Kategórie
Energia vzťahy

Ach tie vzťahy, alebo kde zohnať manuál?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt muž ma ignorujeObčas si pozerám výrazy, pomocou akých sa ľudia dostávajú na moju stránku a našla som vetu …”co robit ked vas muz ignoruje”

Bola som zvedavá, aký článok ujo Google nahodil na túto vetu a ten človiečik sa dostal na moju stránku. Okrem iných  blogov tam naskočil aj môj s námetom  Ako motivovať opačné pohlavie…príbeh o Marťanoch a Venušankách. 

Človek vekom múdrie a vidí veci, ktoré v inom čase nevidel. V stave  zamilovanosti sa k sebe správame dosť živočíšne, stále mám potrebu byť v neustálom kontakte a všetko robiť spolu, ale časom toto opadne. S manželstvom prichádzajú povinnosti, starosti a prvé hádky a tak aj vznikajú priepasti medzi nami. Zabúdame na to venovať jeden druhému pozornosť, túliť sa, komunikovať spolu, rešpektovať sa. Stávajú sa z nás výchovní dozorcovia, matky miesto manželiek a mileniek….Egoisti.  Pozeráme na partnera ako na niekoho, kým nie je a očakávame od neho veci, ktoré chceme, aby fungovali podľa nášho systému.

Čo tak vrátiť sa do stavu, kedy sme boli zamilovaný a uvedomiť si, že veľa vecí z toho už nerobíme !

Vytvorili sme si akúsi ilúziu o našom partnerovi a tým, že sa ňou nestáva, tak radšej od nás uteká, lebo mu neustále niečo vyčítame.  Vždy je to o tom nájsť si k niekomu znova cestu. Sme ako deti…je jedno, či som muž, alebo žena, vo veku 30-50-60 no stále túžime po objatí, pohladení, pozornosti  a chceme byť milovaní. A toto je potrebné si uvedomiť…čo do vzťahu dávame a čo nie.  Spokojný partner nebude  svojho partnera ignorovať, ale venovať mu pozornosť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.