Kategórie
Duša

Identita svetelných bytostí…

Světelné bytosti jsou duše, které v sobě mají zakódovánu obrovskou vnitřní potřebu šířit na Zemi světlo (poznání, svobodu a lásku – nejenom k druhým, ale i k sobě). Cítí to jako své poslání. Velice je přitahuje duchovno a vůbec terapeutická práce.

Protože jejich činnost musí být provázena pocitem SMYSLU, cítí se často jiní než ostatní lidé. Na své životní pouti prožívají spoustu různých úskalí, a život je nutí k tomu, aby si sami nalezli svoji vlastní, jedinečnou cestu.

Světelné bytosti jsou velmi často individualisty, kteří nedokáží zapadnout do pevně stanovených společenských struktur. Mívají i potíže s autoritami, protože necítí, že by měli někoho poslouchat jenom proto, že “se to musí nebo má”.

Název “světelná bytost” může vést k nedorozuměni, protože někomu může evokovat, že se světelné bytosti staví lepšími než ostatní, že jsou “jiní”, odlišní od těch, kteří “světelní” nejsou. Toto pojetí je však od filosofie světelných bytostí na hony vzdálené, neboť vydělování se jako něco “lepšího” či “vyššího” je věru značně “neosvícené”. Blokuje růst svobodného a láskyplného vědomí.
V určitém stadiu svého vývoje se světelnou bytostí stává každá duše, takže toto sousloví není vyhrazeno pro konkrétní, omezený počet “světelných bytostí”.

Světelné bytosti se v žádném případě vydělovat od ostatních bytostí – ani se nad ně povyšovat – rozhodně nechtějí. Mají jenom poněkud jinou historii než ostatní, kteří do této skupiny nepatří. Díky tomu mají odlišné psychologické rysy, které jsou pro tuto skupinu charakteristické. (O některých jsem se již zmínila, o dalších si povíme dále.)

Proč se však začal název “světelné bytosti” (v AJ “lightworkers”) používat, když kvůli němu může docházet k mnohým nepochopením? Jednoduše proto, že vyvolává asociace, jež v dotyčných probouzejí hlubinnou paměť a pomáhají se jim rozpomenout na jejich původ a poslání. Světelné bytosti v sobě mají schopnost dosáhnout duchovního probuzení rychleji než ostatní populace.

Proto se zdá, že – pokud chtějí – dosahují v rozvoji pozoruhodných výsledků a v rekordním čase. Ani to však není “důkazem”, že by byli “lepší”. Jsou jenom staršími dušemi než většina těch, které jsou v současné době na Zemi inkarnováni. Výraz starší by se měl chápat jako “zkušenější”, spíše než aby se vztahoval k lineárnímu času. Světelné bytosti již před svým příchodem na Zemi a započetím své mise dosáhli určitého stupně “osvícení”.

Vědomě si zvolili, aby byli pevně vsazeni do “karmického kola života”, a mohli tak na vlastní kůži poznat, co lidský život znamená, jaké to podlehnutí zmatkům, strachu a iluzím vlastně je.

Podstoupili to proto, aby co možná nejlépe pochopili “pozemskou zkušenost lidského života”, jež jim usnadní naplnění jejich následující mise. Jedině díky tomu, že sami projdou všemi úrovněmi nevědomosti a klamu, získají nakonec prostředky, jak druhým pomoci zbavit se strachu i otroctví, a dosáhnout stavu skutečného štěstí a osvícení.

Světelné bytosti od útlého věku cítí, že jsou jiní než ostatní. Mnohdy mají pocit, jako by byli od druhých izolováni, cítí se opuštění a nepochopeni. Bývají to samostatné individuality, hledající sami svoji osobitou cestu životem. Mají potíže zapadnout do rámce tradičních rolí a společenských struktur. Jejich problémy s autoritami vyplývají z toho, že cítí vnitřní odpor vůči rozhodnutí a hodnotám, které jsou založené jenom na projevu moci, či dosažené hierarchickým postavením; tento rys odporu vůči bezmyšlenkovitým a stereotypním projevům autority je zjevný i tehdy, pokud je světelná bytost neprůbojná a stydlivá.

Tento odpor má souvislost se samotnou podstatou jejich poslání zde na Zemi. Světelné bytosti přitahuje práce, při níž mohou lidem pomáhat, jako jsou terapeuti a učitelé. Často bývají také psychology, léčiteli, lékaři a zdravotními sestrami a tak podobně. I když se jejich profese v prvním plánu pomocí lidem nezabývá, je v nich jasně viditelný záměr přispívat svojí prací k vyššímu dobru lidstva.

