Kategórie
Energia Život sám o sebe

Chceme byť ako roboti?

anitram kresba,,Čo keby si sa tešil  zo života, na miesto toho, aby si  ním prechádzal so zaťatými zubami a nútil sa robiť rôzne veci bez radosti a lásky?

Život je nádherný………..” Neprestajne sa modli. Nech je tvoj život neustálou modlitbou lásky a vďakyvzdania.

Život je veľmi, veľmi dobrý, ale pamätaj, budeš ho mať taký, aký si ho sám urobíš.

Preto, ak bude negatívny, privoláš si negativitu a tvoj život zahalí temný mrak a oddelí ťa od najvyššieho dobra. Ak budeš mať ku všetkému stále pozitívny prístup, ak budeš vo všetkom a v každom vidieť dobro, obloha bude modrá a všade okolo teba a v tebe bude svietiť slnko.

Naplň svoj život láskou, vierou, nádejou a naplnením. Uč sa milovať život, pretože, keď sa to naučíš, tvoj život bude stále modlitbou a naozaj sa budeš neprestajne modliť.

Modlitba je tvoje vnútorné spojenie so mnou, pri ktorej sa spolu prechádzame a rozprávame, tak, ako to bolo na počiatku. Modlitba je potravou ducha, výživou pre dušu. Je to hlboká vnútorná potreba každej duše. Uvedom si tu vnútornú potrebu a odpovedaj na ňu.

Eileen Caddyová – Otváranie dverí do vnútra.

2 replies on “Chceme byť ako roboti?”

je to naozaj tak 🙂 ak človek myslí pozitívne a sústreďuje sa na to dobré tak prichádza k nemu to dobré 🙂 v jednom časopise som raz čítala malý príbeh/poučenie, ktorý si budem pamätať asi do konca života 🙂 nebudem ho presne citovať ale bolo to približne takto:

Boli dvaja kamaráti a jeden z nich sa neustále sťažoval na svoj ťažký život, zlú prácu, zlé vzťahy…keď boli títo kamaráti raz spolu, ten pozitívnejší kázal tomu negatívnemu, aby sa poobzeral po miestnosti v ktorej boli a aby za 5 minät zrátal zelené predmety, ktoré boli v danej miestnosti. Keď čas prešiel povedal mu, aby zatvoril oči. Negatívny kamarát tak urobil a ten druhý povedal: “A teraz mi povedz koľko je v miestnosti modrých predmetov?”
Jeho kamarát nahnevane otvoril oči: “Povedal si mi, že mám rátať zelené!”
Ten pozitívny sa pousmial: “Aj v živote vidíš iba to na čo sa sústredíš.”

Podľa mňa je to veľmi pekný príklad toho ako ľudia v živote fungujú. Naozaj, ak sa niekto stále iba sťažuje, nič sa nezlepší práve naopak. Ale ak budeme vďační za to čo máme a budeme vo svojich životoch vidieť to pozitívne a dobré budeme oveľa šťastnejší :))

Páči sa mi

Pekný príbeh …zhodou okolností som včera vravela, ako sme pozerali na jednu fotku a každý sa zameral na nej na niečo iné…mňa zaujala v pozadí nádherná príroda a kolegyňa zhodnotila, že žena na fotke má nevkusne nohy položenné a tretia kolegyňa sa zamerala zase na niečo iné.

Veľa krát si uvedomím, že veci robím automaticky a vysilujem svoje telo a neviem si urobiť čas pre seba, relaxovať, užívať si života a takých ľudí je veľa. A s priťahovaním si vecí to presne tak funguje..to čo vyžarujeme sa k nám vracia.

Vďaka za tvoje postrehy Aria. 😀 Krásny slnečný dník želám.

Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.