Kategórie
Liečenie psychosomatika

O příčinách vzniku nemocí

psychika_11-8-2015Naše vědomí zpracovává životní události, které vytváří naše podvědomí. Na vědomé úrovni proto můžeme projevovat nesouhlas, ale na podvědomé musíme situaci přijmout. Vnějšek můžeme změnit pouze tehdy, když změníme něco v sobě. Už dávno jsme si měli uvědomit, že příčiny nemocí a utrpení nejsou mimo nás, ale v nás. Příčiny se ukrývají v našem chorém pohledu na svět. Na to, abychom se vyléčili, musíme změnit svůj pohled na svět. Každý člověk je součástí vesmíru, proto musí žít v souladu s jeho zákony. Budeli harmonický vnitřek, bude harmonický také vnějšek.

O tom, co je to nemoc

Udržování dynamické rovnováhy nebo homeostázy je základním zákonem života. Každý živý organismus se v souladu s vnitřním zákonem pokouší o homeostázu. Tento zákon je platný od prvních dní života čehokoli. Rovnováha životních procesů musí probíhat neustále a za každých podmínek. Nemoc je signálem narušení rovnováhy. Nervová zakončení nás upozorní na to, že v jistých částech našeho organismu není něco v pořádku. Bolest je pouze zdravou reakcí nervu, který nám chce říci: „No, milý můj, něčemu bys měl začít věnovat pozornost.“

Nezačneli tomu člověk věnovat pozornost nebo potlačuje bolest tabletkami, tak podvědomí jeho bolest ještě zesilní. Vždyť takto, pomocí signálu, jakým je bolest, nás podvědomí varuje a sleduje tak jistý pozitivní cíl; chce nám říci, že s námi něco není v pořádku. Nemoc si proto musíte vážit. Svou nemoc v žádném případě nevnímejte jako něco negativního, dokonce ani, když jde o smrtelnou nemoc.

Nezapomínejte, že tu nemoc vytvořilo naše podvědomí, které se o vás stále stará. Znamená to, že na to mělo pádné důvody. Nepospíchejte s nadáváním na svůj organismus a nemoc. Vzdejte se boje s nemocí, naopak, poděkujte za tuto nemoc Bohu, svému podvědomí. Poděkujte samotné nemoci. I když se vám to zdá divné, udělejte tak. Nemocí vám podvědomí odkazuje, že jisté vaše chování a myšlenky nebo pocity jsou v rozporu s vesmírnými zákony. To znamená, že chceteli se vyléčit z jakéhokoliv onemocnění, musíte své myšlenky a emoci dát do souladu s vesmírnými zákony. Nemoc je způsob, kterým můžete zrealizovat pozitivní úmysly. Nemoc vás podvědomě chrání před vaším ničivým chováním. Koneckonců je to přece rozhovor mezi Bohem, vesmírem, vyšším vědomím a vámi.

O nemoci jako o prostředku osobního růstu

Lidé si zvykli na stereotypní myšlení, podle kterého je nemoc nepřítel, takže proti ni musíme bojovat jakýmikoliv prostředky bez ohledu na následky. Jenže bojovat s nemocí znamená bojovat se sebou. Proto ji přijměte a vzdejte se boje se sebou samým. Ve vesmí- ru neexistuje síla, která by se nedala pozitivně využít. I vaše nemoc je takovou silou. Využijte ji jako prostředek pro vlastní růst. Nemoc je vnější projev takových ničivých pocitů, jako je zlost, nenávist, křivda atd. Každý z nich má jistou pozitivní funkci, slouží k osobnímu růstu. Jestliže je člověk ve svém životě využívá, musí nést odpovědnost za to, co mu tyto pocity přinesou. Volba je proto na vás. Které pocity a myšlenky to jsou. A jaké nemoci vytvářejí?

Ukážka z knihy: STAŇ SE TVŮRCEM SVÉHO ŽIVOTA Valerij Sineľnikov

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.