Kategórie
cesta k sebe

Základem je vnitřní soulad

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vnitřní soulad

Ten dosáhneme postupnou změnou myšlení, spočívající v tom, naučit se zaujmout nefalšovaně pozitivní postoj k záležitosti, kterou se snažíme vyřešit. Nejde při o tom o konkrétní myšlenky, ale o pocity.

Pokud máme z něčeho dobrý pocit, pak se to určitě bude vyvíjet k našemu dobru. Pokud máme špatný, nebo rozporuplný pocit, nemůžeme čekat, že věci dopadnou tak jak si přejeme. Neexistuje důležitější vztah, než vztah mezi mnou a zdrojem v mém nitru. Pokud dbám především o tento vztah, tehdy a jen tehdy získám dobré východisko pro tvoření dalších vztahů.

Partnerských vztahů, vztahu ke svému tělu, k penězům a majetku, vztahům k rodiči, s dětmi, se spolupracovníky, s klienty a odběrateli služeb, vztahu ke světu. Pokud budu šťastný, najde si ke mně cestu vše, co hledám. Když nejsem šťastný se svým životem, pak partner, kterého přitáhneme, jen zveličí nesoulad, protože jakýkoliv čin, který vychází z nedostatku, je vždy kontraproduktivní Jakmile se budu cítit dobře, začnu dostávat vše dobré, co jsem si kdy přál.

Za to, jak cítím, není odpovědný nikdo jiný než já ! Za to, jak cítím, jsem odpovědný jen já sám a nikdo jiný !

Nemůžete ovládat, jak se chovají nebo co cítí druzí, avšak máte plnou moc nad sebou, nad svými myšlenkami a pocity. Pokud se naučíte směřovat své myšlenky k tomu, co je Vám příjemné, nepříjemní lidé (nebo jejich nepříjemné vlastnosti) zmizí z Vašeho života. Jen Vaše pozornost udržuje ve Vašem životě to, co nechcete. Proto se přestaňte zabývat tím, co Vám momentálně nevyhovuje. Přestaňte si stěžovat a trápit se a namísto toho zaměřte své myšlenky na to, co byste chtěli, na to, za co můžete být vděční, na to, co je kolem Vás dobré a hezké. Uvidíte, že pak bude toho dobrého jen a jen přibývat.

Z knihy Klíč ke všem vztahům Esther a Jerry Hicks

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.