stiahnuť„Jsem člověk, který si nikdy nestěžuje!” Tak tuto větu si opakuji každé ráno, když se na sebe dívám do zrcadla a čistím si zuby. Poté se na sebe usměji a řeknu si: “Petře, dnes prožiješ skvělý den!”

… No a večer, když se dívám do zrcadla, tak si uvědomím, že jsem opravdu skvělý den prožil. Takto to ale v mém životě vždycky nebývalo.

Pamatuji si na doby, kdy jsem byl student a stěžoval jsem si, že jsem moc malý a že nemám širší ramena jako moji kamarádi. Když jsem začínal školit, tak jsem se litoval, že nemám dostatečně charismatický hlas a že je kolem mě mnoho lepších lektorů. Stěžoval jsem si, že jsou ke mně lidé nespravedliví, že mi nikdo nerozumí, že mě okolí nebere vážně … (mohl bych tu vypsat několik stránek toho, na co všechno jsem si stěžoval 🙂 )

V tyto dny jsem uléhal do postele celý unavený a znechucený z toho, že mi mé okolí nedává to, co já potřebuji. Co se dělo se mnou a s mojí energií, když jsem si celý den na něco stěžoval? Dodávalo mi to sílu, nebo mi to energii bralo? Asi není třeba na tuto otázku odpovídat …

Mám pro Vás dva zajímavé experimenty. Pozorujte zítra své okolí. Jak se chová. Jak hovoří o sobě a jak o jiných lidech (o rodině, přátelích, nadřízených). Jaká energie z nich vyzařuje – je to energie pozitivní nebo negativní? Mluví o jiných lidech s úctou nebo hledají jejich chyby? S kterými lidmi je Vám lépe?

S těmi, kteří si stěžují nebo s těmi, kteří jsou naladěni pozitivně? Druhý úkol je více osobní. Pozorujte jeden den sebe a zapisujte si, kolikrát a na co si za ten den stěžujete. Večer si pak položte tuto otázku: “Jsem člověk, který si nikdy nestěžuje?”..viac nájdete tu.

Zdroj: Motivační impluzy.cz Petr Urbanec

Reklamy