Kategórie
Karma

Diagnostika karmy Edgar Cayce

Vo vyhľadávači štatistík som našla, že niekto hľadal odpoveď na otázku:“Majú karmu aj deti?” Bohužiaľ karmu máme všetci..už dieťa , ktoré skončí ako potrat, je karmická lekcia duše matky, aj dieťaťa. Silno sa pútame na hmotu a málo vnímame duševnú podstatu a veľa vecí vidíme ako nespravodlivosť. Duša len na vlastnej skúsenosti vďaka prežitku si uvedomí následok svojich činov ako viac nekonať…preto sme rozdielni a duchovná zralosť duše nás vedie. Našla som odkaz na knihu Edgara Cayceho o Diagnostike karmy, takže koho táto téma zaujíma…nech sa páči. 😀

Edgar Cayce: DIAGNOSTIKA KARMY I.

Proč se chcete vyléčit?
Abyste mohl uspokojovat svoje fyzické touhy?
Abyste se stal ještě větším sobcem?
Pak bude lepší, když se daný stav nezmění a zůstane takový, jaký je.
Dojde-li ke změně postojů, cílů a záměrů a bude-li se bytost podle toho chovat, můžeme očekávat změnu k lepšímu.
Změníte-li se výše naznačeným způsobem, postarejte se o to, aby se součástí vaší léčby staly i masáže. Nebuďte však tak sobecký a egoistický a nedomnívejte se, že vám druzí nepomohou. Budete-li se k nim chovat přátelsky, budete mít přátele.


Budete se modlit, poprosíte Boha a Krista, aby vám odpustili?
Odpustíte ostatním?
Neboť Spasitel, Kristus vám odpustí pouze tehdy, odpustíte-li si vy sám. Jestliže odpustíte, Bůh vám to prostřednictvím vašich schopností, skutků a příslušných změn k lepšímu vrátí i s úroky.

Celý článok nájdete TU.

A pokračovanie:

Edgar Cayce: DIAGNOSTIKA KARMY II.

„… uvnitř nás je síla, jež je schopna nás zcela vyléčit… veškeré léčení pochází z božského já. Kdo tvé nemoci léčí? Zdroj univerzálního dobra. Co se tvých postojů týče — jak hodně si přeješ se uzdravit? Do jaké míry jsi ochoten spolupracovat s božskými vlivy, jež se v tobě mohou projevovat stimulováním příslušných center? Všechny tyto síly musejí přijít z jednoho zdroje. Léčebné zákroky pouze stimulují atomy těla. Každá buňka totiž svým způsobem reprezentuje celý vesmír. Co tedy provedeš se svými schopnostmi? Čím více toho vykonáš pro druhé, tím více poznáš univerzální síly či Boha.” (4021 — 1)

CO JE TĚLESNÁ KARMA?

Karem je mnoho druhů. Dobrou nebo špatnou karmu si například může vytvořit národ, v závislosti na kolektivních činech občanů a vlády; co je vyseto, musí být sklizeno v budoucím cyklu národních dějin. Totéž lze říci o městě, skupině či kterékoli organizaci. Na osobní úrovni se karma týká stavů či událostí v životě člověka, jejichž kořeny mají původ v dřívějších vztazích, myšlenkách a skutcích.

Co je tělesná karma? Lze ji popsat jako projev karmického zákona, k němuž dochází na viditelné či fyzické úrovni uvnitř lidského těla.

Za karmické stavy Edgar Cayce označoval ty, jež byly důsledkem našeho chování nikoliv v tomto životě, nýbrž v našich životech předchozích.

„Příčina a následek pro mnohé představují totéž co karma. Přesto karmické je to, co si přinášíme z našich předchozích pobytů v materiální sféře, zatímco příčina a následek existujé pouze v tomto životě.” (2981 — 2)

Karma je výraz používaný k popisu stavů či událostí, jež jsou důsledky dřívějších myšlenek a činů. Karma jóga je založena na koncepci „práce” či činnosti duše, snažící se dosáhnout spojení s Bohem prostřednictvím služby druhým. Edgar Cayce řekl, že karma znamená „střetávání se se sebou samým”: „Jak již bylo často zmíněno — jak vyseješ, tak sklidíš. Jinými slovy, každá duše se neustále střetává sama se sebou.” (1506 — 1)

„Karma je to, co v minulosti vzniklo ignorováním toho, co jsme pokládali za správné”. (257 — 78)

Bůh si nepřeje, aby byť jediná duše zahynula. Aby člověk vymazal minulost a vytvořil si „dobrou karmu”, Cayce mu řekl: „Úniková cesta je synům a dcerám lidí neustále otevřena prostřednictvím Syna člověka. Sjednoť svoji vůli s Jeho vůlí.” (275 — 23)

Jak již bylo řečeno — aby daný stav bylo možné pokládat za „karmický”, je nutný odstup alespoň jednoho života, ačkoliv chyba, jež stav způsobila, se nezřídka stala před mnoha životy na zemi. Řada tělesných stavů nám připadá jako nevysvětlitelná. Obzvláště jsou-li nevyléčitelné a blízký člověk trpí.

Podle výkladů Edgara Cayceho je každý za situaci, v níž se nachází, osobně odpovědný. K ničemu nedochází náhodně. Není obětí svého prostředí, jak bychom předpokládali, nýbrž osud ho přivedl do situace, kde své karmické dluhy bude moci splatit.

„To, co vyseješ, sklidíš. Zdá se, že se lidé dostávají do situací, kdy sklízejí to, co nevyseli; je to však jen krátkozraká vize bytosti či toho, kdo ve vztahu k jednotlivcům analyzuje cíle nebo ideály.” (2528 — 1)

Celý článok nájdete TU.

Zdroj: Cez-okno.net

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.