Kategórie
Život sám o sebe

Kdo za to může?

stiahnuť„Jsem člověk, který si nikdy nestěžuje!” Tak tuto větu si opakuji každé ráno, když se na sebe dívám do zrcadla a čistím si zuby. Poté se na sebe usměji a řeknu si: “Petře, dnes prožiješ skvělý den!”

… No a večer, když se dívám do zrcadla, tak si uvědomím, že jsem opravdu skvělý den prožil. Takto to ale v mém životě vždycky nebývalo.

Pamatuji si na doby, kdy jsem byl student a stěžoval jsem si, že jsem moc malý a že nemám širší ramena jako moji kamarádi. Když jsem začínal školit, tak jsem se litoval, že nemám dostatečně charismatický hlas a že je kolem mě mnoho lepších lektorů. Stěžoval jsem si, že jsou ke mně lidé nespravedliví, že mi nikdo nerozumí, že mě okolí nebere vážně … (mohl bych tu vypsat několik stránek toho, na co všechno jsem si stěžoval 🙂 )

V tyto dny jsem uléhal do postele celý unavený a znechucený z toho, že mi mé okolí nedává to, co já potřebuji. Co se dělo se mnou a s mojí energií, když jsem si celý den na něco stěžoval? Dodávalo mi to sílu, nebo mi to energii bralo? Asi není třeba na tuto otázku odpovídat …

Mám pro Vás dva zajímavé experimenty. Pozorujte zítra své okolí. Jak se chová. Jak hovoří o sobě a jak o jiných lidech (o rodině, přátelích, nadřízených). Jaká energie z nich vyzařuje – je to energie pozitivní nebo negativní? Mluví o jiných lidech s úctou nebo hledají jejich chyby? S kterými lidmi je Vám lépe?

S těmi, kteří si stěžují nebo s těmi, kteří jsou naladěni pozitivně? Druhý úkol je více osobní. Pozorujte jeden den sebe a zapisujte si, kolikrát a na co si za ten den stěžujete. Večer si pak položte tuto otázku: “Jsem člověk, který si nikdy nestěžuje?”..viac nájdete tu.

Zdroj: Motivační impluzy.cz Petr Urbanec

2 replies on “Kdo za to může?”

….zabúdame na mnoho vecí , nevieme nič o sebe a miliardy idú na výskum kozmu .-) nie je celý Svet hore zipsom ………. :- ))))))))))))))))))
…. nikto nevie zodpovedať otázku o zmysle života a ani ja nie……….. asi sa niekde stala chyba………..
………dnes na chytila táto pesnička .-)

Zavřu oči,
jenom na chvíli
a ta chvíle je pryč.
Všechny mé sny
prošly před mýma očima, zvědavost.

Prach ve větru,
všechno, co jsou, je [jen] prach ve větru.

Stejná stará píseň,
jenom kapka vody
v nekonečném moři.
Všechno, co (u)děláme
se naprosto [do základu] rozpadne,
třebaže to odmítáme vidět.

Prach ve větru,
všechno, co jsme, je [jen] prach ve větru

(Mezihra)

Takže, nespoléhej se [na to];
nic netrvá věčně
jen země a obloha.
Proklouzne ti to mezi prsty [unikne to, zmizí to]
a všechny tvé peníze
[ti] nekoupí další minutu.

Prach ve větru,
všechno, co jsme, je [jen] prach ve větru.
Prach ve větru,
všechno je [jen] prach ve větru,
všechno je [jen] prach ve větru.

………krásna poetika ……. nádherná hudba……….a ja idem hľadať zmysel života :-)))))))))))))))))))))))) …komu dobrú noc a komu svieže a hlavne pokojné ránečko………………..R

Páči sa mi

Pekné ránko …krásne myšlienky použité v piesni, aj hudba príjemne lahodí…veru máš pravdu. Ja zase hovorím..chceli by sme poznať všetko, čo presahuje náš pozemský život a nevieme ani žiť a pochopiť svoj pozemský život. Niekto sa ma pýta, či som rozmýšľala, kde začína a končí vesmír a či viem, aký je veľký a iné veci…a ja s hlbokým výdychom odpoviem, že takéto veci idú mimo mňa a k svojmu životu ich vôbec nepotrebujem. 😀

Tak uži svoj dník zmysluplne…maj sa. 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.