Kategórie
Energia Info okienko

Naše túžby…

untitled

Túžba je obrovská kontroverzná téma v duchovnej komunite. Niektorí učitelia hovoria, že túžba je koreň ľudského utrpenia a že jediný spôsob, ako byť šťastný, je sa zbaviť túžob, ale dokonca aj túžba byť bez-túžob, je túžba. Takže ono vlastne nieje možné sa úplne odprostiť od túžob. Tak isto nieje možné si dostatočne tak klamať, aby sme samých seba presvedčili, že nechceme niečo čo vlastne ale chceme. Tak aký je dôvod, že tisíce ľuďom sa uľavilo tým, že sa vzdali ich túžob? Ukážem Vám prečo.

Ak Vy a Váš fyzický život má túžbu, tá túžba je úplne nové myšlienka zlepšenia a tá nová myšlienka zlepšenia, má vibráciu. V tej minúte keď túžite po tom lepšom nápade, Vaše Vyššie Ja a celý Vesmír bude súznieť s tou vibráciou a presne ňou sa stane, pretože cez Vašu túžby, hovoríte Vesmíru čím sa má stať. Stane sa tým bez odporu v tú sekundu, v ktorej máte tú túžbu.

A teraz tu je medzera, medzera medzi Vami a Vaším Vyšším Ja. Medzera medzi Vami a tou novou zlepšenou myšlienkou, ktorú nazývame Vašou túžbou. Vaše emócie sú celé to, čo stojí medzi Vami a tým po čom túžite. Ak máte negatívne myšlienky, tak to je znamenie, že sa držíte v opozícii (odpore) tej veci po ktorej túžite. To znamená že, myšlienka ktorú držíte má frekvenciu, ktorá je veľmi ďaleko od frekvencie Vašej túžby.

Oproti tomu, ak máte pozitívnu myšlienku pri ktorej sa cítite dobre, čo je znamenie že tá myšlienka má frekvenciu, ktorá je podobná túžbe, ktorej ste dali vzniknúť. Preto sa medzera zmenšuje, ak máte taký druh myšlienok.

Šťastie je vedľajší produkt uzatvárania vibračnej medzery medzi Vami a Vašimi túžbami, takže funguje to takto:

Existujú dva spôsoby, ako zatvoriť túto medzeru. Buď pochopíte, že v tej minúte keď začnete po niečom túžiť, je to dané, aby to bolo Vaše a nie len to, ale Vaše Vyššie ja s tým bude súznieť a stane sa tým, už to teda existuje a Vašou jedinou prácou je, sa s tým (vibračne) zarovnať (súznieť). To znamená myslieť na príjemné myšlienky, pretože ten príjemný pocit je emocionálny ekvivalent toho, že sa vibračne posúvate smerom k Vašej túžbe. Tomu hovoríme zbavenie sa odporu voči tomu, po čom túžite.

Iný spôsob ako uzavrieť medzeru je chcieť to teraz. Ak sa sústreďujete pozitívne v aspekte vďačnosti na niečo čo je teraz, je to to isté, ako keď hovoríte Vášmu Vyššiemu Ja, že to čo chcete je teraz. A tak sa Vaše Vyššie Ja pridá k Vám tam kde ste a potom neexistuje žiadna medzera medzi Vami a Vaším Vyšším Ja. Žiadna medzera medzi Vami a Vašimi túžbami. A aj keď je to nemožné robiť 24h denne, môžete to robiť dostatočne dlho na to, že Vaše utrpenie už nieje viac utrpenie.

Túžba ktorá vychádza z každej existujúcej bytosti je to, čo spôsobu expanziu tohoto Vesmíru. Prísť sem a netúžiť, je propagovať “konečnosť” v tomto Vesmíre, pretože to je v prvom rade presne proti tomu dôvodu, prečo ste sa rozhodli prísť sem do fyzického bytia. Vy ste určení túžiť. Túžba je Vám tak vrodená (pravdivá), ako vrodené čisté bytie.

Tak prečo túžba spôsobuje bolesť? Odpoveďou je: Nespôsobuje. Túžba nikdy nespôsobovala bolesť. Je to to, čo pridávame navrch túžby, čo nám spôsobuje bolesť.

Čo robí túženie bolestivé, sú myšlienky ako tieto:

  • Nemôžem mať to po čom túžim
  • Nezaslúžim si mať to čo chcem
  • Nie som dostatočne dobrý pokým nedostanem to čo chcem

Čo spôsobuje bolesť, je neustále zameriavanie sa na to, čo nemáte alebo nechcete potom, čo sa u Vás zrodila tá myšlienka toho, čo chcete. Myslíme si že túžba je o tom mať niečo čo nemáme, takže ak myslíme nad túžbami tak nemáme túto čistú pozitívnu emóciu inšpirácie a dopredného pohybu. Myslíme nad zúfalým uspokojením situácie v ktorej sa momentálne nachádzame. Hovoríme tomu pocit túžby, ale to nieje pocit túžby. Je to vlastne pocit akýchkoľvek (negatívnych) myšlienok, ktoré potom pridávame po túžbe. Pocit myslenia, že naša túžba nieje momentálne ešte naša a potencionálne nebude naša.