Jejich náhled na život je zabarven potřebou pochopit, jak do sebe všechno zapadá, jak to je vzájemně propojeno a jaké to má souvislosti. Uvědomují si, nebo aspoň nesou ve svém podvědomí, vzpomínky na to, jaký život byl ve světelných sférách, kde nebyli spoutáni hmotou a z ní vyplývajícími povinnostmi. Občas je po nich přepadne stesk a cítí se na Zemi jako cizinci. Hluboce si váží života a uctívají jej, což se u nich mnohdy projevuje v lásce ke zvířatům a v zájmu o životní prostředí. Když činností člověka zmizí nějaký živočišný nebo rostlinný druh, cítí v hloubi svého srdce nesmírný pocit ztráty a žalu. (V AJ existuje výraz “Pečovatelé o Zemi” – Earthkeepers.)

Jsou laskaví, citliví a empatičtí (dokáží se vžít do pocitů druhých). Mívají potíže se zvládáním agresivních přístupů a mnozí mají problémy s tím, když se mají sami za sebe postavit. Mohou působit jako snílci, naivkové nebo idealisté, kteří žijí v oblacích. Protože snadno pochytí (i negativní) pocity a nálady lidí kolem sebe, je pro ně důležité trávit pravidelně nějakou dobu o samotě. To jim napomáhá k rozlišování jejich vlastních pocitů od pocitů druhých. Čas o samotě potřebují k tomu, aby se sbližovali sami se sebou a s matkou Zemí.

 


SVĚTELNÉ BYTOSTI A HODNOTY VĚTŠINOVÉ SPOLEČNOSTI


Světelné bytosti prožily na Zemi mnoho životů, a v mnoha z nich se intenzivně zabývaly spiritualitou nebo náboženstvím. Byly členy dávných náboženských a mystických řádům, žili jako mniši a jeptišky, poustevníci, léčitelky, vědmy, šamani, kněžky apod. Tvořili most mezi viditelným a neviditelným světem, mezi běžným pozemským životem a mystickými posmrtnými říšemi, mezi Bohem a dobrými a zlými duchy.

Za naplňování těchto rolí byli často pronásledováni a perzekvováni. Mnoho jich bylo za své neobvyklé schopnosti upáleno nebo umučeno. Jejich duše si tato traumata z pronásledování dobře pamatuje, což se u nich může projevovat třeba v podobě strachu plně se uzemnit, být zcela přítomní tady a teď – a to kvůli vzpomínkám na brutální napadení a odsuzování za to, že jsou takoví, jací jsou.

Kvůli hodnotám a názorům většinové společnosti, které jsou často v ostrém protikladu vůči jejich vnitřním impulsům, mnoho světelných bytostí zbloudilo a začalo o sobě silně pochybovat, popírat sama sebe a upadlo do skutečných depresí a beznaděje.

Protože se nedokáží zařadit do zaběhlého řádu věcí, usoudí, že je s nimi něco v hrozném nepořádku – což se projevuje jako nesmírně mocná sabotáž sama sebe, které není snadné se zbavit. Vyžaduje totiž obrovské odhodlání a vnitřní výdrž překonat všechny škodlivé vzorce pochyb o sobě a vlastního popírání sebe sama.

Co pro to mohou světelné bytosti udělat? V první řadě přestat hledat potvrzení sama sebe u druhých, ve vnějším světě, u rodičů, partnerů, přátel, společnosti. Do určité míry jste všichni, co čtete tento článek, udělali velký skok ke skutečné vnitřní síle, která spočívá v tom, že si doopravdy věříte a respektujete své přirozené sklony a vnitřní poznání, podle nichž také jednáte. 

Přestaňte hledat potvrzení sebe sama vně a věřte, že jste Božské a úžasné bytosti Světla – dcery a synové Stvořitele, Boha Otce-Matky.

Obraťte se do svého nitra a tam hledejte potvrzení vlastní existence, poslouchejte svoji intuici a předtuchy.

Světelné bytosti v této historické době přišly pomáhat přeskočit lidstvu na další stupeň duchovního vývoje, aktivně se účastnit procesu vzestupu a osvícení, rozpomenout se na schopnost tvoření (manifestace) a stát při znovuzrození v multidimenzionální bytost.

V procesu tvoření je na zodpovědnosti každého, aby se oddal svému Božskému dědictví a své síly využíval ve prospěch Světla, pro nejvyšší dobro všech zúčastněných a v souladu s celkem. To, co vytváří, je Boží přítomnost Já Jsem, vaše nejvyšší jemněhmotné tělo. Skutečná pravda byla před námi dlouho skrývána, ale nyní nastal čas, abychom se konečně rozpomenuli a objevili, kým skutečně jsme – mocnými, nesmrtelnými bytostmi s univerzálním poznáním a moudrostí, úzce spjatí s našimi sourozenci ve vesmíru a v duchovních říších.

