Kategórie
Bylinky

Brokolicové klíčky…

Jej konzumácia je úplne jednoducháUž v článku Semienka k naklíčeniu som písala, ako sú  mladé klíčky zdravé a hodnotne výživné na minerály, proteíny a energiu. Dnes som sa preklikala na článok o brokolici. Všetky zelené rastliny obsahujú chlorofyl, ktorý je pre naše telo veľmi prospešným doplnkom, ktorý pomáha pri tvorbe hemoglobínu.  Zelený liek, ktorý je obľúbený v kuchyniach našich starých mám, má ale ešte jednu podobu, ktorá je účinnejšia, než ste si mohli myslieť.

Jej konzumácia je úplne jednoduchá. Pri hľadaní účinného lieku proti baktériám v našom žalúdku natrafíme na všeličo. Lieky nám sľubujú zbavenia sa ochorení raz a navždy, no príroda to zariadila aj sama. Stačí sa poobzerať okolo seba a zázračnú potravinu nájdete mihom oka.

Reč je o brokolici. Zelený liek, ktorý je obľúbený v kuchyniach našich starých mám, má ale ešte jednu podobu, ktorá je účinnejšia, než ste si mohli myslieť. Nechcelo sa mi tomu veriť, keď som si o brokolicových klíčkoch čítala samé pozitíva, no vyskúšala som si to na vlastnej koži a bola to pravda.

Bolesť brucha

Vďaka tejto zázračnej zelenineVeľké percento ľudí v sebe nosí  Helicobactera pylori, čísla dokonca uvádzajú až polovicu našej populácie. Niekedy sú príznaky nejasné, takže nemáme potrebu toto ochorenie liečiť. Kŕče v bruchu, nezdravé trávenie, dokonca rakovine žalúdka, môžeme predísť pravidelným príjmom klíčkov brokolice.

Ako ju jesť?

Jej konzumácia je úplne jednoduchá. Za hrsť klíčkov, ktoré si kúpime už vyrastené v potravinách, alebo si ich vypestujeme doma v črepníku, dobre požujeme v ústach. Naozaj kvalitne požuté klíčky sa spoja s našimi slinami a vtedy majú tieto malé nenápadné vlásočnice tak veľký úspech. Čerstvé klíčky brokolice obsahujú prírodnú látku (sulforaphan), ktorá nás chráni pred redikálmi a zápalmi.

Detox

Okrem blahodárneho účinku na naše črevá a trávenie, klíčky nás taktiež dokonale prečistia. Denne jedno jablko a doktor je ďaleko, a toto isté platí aj pre brokolicu. Ak máte problém s nepravidelnou stolicou, môže to byť rázom vyliečené. Predtým ako siahnete po umelých preháňadlách, skúste si zadovážiť brokolicové klíčky a uvidíte rozdiel sami. Mimochodom, ich chuť je veľmi zaujímavá a obľúbila som si ich aj na chlebe s bylinkovým čajom. Klíčky tejto zeleniny vás zbavia baktérií a dokonale prečistia váš organizmus: Stačí za hrsť denne. Takže ja osobne idem skúšať a vy…uvážte sami.   Zelené koktaily už pijem ako začala rásť púpava. 😀

Zdroj: Feminity.sk

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: