebné. Všetkým ľahtikárom, ktorí podliehajú bezstarostnosti, pomôže modrá a čierna farba pristáť oboma nohami opäť na zemi. Poznáte niekoho bez severu a chcete ho posunúť dalej? Spoľahlivý dôkaz týchto vašich odporúčaní pomôže. Vedci bez čísel 6 a 1 bývajú zväčša neznesiteľní, lebo až príliš lipnú na vlastných názoroch. Mimochodom, aj znamenie zverokruhu, v ktorom ste sa narodili, má určitý vplyv na vaše čísla v kolese čísel. Môže vaše nedostatky zintenzívňovať, zmierňovať, dopĺňať alebo nahrádzať. Ak ste sa narodili v kreatívnom vodnom znamení Raka, Škorpióna alebo Ryby, vašej kariére novinára nestojí v ceste nič, dokonca ani chýbajúci sever. Dúfam, že sa nám podarilo prebudiť k životu čísla 6 a 1 z vášho dátumu narodenia a sprostredkovať vám tak vnímanie niečoho mimoriadneho, čo bude mať dosah na vašu ďalekú budúcnosť.

Chýbajúci Východ 8-3…K tosi ide oproti vám, miesta je dosť pre všetkých, ale dotyčný chce ísť práve tadiaľ, kde vy stojíte, a tak sa navzájom blokujete. Alebo si predstavte úzky priestor na začiatku točitého schodiska či pri otočných dverách. Všetko prebieha bezproblémovo, kým ktosi nezastane na mieste najväčšieho návalu, aby sa, povedzme, pozrel do mapy. Podobní ľudia takmer určite nemajú východ v dátume narodenia. S číslami 8 alebo 3 je človek taký ohľaduplný, že iba zriedka zapríčiní podobné zádrhy. Ľudia bez čísla 3 neznášajú zhon a bez čísla 8 riešia veci často zbytočne komplikovane, lebo im chýba prirodzená vnímavosť, pomocou ktorej by sa rýchlo vcítili do okolitých energetických tokov. Hoci hudobný talent patrí k východu rovnako ako ranné zore, predsa len existuje veľa muzikantov bez čísel 8 a 3 v dátume narodenia.

Niekedy možno majú znížený cit pre rytmus a správne nasadenie, no časom väčšinou všetko dobre zvládnu. Existuje viacero spôsobov na vyplnenie medzier vo vašom živote i podpise. Rovnako ako pri všetkých chýbajúcich staniciach, najskôr by ste sa mali začať zaoberať príslušnou farbou. Či už budete nosiť vo vrecku alebo v kabelke lístok s číslami 8 a 3, alebo sa preorientujete na zelenú v oblečení, to závisí iba od vás. Malý kúsok zelenej látky v kabelke pomôže aj vtedy, ak na ňom nie sú nijaké čísla. Môže to byť niečo úplne nenápadné. Možno ste už aj sami zistili, prečo sa vám zelená vždy tak páčila… Ďalší trik na doplnenie chýbajúceho východu sú zelené potraviny. Ak vám v dátume narodenia chýba východ, telo ich potrebuje jednoducho viac. Kedysi ľudia na tieto súvislosti akosi viac dbali a pracovali, napríklad, aj s kameňmi. Funguje to takisto dobre a kameňov v rozmanitých odtieňoch zelenej sa vyskytuje dosť. Spoľahnite sa na vlastnú intuíciu, hoci spočiatku si môžete dať aj poradiť. Váš kameň vás môže sprevádzať kamkoľvek. Alebo si ich kúpte viac a potom si ich vložte do vreciek oblečenia, položte si ich na nočný stolík či pracovný stôl, niekde do kuchyne, obývačky a podobne.

Zelené kamene môžu vyzerať pomerne dekoratívne napríklad i v sklenej nádobe s vodou alebo v kvetináči na podlahe, odkiaľ na vás budú vyžarovať energiu východu. Hádam najdôležitejším krokom pri „dobývaní” východu by bolo naučiť sa počúvať druhých a počúvať, kým pochopíte, o čo im naozaj ide – okrem toho, čo vám hovoria ich slová. Ľudia východu dostali túto schopnosť už do vienka, vy sa k nej musíte postupne dopracovať. Možné to však je! Ľudia, ktorým východ chýba (no aj tí, ktorí ho majú priveľa), majú vo zvyku povedať niečo, čo si vlastne vôbec nemyslia. Nie vždy si dokážu uvedomiť následky svojho konania. Až keď sa osmelíte a začnete si všímať aj tento nedostatok (bez zbytočných výčitiek, čo je veľmi dôležité!), rýchlejšie vyplníte medzeru na východe. Ako sme už povedali, najľahšia cesta, ako si vyplniť medzery, je deliť sa o svoju prácu, myšlienky, nápady, zámery a návrhy s inými alebo im ich odovzdávať. Samotné odovzdávanie sa postará o to, aby vaša energia neustrnula a koleso sa mohlo točiť dalej, čo znamená oživenie vývoja.

Teraz si ešte raz prečítajte kapitolu o špirálovom vzostupnom pohybe kolesa čísel na strane 34 . Niekedy sa ľudia bez východu doslova vyhýbajú tým, ktorí majú východ obsadený. Spomíname to preto, že práve oni by vám mohli pomôcť doplniť chýbajúce čísla 8 a 3. Dôvod je jednoduchý. Týchto ľudí zväčša vnímate ako priveľmi  prekypujúcich pocitmi. Nie ste zvyknutí rozoberať vlastné pocity, dokonca po tom zväčša vôbec netúžite. Znie to možno trochu stroho, no v nijakom prípade nechceme naznačiť, že ľudia bez čísel 8 a 3 v dátume narodenia by boli citovo chladní. To nie, iba okolo toho nerobia až taký cirkus. A práve tu sa ukrýva kľúč od vášho ďalšieho rozvoja: často totiž stačí východu aspoň porozumieť! Ak ako človek bez východu začnete viac dbať na vlastné pocity a ich prejavy, urobíte poriadny krok vpred a vašich najbližších to určite poteší. Viac urobiť zväčša ani netreba. Uvidíte, že váš život sa zmení k lepšiemu a prinesie vám viac šťastia. Výhody sú teda na všetkých stranách.

Chýbajúci Juh čísla 7-2…Ak po tom, čo ste si tu práve prečítali, hľadíte na vlastný dátum narodenia bez čísel 7 a 2, nič to, prvá pomoc je už na ceste! Treba sa iba trochu zamyslieť: „Šéf”, ktorý na nás všetkých dohliada, nepovažoval za podstatné, aby ste týmto životom kráčali so silným juhom. Vaša úloha a talent spočívajú v niečom inom. Isteže, napriek tomu patrí k životnej úlohe každého z nás precítiť všetky medzery v kolese čísel a niečo proti nim podniknúť. Je to tak úplne v poriadku, dokonca je to poslaním nášho života. Nemusíte sa za každú cenu správať ako človek juhu – postačí, ak tejto svetovej strane porozumiete. Niektorí vôbec necítia potrebu niečo dopĺňať a často ani netušia, prečo sa vlastne necítia až tak dobre.

Čísla 7 a 2 majú proste tí, ktorým druhí venujú svoju pozornosť. Ľudia bez tejto svetovej strany sa často cítia nepochopení a neuznaní nezávisle od toho, ako kvalitne sa vyjadrujú a ako v skutočnosti pôsobia na druhých. Vždy majú v sebe zárodok strachu, dokonca i uprostred pomerne úspešného obdobia. Poznámka na okraj: Ak ste sa narodili v ohnivom znamení zvieratníka (ako Baran, Lev či Strelec), možno vám juh nebude až tak veľmi chýbať. A čo poradiť vám, ktorí si uvedomujete, že vám juh chýba? Začnite farbami! Červená (vo všetkých odtieňoch) vám dodá viac sily a energie.

Práve tej, ktorá vám chýba, keď ide do tuhého. Mávate dobré nápady, ale nemáte silu sprostredkovať ich iným? Je viacero dôvodov, prečo sa všetci občas cítime odstavení. Najčastejšie sa to však 89 týka najmä ľudí bez juhu v podpise, ibaže odteraz tomu Ďalším spôsobom, ako si doplniť chýbajúci juh, je čo najviac sa zdržiavať vonku, aj na slnku (pravdaže s patričnou ochranou proti slnečnému žiareniu)! Naučte sa milovať deň, a nie iba večer! Večer môžete pracovať napríklad pri sviečkach a malé čajové sviečky môžete nechať horieť v červených sklenených pohárikoch. Ak pocítite prázdnotu, namiesto meditatívnej hudby si pustite niečo temperamentnejšie. Takéto drobnosti vám môžu oživiť deň. Návšteva múzea je síce poučná, ale k vašej pohode by prispel skôr nejaký vzrušujúci film v kine. A ak si zahráte aj na nejaký hudobný nástroj, krvný obeh sa vám rozprúdi oveľa lepšie než po káve. Prečo to tak je, o tom sa bude dať písať možno o niekoľko rokov alebo desaťročí. Dôležité je, že to naozaj funguje!

Napíšte si čísla 7 a 2 na kúsok červeného papiera a noste ich stále pri sebe v kabelke alebo vo vrecku nohavíc. Aspoň raz to skúste, nič pri tom nestratíte. Aj stravou si možno doplniť chýbajúci juh: jedzte červené jabĺčka namiesto zelených, pite červenú hroznovú šťavu namiesto bielej a odteraz si dávajte pohár červeného vína namiesto bieleho, platí? Univerzálna spravodlivosť si neželá, aby ste sa podieľali na negatívnych vlastnostiach čísel 7 a 2. Všetko má vždy aj svoju dobrú stránku. Ešte raz si prečítajte kapitolu o číslach, ktoré sa vyskytujú vo vašom dátume narodenia, a urobte z nich to najlepšie. Na vyplnenie medzery na juhu máte už dosť podnetov. Každodenné drobné úpravy zmenia svet oveľa viac ako veľké veci z času na čas.

Chýbajúci Západ čísla 9-4…Príčin, prečo sa západ neprepracoval na svetlo a nerozvinul svoju silu, môže byť veľa. Ak sa potláčanie západu začalo v útlom detstve, ak ste už stratili dôveru vo vlastné sily, bude trochu ťažšie prekonať tento blok. Západ prináša veľa cieľavedomosti a pevnej vôle, vlastnosti, ktoré mnohí rodičia zo svojich detí autoritatívne vykorenia. Ešte ste sa nikdy nezamysleli nad tým, aké schopnosti máte, a predsa cítite, že existujú? Tak ich jednoducho prebuďte! Možno postačí už to, že viete, čo vo vás väzí. Niekedy stačí oživiť v sebe spomienku na dávne časy a iné pocity. Hneď teraz začnite myslieť ináč ako dosiaľ! Aspoň to skúste!

Zabudnite na starý spôsob myslenia, akoby ste vypli starý film, ktorého už máte dosť. Napíšte si vlastný nový scenár! Potom si v duchu pozrite nový film a zvýšte jeho hlasitosť. Farba západu je biela. Pracujte s požehnanou silou, ktorú získate používaním tejto farby v bežnom živote. Pomôže vám naštartovať sa. Urobte to však iba v prípade, ak po tom naozaj túžite! Ak sa v západe nespoznávate, hoci čísla 9 a 4 sa vo vašom dátume narodenia vyskytujú, a so svojím životom ste naozaj spokojní, potom je všetko v poriadku presne tak, ako to je, a vy nemusíte nič meniť. My však naďalej vychádzame z toho, že sa prebudiť chcete. Už iba používaním bielej farby môžete dosiahnuť veľa, či už ju zakomponujete do svojho 99 šatníka, domáceho prostredia či na pracovisko. V obytných miestnostiach by malo byť vela bielej farby a málo pestrých harabúrd. Aj biele prestieranie je pre vás vhodnejšie ako farebné.

Biela posilňuje vôľu, odvahu, vynaliezavosť a sebaistotu. Vyhýbajte sa množstvu zelenej farby v oblečení, lebo práve v tomto špeciálnom prípade blokuje energie Rozumným používaním čísel 9 a 4 v bežnom živote možno skutočne dosiahnuť veľa. Kdekoľvek je to možné – pri telefónnych číslach, číslach hotelových izieb, poznávacích značkách áut a podobne -, vždy si vyberajte čísla 9 a 4. Rovnako dobre funguje, ak si čísla 9 a 4 napíšete na biely kúsok papiera alebo látky a budete ich nosiť pri sebe. Toto opatrenie sa bude zrejme priečiť vášmu intelektu, ale to nič: Nemusíte predsa vedieť zostrojiť celé auto, kým sa na ňom naučíte jazdiť. Nech už si vyberiete čokoľvek – podnetov máte určite dosť. Nič však veľmi nepreháňajte, prosím, ved ide iba o to, aby ste v sebe západ prebudili. Ak sa to podarí, všetko sa opäť dostane do správnych koľají, aj vaše uprednostňovanie bielej farby.

Chýbajúci Stred čísla 0-5…Nepoznaný a neprežívaný stred Č o však s človekom, ktorý by podľa čísel stredu mal byť úspešným, vecne kalkujúcim obchodníkom hlboko spojeným s prírodou, no vo svojom vnútri nepociťuje spojivko so zelenými? Opäť platí to, čo aj pri ostatných číslach: zamyslite sa nad sebou, ponorte sa do minulosti, nahliadnite hlboko do svojho detstva. Neprijatie vrodeného daru čísel 0 a 5 by bolo skutočne mrhaním síl! Čo nesprávne sa udialo? Predovšetkým vás chceme ubezpečiť, že ak ste vo svojej podstate sami so sebou i so svetom spokojní, nemusíte sa trápiť. Život ste si jednoducho zariadili inak a tak je to dobre. No ak cítite, že nežijete v súzvuku so svojím vnútrom, vydajte sa na cestu a dôkladne sa zamyslite nad dôvodmi.

