Kategórie
Civilizácie

Šamanské zvieratá v nás…

Cez týždeň sme sa bavili so známou za silové zvieratá. Už dlho som im nevenovala pozornosť  a tak som nahliadla do vnútra, aké teraz prevláda a uvidela som čiernu pumu a v pozadí malého hadíka, ktorý bol plachý a vystrašený. Schovával sa pred mojim zrakom. Moje prvé zviera bol kôň. Predstavoval moju  silu (3. čakra), odosobnenie sa a utekala som na ňom preč od všetkého, ale len po určité hranice, ktoré nebolo možné preskočiť. To boli moje meditačné a duchovné začiatky.

s12636

Potom prišli delfíny (6. čakra), ktorý mi ukázali podmorský svet , Atlantídu a po nich orol (7. čakra) a jeho svet výšin, múdrosť srdca a čistota vedomia. Občas dobehla vevečrička (5. čakra), ktorá ma informovala o veciach, na ktoré mám dávať pozor, alebo na klamstvá, ktoré sú mi podsúvané. No a teraz puma a had, takže by som mala asi urobiť cestu do vnútra a zistiť k čomu ma vedú. 😉 Viem, že neprišli len tak a ich sila je v nepomere.

Medicínske karty vravia:

Puma vůdcovství

Pumo… Královský vůdče hbitého, ladného těla kéž by tvá odvaha se v mém srdci rozezněla.
Kéž umím s jistotou, s bravurou vést´tvou pevnou sílu sám v sobě nést…

Puma pro vás může být velmi obtížným silovým totemem, protože vás staví do pozice, kde se stáváte terčem problémů jiných. Můžete být obviňováni za něco, co se nedaří nebo za to, že když ostatní nemohou, vy se ujímáte řízení. Můžete se stát dokonalým obětním beránkem pro nejistoty druhých.

Medicina pumy obsahuje lekce používaní síly vedení. Je to schopnost vést, aniž bychom trvali na tom, aby nás ostatní následovali. Je to pochopení skutečnosti, že všechny bytosti jsou, každá svým vlastním způsobem, potenciálními vůdci. Součástí mediciny této velké kočky je i použití a zneužití moci ve vlivném postavení. Pozorováním ladných pohybů a skoků pumy se můžete naučit, jak vyrovnávat sílu, záměr, tělesnou sílu a ladnost. V lidských pojmech to znamená harmonii těla, mysli a ducha. Tato veliká kočka nikdy nic nepromarní. Zabíjí pouze to, co potřebuje k přežití. Samice pumy je lovec, který ozdobí svůj stůl stylem blízkým mateřské energii.

Objeví-li se vám ve snech puma, je na čase, abyste stáli za svým přesvědčením a vedli smi sebe tam, kam vám ukazuje vaše srdce. Ostatní vás mohou následovat a lekce se znásobí.

Pokud jste si vytáhli kartu pumy, chce vám to možná říci, abyste si znovu probrali účel, který je za vaším osobním přesvědčením. Zkoumejte, zda vaše plány zahrnují pýchu mláděte, které chce být jako vy nebo chce sdílet vaše sny. Pokud již jste vůdcem, může otázka pro vás znít, zda již nastal čas vyhnat mladé z jeskyně. Jste-li spojeni s medicinou této karty, jste považováni za “krále hory,” kterému není dovoleno být lidský nebo zranitelný. Nástrah je mnoho, ale odměna je veliká.

Přijmete-li pozici síly, kterou skýtá puma, pak musíte neustále dbát na udržování míru. Nikdy ale nikoho neučiníte šťastným, pokud budete lhát sobě a ostatním. To je lidská přirozenost. Proto je prvořadou odpovědností vůdce říkat pravdu. Uvědomte si to a žijte podle toho, a váš příklad zapůsobí i na to nejmenší pyšné mládě. Odpovědnost je jen schopnost odpovídat na jakoukoli situaci. Panika není součástí této posvátné medicíny.

Had transmutace

Hade, tvé oči planou!
Připlaz se a uštkni mě, ať poznám,  jak transmutovaný jed přináší věčný oheň.  Otevři mne nebesům, aby mne opět uzdravila…

Lidé mediciny Hada jsou velmi vzácní. Jejich iniciace zahrnuje prožitek a přežití zkušenosti mnoha hadích kousnutí, které jim umožňují transmutovat všechny jedy, ať už mentální, tělesné, duchovní nebo emocionální. Síla mediciny hada je silou stvoření, protože ztělesňuje sexualitu, psychickou energii, alchymii, rozmnožování a nanebevstoupení (neboli nesmrtelnost).

Transmutaci cyklu život-smrt-znovuzrození lze symbolicky spatřit ve svlékání hadí kůže. Je to energie celistvosti, kosmického vědomí a schopnosti prožívat cokoli ochotně a bez odporu. Je to poznání, že z hlediska stvoření jsou si všechny věci rovny, a že to, co je považováno za jed, lze sníst, strávit a transmutovat, má-li člověk správný stav mysli. Thoth, Atlanťan, který se později vrátil jako Hermes a byl otcem alchymie, používal symbolu dvou hadů obtočených kolem meče k vyjádření uzdravení. Úplné pochopení a přijetí mužského a ženského aspektu v každém organismu vytváří splynutí obou v jedno, a tedy i vytvoření božské energie.

Tato medicina vás na osobní úrovni učí, že jste univerzální bytostí. Přijetím všech aspektů svého života můžete uskutečnit transmutaci mediciny ohně. Tato energie ohně je na hmotné úrovni zdrojem vášně, touhy, plodnosti a tělesné vitality. Na emocionální úrovni se stává ctižádostí, tvorbou, odhodláním a sny. Na mentální úrovni je to intelekt, síla, charisma a vůdcovství. Když energie hada dosáhne duchovní úrovně, stává se moudrostí, pochopením, celistvostí a spojením s Velkým Duchem.

To, že jste si vytáhli symbol hada, může naznačovat potřebu transmutovat některé vaše myšlenky, činy nebo přání tak, aby bylo možné dosáhnout celistvosti. Je to obtížná magie, ale mějte na paměti, že magie není nic jiného, než změna ve vědomí.
Staňte se mágem nebo čarodějkou: transmutujte onu energii a přijměte sílu ohně.

Medicinské karty; Autor: Jamie Sams, David Carson
Nakladatel: Synergi

 

 

One reply on “Šamanské zvieratá v nás…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.