Kategórie
Filmy

Seriál-Cudzinka…Outlander

CizinkaNatrafila som na  nádherný seriál, ktorý ukazuje na hĺbku lásky, ale aj krutosť doby, do ktorej sa hrdinka dostala. Ide o fascinujúci príbeh ženy, ktorá prešla portálom času o 2 storočia späť a tu musela prežiť…

Píše se rok 1945 a právě skončila válka. Claire Randallová, bývalá britská válečná zdravotní sestra, je se svým manželem Frankem na líbánkách. Jako místo své svatební cesty si vyberou malebnou skotskou vesničku opředenou dávnými pověstmi a mýty. Frank zde nachází stopy, které ho přivedou až k jeho předkovi, kapitánu Jonathanu Randalovi, který byl v polovině 18. století velitelem anglické vojenské základny Fort William.

159668271_2e5ce2Během jedné z procházek se Clair po doteku záhadných menhirů ocitá o dvě stě let zpět, do doby kapitána Jonathana “Black Jacka” Randalla, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání skotského trůnu a do boje jsou vtaženy i skotské rodinné klany. Bezcitný, krvežíznivý a drsný Jack je pravým opakem Franka z roku 1945. Claire je pod vlivem krutých okolností přinucena provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, ale její srdce touží po jiných dvou mužích žijících ve dvou různých časových dimenzích – po Frankovi z dvacátého století a Jackovi z osmnáctého.(AXN)

Seriál si môžete pozrieť tu..je tam 16 dielov z prvej série a už pribúdajú aj diely z druhej série.  Pre tých, čo nepozerajú filmy na tejto stránke je to taká klikačka. Kliknete na play  v odkaze a otvorí sa nové okno a v ňom viacero videí. Treba skúsiť niektoré, lebo sú tam aj s titulkami aj dabované. Vždy pri kliknutí sa otvorí nové okno s reklamou, ktoré treba zavrieť. Mne sa až na 3x spustilo video. No stálo to za to. Diely sa dajú stiahnuť aj na uložto.

Včera som pozerala Druhú sériu-1 a 2  časť, kedy sa Claire vrátila do svojej doby . Pokračovanie tejto série som našla len na stránke STARZ, kde je potrebné si predplatiť. Dúfam, že sa časom objaví aj u nás a bude dostupný aj voľne. Prajem príjemný zážitok z filmu. 😀

One reply on “Seriál-Cudzinka…Outlander”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.