Čo ak sú príčinou iba ustrnuté, dávno prekonané vzory a návyky, ktoré vo vašom plnohodnotnom živote vnímate iba ako staré divadelné kostýmy? Mnohí mladí riaditelia ešte stále konajú podľa vzoru patriarchálnej mačovskej kultúry svojich otcov a starých otcov, hoci cítia čosi iné a najradšej by svojim podnikom vtisli ľudskejšiu tvár – napríklad zriadením podnikových škôlok či rovnakým platovým ohodnotením mužov i žien. Práve teraz máte možnosť niečo zmeniť, urobiť to ináč, lepšie, ide predsa o váš vnútorný pocit šťastia, ktorý získate. Všetci okolo vás si zvykli na to, že žijete tak, ako žijete? Nech sú dôvody popierania vášho pravého jadra akékoľvek, pri zmene začnite najskôr najjednoduchším krokom na pozdvihnutie skrytých pokladov: K stredu patrí žltá farba. Jej používaním v bežnom živote – v oblečení, v domácnosti, na pracovisku – vyzvete spiace sily stredu, aby sa vo vás postupne prebudili a opäť vám boli k dispozícii. Kto má v dátume 113 narodenia čísla 0 a 5, mal by ich používať, ak sa mu to žiada. Na začiatku vám pomôže, ak sa týmito číslami akoby naimpregnujete: Vyberajte si čísla 0 a 5 pri všetkých bežných činnostiach – ako štartovacie čísla v súťažiach, obľúbené čísla, telefónne číslo, evidenčné číslo vozidla, štafetové číslo, heslo v počítači, číslo mobilného telefónu a podobne. Aj 0 v číslach 10, 20, 30 a tak dalej sa počíta!

Čo keby ste si doma i na pracovisku radili veci, povedzme, po piatich: 5, 10, 15, 20, 25 namiesto 1, 2, 3? Napríklad aj pri číslovaní DVD alebo stránok denníka. Ak si to niekto všimne, určite vám príde na um vtipná výhovorka. Považujete to za číry nezmysel? Chápeme vás, no i napriek tomu to pomáha. U mužov je to s nosením žltej farby trochu ťažšie, ale postačí aj žltá šnúrka okolo zápästia. Naše čitateľky to budú mať o čosi ľahšie. Je žltá už dávno vašou obľúbenou farbou? Odteraz ju už nepotláčajte. Noste ju dokonca aj v zime! A akú farbu budú mať vaše nové uteráky, je vám hádam už tiež jasné. Aby ste prebudili k životu stred, nemusíte vymeniť prácu v banke za povolanie záhradníka. Možno v sebe znenazdania objavíte lásku k rastlinám, napríklad orchideám alebo kaktusom. Priestor na rozvinutie síl stredu 0 a 5 si možno nájsť aj v tom najmenšom mestskom bytíku – napríklad v podobe črepníka s bylinkami na okennom parapete alebo miniatúrneho pareniská na balkóne. Napriek tomu nezabúdajte: Ak sa v opise čísel svojej svetovej strany nespoznávate a aj tak ste so svojím životom spokojní, zrejme ste už vykonali čosi, čím ste si splnili povinnosť k svojim číslam. Nechajte fantázii dvere otvorené a pre dobro nás všetkých prebuďte sily stredu opäť k životu!

V knihe je veľa zaujímavostí opísaných, takže podľa dátumu a základnej charakteristike čísiel a obsadenosti strán budete vedieť, aký človek je, čo potačuje v sebe a v akej oblasti sa môže presadiť. Čísla nie su len číslami, vždy je za nimi oveľa viac. 😉

Z knihy : Tajomstvo čísel nášho dátumu narodenia Johanna Paunggerová, Thomas Poppe

 

4 replies on “Dátum narodenia a svetové strany.”

Prijemny deň prajem. Prosim vas, nemohli by ste sa mi pozriet na môj dátum narodenia-19.01.2000(rad by som vedel v com budem dobry/zly, co mi bude chybat/coho budem mat privela v tomto zivote …) alebo sa to neda presne povedat ked ma nepoznate?Zaroven by som sa rad spytal, ze mamina ma na maternici miom a ze co by na to zaucinkovalo. Dakujem pekny zvysok dna 😉

Páči sa mi

Ten rozbor ti pozriem a napíšem. Mamina nech si prečíta toto fórum, kde si zdielajú rady a skúsenosti ohľadom myómov. Ak nemá už vážne problémy, šancu na zlepšenie stavu má. https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/da-sa-znicit-myom-na-maternici-inak-ako-operacne/

Mala by však znova objaviť svoju ženskosť, tvorivosť a využívať ju, pracovať s ňou, lebo myómy vznikajú ak s žena uzaviera v sebe, potláča svoju ženskú energiu.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.