Kdo za to může?

stiahnuť„Jsem člověk, který si nikdy nestěžuje!” Tak tuto větu si opakuji každé ráno, když se na sebe dívám do zrcadla a čistím si zuby. Poté se na sebe usměji a řeknu si: “Petře, dnes prožiješ skvělý den!”

… No a večer, když se dívám do zrcadla, tak si uvědomím, že jsem opravdu skvělý den prožil. Takto to ale v mém životě vždycky nebývalo.

Pamatuji si na doby, kdy jsem byl student a stěžoval jsem si, že jsem moc malý a že nemám širší ramena jako moji kamarádi. Když jsem začínal školit, tak jsem se litoval, že nemám dostatečně charismatický hlas a že je kolem mě mnoho lepších lektorů. Stěžoval jsem si, že jsou ke mně lidé nespravedliví, že mi nikdo nerozumí, že mě okolí nebere vážně … (mohl bych tu vypsat několik stránek toho, na co všechno jsem si stěžoval 🙂 )

V tyto dny jsem uléhal do postele celý unavený a znechucený z toho, že mi mé okolí nedává to, co já potřebuji. Co se dělo se mnou a s mojí energií, když jsem si celý den na něco stěžoval? Dodávalo mi to sílu, nebo mi to energii bralo? Asi není třeba na tuto otázku odpovídat …

Mám pro Vás dva zajímavé experimenty. Pozorujte zítra své okolí. Jak se chová. Jak hovoří o sobě a jak o jiných lidech (o rodině, přátelích, nadřízených). Jaká energie z nich vyzařuje – je to energie pozitivní nebo negativní? Mluví o jiných lidech s úctou nebo hledají jejich chyby? S kterými lidmi je Vám lépe?

S těmi, kteří si stěžují nebo s těmi, kteří jsou naladěni pozitivně? Druhý úkol je více osobní. Pozorujte jeden den sebe a zapisujte si, kolikrát a na co si za ten den stěžujete. Večer si pak položte tuto otázku: “Jsem člověk, který si nikdy nestěžuje?”..viac nájdete tu.

Zdroj: Motivační impluzy.cz Petr Urbanec

Reklamy

2 thoughts on “Kdo za to může?

 1. ….zabúdame na mnoho vecí , nevieme nič o sebe a miliardy idú na výskum kozmu .-) nie je celý Svet hore zipsom ………. :- ))))))))))))))))))
  …. nikto nevie zodpovedať otázku o zmysle života a ani ja nie……….. asi sa niekde stala chyba………..
  ………dnes na chytila táto pesnička .-)

  Zavřu oči,
  jenom na chvíli
  a ta chvíle je pryč.
  Všechny mé sny
  prošly před mýma očima, zvědavost.

  Prach ve větru,
  všechno, co jsou, je [jen] prach ve větru.

  Stejná stará píseň,
  jenom kapka vody
  v nekonečném moři.
  Všechno, co (u)děláme
  se naprosto [do základu] rozpadne,
  třebaže to odmítáme vidět.

  Prach ve větru,
  všechno, co jsme, je [jen] prach ve větru

  (Mezihra)

  Takže, nespoléhej se [na to];
  nic netrvá věčně
  jen země a obloha.
  Proklouzne ti to mezi prsty [unikne to, zmizí to]
  a všechny tvé peníze
  [ti] nekoupí další minutu.

  Prach ve větru,
  všechno, co jsme, je [jen] prach ve větru.
  Prach ve větru,
  všechno je [jen] prach ve větru,
  všechno je [jen] prach ve větru.

  ………krásna poetika ……. nádherná hudba……….a ja idem hľadať zmysel života :-)))))))))))))))))))))))) …komu dobrú noc a komu svieže a hlavne pokojné ránečko………………..R

  Like

  1. Pekné ránko …krásne myšlienky použité v piesni, aj hudba príjemne lahodí…veru máš pravdu. Ja zase hovorím..chceli by sme poznať všetko, čo presahuje náš pozemský život a nevieme ani žiť a pochopiť svoj pozemský život. Niekto sa ma pýta, či som rozmýšľala, kde začína a končí vesmír a či viem, aký je veľký a iné veci…a ja s hlbokým výdychom odpoviem, že takéto veci idú mimo mňa a k svojmu životu ich vôbec nepotrebujem. 😀

   Tak uži svoj dník zmysluplne…maj sa. 😀

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s