Naši duchovní průvodci jsou neustále blízko nás a jenom čekají, až je zavoláme na pomoc. Ve velmi blízké budoucnosti se vrátí plné vědomí mnohým z nás, a v tom okamžiku si uvědomíme, proč tu jsme a co máme dělat, před očima budeme vidět, kým jsme byli v minulých životech, a budeme si jisti svým Božským původem, tady v životě na naší milované Matičce Zemi.

Prožijte si to!

S použitím materiálů na lightworkers.org a www.jeshua.net © Ivana Muková osobní stránky:http://www.ivanamukova.estranky.cz
Článek je možné dále šířit, ale bez úprav a s uvedením jména autora / překladatele a zdroje jitro.bloger.cz Vera Kaliašova

2 replies on “Identita svetelných bytostí…”

try dni dozadu sa mi snivalo ze bolo jedno dievca cosa priatelilo s nejakym mladym chlapcom co planoval cestovat . spriatelili sa na letisku a isla na zachod aspon to tak vyzeralo ze ide na zachod odbehla si a ked sa vratilo tak tam ten mlady nebol a ona mala doklady v tom kufri aj telefon. nemohla sa dostat nikde a tak oznamila ze jej ten a ten odcudzil kufor aj s dokladmi. isli na odletovu halu aj s dievcatom aby identifikovala doticneho. nebolo daleko do odletu ked to dievca povedalo policajtom nech zavolaju na jej mobilne cislo ze tak ho najdu aj tak bolo zavolali a oni toho doticneho nasli.a zatkli ale nebol tam sam spolu s nim tam boli aj iny chlapci aje neviem preco v tom sne ty chlapci boli polonahy a vyzeralo to tam ako keby sa dalo na letisku prenocovat. ty chlapci boli stihly so slihlou tvarou.    dnes v noci sa mi snivalo ze jeden chlapec isel na bicykli a nedal si pozor a narazil do oplotenia bicykel sa zastavil  na zabradli a vyhodilo cyklistu z bicykla. bolo to na mierna strmom kopciktori bol nebezpecny. ked sa mlady pebral tak zil a vydel z mal stastie lebo keby padol o nieco dalej tak by neprezil lebo by padol az celkom dole pado na hlino nedaleko zabradlia. zistil vsak ze zabradlie je poskodene. stalo sa to podvecer takze ked krical o pomoc nikto ho nepocul. snazil sa chytit zabradlia ale ked sa ho chitil tak sa rozpadalo. vedel ze ked sa pohne nejako zle ta sa prepadne dole . neviem ci mu niekto pomohol potom von lebo podarilo sa mu dostat hore ale bol rad ze prezil   niekedy davnejsie asi 2 tyzdne do zadu sa mi snivalo ze bola tam budova bola v tvare kocky a ked si visiel vonku tak si kracal v kratkom podchode ktory bol vydlazdeny kachlyckami a kracalo tam diavca ktore bolo na navsteve u nejakeho chalana neviem preco bolo tam prve sama . bola polonaha potom prisiel chlapec a rozpravali sa spolu a zrazu jej povedal aby sa skryla na zachod lebo ze to su nie velmy priatelsky chlapy ked tu prisly nieco sa zomllo lebo budova zacala horiet ale dievca sa dostalo prec a kracalo podchodom na zastavku ci cestu _____

Páči sa mi

Danka u teba ani neviem, či tie sny vykladať na teba, lebo neviem čím všetkým žiješ….aké situácie riešiš a s kým.

Sen na letisku okradnutie, je ukázanie situácii, kde sa m niekto niečoho ťaživého zbaviť, jednach aj na WC..morálného, ale aj hmotného(taška) vyriešiť citové vzťahy..komunikácia mobilom..hladanie dotyčného…a prenocovanie na stanici…situácia sa bude riešiť dlhšie…

druhý sen ukazuje niekoho, kto je rozbehnutý dolu kopcom a nezvládne svoj život..nemá isté veci pod kontrolou a vyhodí ho to z cesty…môže ísť o PN, či úraz, alebo niečo, čo mu nedovolí pokračovať ďalej.

Holé dievča ukazuje na niekoho, kto sa nehrá na nikoho….skryť sa na WC..je nabáda, aby skryla svoje morálne hodnoty, lebo jej môže niekto ublížiť…oheň očisťuje všetko, čo nie sme schopný zničiť

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.