Kľúčom aby túžba spravila to čo má, je odprostiť sa od myšlienok, ktoré zabraňujú túžbam. Odporovaniu túžob je to, čo vedie k utrpeniu.

Vždy bude viac po čom túžiť. Tí z nás ktorí majú zámer si tvoriť naše vlastné reality a praktikujú umenie manifestácie, sú ti najhorší čo sa týka pocitu uspokojenia s našimi životmi, pretože cítim, že ak sa niečo pokazilo pretože nie sme v perfektnej realite, pretože je jasné, že ak viem, že si tvorím svoju vlastnú realitu a mám tento neuspokojivý vzťah, tak som niekde spravil chybu.

Ale toto nieje pravda ako to skutočne funguje, pretože ak by ste boli schopní vytvoriť atmosféru čistej dokonalosti to by potom bola “konečnosť”, neexistoval by odtiaľ žiadny dopredný pohyb. Nebol aby ani žiadny dôvod pre Vás byť fyzicky inkarnovaný. Vlastne dôvod prečo by ste sa mali súznieť s Vašimi túžbami je, že ak s nimi súzniete, dáte vzniknúť novým túžbam. Z toho úplne nového pohľadu je to ako platforma z ktorej sa odrazíte ešte ďalej.

Veľa z nás ktorý chápu, že naši partneri zrkadlia presne naše vlastné vibrácie si myslia, že je dobrý nápad neísť do vzťahov, pokým my samy nie sme v stave čistej dokonalosti. Ale ani voči sebe nebudete stáť v čistej dokonalosti, pretože každá nová vec ktorou sa stanete, dáva vzniknúť Vašim novým túžbam, ktorým by ste sa chceli stať.

Každý nový partner s ktorým ste, dokonca aj keď je to zlepšenie úplne na konci, dá vzniknúť úplne novým túžbam na partnerstvo. Napríklad máte partnera ktorý je veľmi nudný a pretože ste s tým partnerom, dávate vzniknúť všetkým možným druhom nových túžob o partnerovi, ktorý by mohol byť vzrušujúci a potom nakoniec myslíte na myšlienky, ktoré Vám umožnia súznieť s tým Vašim novým vzrušujúcim partnerom a to si budete určitý čas užívať. Ale ten pohľad byť s novým vzrušujúcim partnerom je platforma pre novú túžbu a spôsobí, že budete túžiť po nových veciach a že ten konkrétny partner ich nebude spĺňať. Práve teraz ich možno nebude spĺňať, prečo?

Pretože oni sú tí, ktorí spĺňajú potrebné kritéria pre Vás, aby ste dali vzniknúť novým túžbam. Tomu hovoríme kontrast. Váš súčasný partner je kontrast, ktorý Vám pomáha túžiť po nových veciach. Buď sa súčasný partner stane tou novou vecou, alebo si nájdete toho nového partnera, ktorý uspokojí tú Vašu novú túžbu. Vzťahy sú pravým jadrom expanzie a tak z pohľadu Vesmíru ak Vaše vzťahy nespôsobujú, že túžite po ďalších veciach, tak nieje dôvod aby existovali.

Nerobí to z Vás zlého tvoriteľa ak zistíte, že vo Vašej skúsenosti sú nechcené veci. Nevedeli by ste čo vytvoriť, pokiaľ by ste sa nestretli s tým, čo nechcete vytvoriť. Lepším spôsobom ako toto povedať je: Ak ste si vytúžili Vaše vysnívaného princa a zmanifestovali a bol by presne taký, akého ste chceli, tak ak by ste ho raz dostali, našli by ste viac vecí, ktoré by ste chceli.

Túžba spôsobuje bolesť iba v tedy, ak si protirečíte Vašimi myšlienkami, ktoré Vám v tej túžbe bránia. Túžba spôsobuje bolesť ak sa sústreďujete na veci, ktoré nechcete. Dokonca aj potom, čo ste dali vzniknúť myšlienke, čo chcete namiesto toho. Túžba spôsobuje utrpenie, ak nepochopíte, že túžby nikdy neskončia.

Túžba je skutočne cieľ, ktorý nikdy nedosiahnete. V tej minúte, keď si myslíte že ste dosiahli ciel, tak sa pohne a budete “naháňať” niečo iné čo chcete. Tak nech je toto Vaša radosť ak viete, že nikdy nedosiahnete cieľovú čiaru, tak už si viac nebudete myslieť, že je niečo zle, ak ju nedosiahnete. Môžete si užívať proces vytvárania toho nového lepšieho nápadu a proces súznenia s tou myšlienkou mentálne, emocionálne a fyzicky, až pokým nebudete žít realitu danej túžby.

Čím je to lepšie, tým je to lepšie a zapamätajte si: Ak dokážete oceňovať (byť vďační), čím myslím pozitívne sa zameriavať na to, čo už je vo Vašom živote čo si užívate, tak vlastne hovoríte Vášmu Vyššiemu Ja, že to čo chcete, je to TERAZ a Vaše Vyššie Ja sa pripojí tam kde ste a potom, ak nieje žiadna medzera medzi Vami a Vašim Vyšším Ja, medzi Vami a Vašimi túžbami budete mať pocit vnútorného mieru.

Ideálne by ste mal žiť život ako kombináciu oboch. Zameriavať sa pozitívne na to čo oceňujete a milujete na tom čo máte teraz a aj čisto sa sústreďovať na Vaše túžby, aj ak ešte nie sú súčasťou Vašej súčasnej reality.

Nemohli by ste mať túžbu, ak by ste tú túžbu nemohli dosiahnuť. Doslovne by sa vo Vás nemohla narodiť, pokiaľ by nebolo už dané, že by ste ju mohli mať. Takže to je Vaše znamenie, že nech túžite po čomkoľvek, je už dané, aby to bolo Vaše.

Vesmír Vás od toho nedrží mimo, jediná vec, ktorá Vás od toho drží mimo, sú Vaše myšlienky. Túžba nieje nepriateľ. Nemusí byť nepriateľ a trpíme ak si myslíme, že žijeme s nepriateľom, ktorého sa nemôžeme zbaviť, pretože túžob sa proste nemôžete zbaviť nech sa snažíte akokoľvek. Tak je proste navrhnutá fyzická realita a chcem aby ste si zapamätali, že všetko čo si užívate na živote, či už je to žitie v domoch namiesto jaskyniach, perfektný kúsok čokoládového koláča, alebo skutočne dobré spirituálne učenie, tak to bol raz vedľajší produkt niekoho túžby a teraz je to vedľajší produkt Vašej túžby.

Prajem pekný týždeň

Teal Scott

 

Zdrojhttp://www.youtube.com/watch?v=dFuA6bYSZFY

Preklad a úprava: Juraj

Workshop TEAL Scott v PRAHE: https://www.facebook.com/TEALvPraze

Tento článok je preklad z originálneho videa a je ho možné v neskrátenej a neupravenej podobe šíriť nekomerčným spôsobom s pridaním zdroja www.novazem.info vrátane všetkých už uvedených zdrojov a celej tento poznámky.

– See more at: http://www.novazem.info/teal-scott-tuzba/#sthash.Qfeofzrh.dpuf

Podobná téma:

Elementály…

Závislosti a ako im podliehame.

2 replies on “Naše túžby…”

Já dnes touhy chápu tak, že to, po čem toužíme, se nám vždy nějak dostane do života. Jen se pak někdy můžeme dost divit, co se vlastně to zjevilo. Nejen proto, že jsme třeba byli naladění negativně. Ale třeba i proto, že jsme si mysleli, že to, po čem toužíme, nám bude k užitku. To jediné, co má podle mě smysl si přát, je být v souladu se “životem”. Dostat se do stavu, kdy cítíme, že nic nepotřebujeme a ničeho se nemusíme bát….

Páči sa mi

Súhlasím s tebou…..

Túžby prichádzajú a odchádzajú…no je na nás ako im podliehame. Treba byť pozorovateľ a sledovať, ako sme pod ich vplyvom. Občas sa necháme niekym ovplyvniť a začneme túžiť po tom istom, ako má ten dotyčný a sme v pasci…pokiaľ si neuvedomíme, že to, po čom sme túžili, nie je pre nás., len nás to ovládalo. Vtedy následkom uvedomenia naša túžba stráca na sila a mizne.

Sú veci, ktoré sa opakujú vždy s odstupom času a vyvolávajú v nás túžbu…je to aj vplyvom planét ako na nás konkrétna planéta vplýva a vyvoláva pocit, ktorý zažívame, ako som odpozorovala na sebe.

Prišla ku mne túžba, ktorú som si nijako vedome nepritiahla a až potom som pochopila, že sa len niečo zopakovalo z minulosti, aby som pochopila lekciu osudu, a uvedomila si, čo má pre mňa hodnotu.

Ide vlastne o pochopenie…nemuseli sme si ju ničím pritiahnuť , ale nastala situácia, ktorá nás začala ovládať. Ak to pochopíme a uvedomíme si , že sme len pod vplyvom nejakej túžby a situácia pre nás nie je správna , lekciu sme zvládli ..viac sa opakovať nebude.

Túžby nás naplňujú len falošným pocitom.

Byť pozorovateľom svojich myšlienok a túžob sa vypláca….nebudeme tak v zajatí strachu a obáv a ovládaný stále niečim…..pekne ísť s prúdom ako píšeš.

Myslím, že je teraz dosť silné obdobie zhmotňovania si…teda aspoň ja to tak pozorujem a nestíham ďakovať. 😉

Pekný večer ti prajem avespasseri 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.