Kategórie
Reiky

Energetický systém těla

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt energy body system

Naše těla představují něco mnohem víc než to, co vidíme. Ostatně tak je to se vším. Vše je ve skutečnosti jen energie. Zavzpomínejme na chvíli na hodiny fyziky na základní škole. Než jsme to stačili úspěšně zapomenout, nejspíš jsme se ve fyzice učili, že vše ve vesmíru vibruje. Každý atom má specifický vibrační pohyb. Každý pohyb probíhá za určité frekvence (počet kmitů za sekundu), která se měří v hertzích. Jednoduše řečeno, frekvence je rychlost toku elektrické energie, která je mezi dvěma libovolnými body konstantní. Stejně jako vesmír funguje na principu energie, fungujeme tak i my lidé.

Složitý energetický systém ovlivňuje naše orgány, svaly, žlázy a mnoho dalšího, a děje se tak prostřednictvím elektrických impulzů, jež probíhají v našem těle. Tento energetický systém představuje jádro toho, jak naše mozkové funkce, naše svaly a nervy přijímají zprávy z mozku a jak se vzájemně ovlivňují naše nálady a myšlenky. Představa, že v těle působí energie, vám možná není až tak cizí, protože EEG měří mozkové vlny, EKG zachycuje elektrickou aktivitu srdce a na podobném principu jsou založeny i další diagnostické lékařské nástroje. Pomocí takovýchto nástrojů lze snadno změřit velkou část energie v těle, avšak energie, často označovaná jako jemná*, není zatím podobnými prostředky zjistitelná.

Některé typy jemných energií zahrnují elektromagnetickou energii, magnetické vibrace nebo biomagnetická pole. S jemnou energií již po celá tisíciletí pracují léčitelé a dokáží ji zachytit osoby citlivé na energetické pole. Mnoho starověkých lékařských systémů včetně tradiční čínské medicíny a ajurvédy je založeno právě na energetickém systému těla. V rámci energetického systému v těle existují různé druhy energetických vzorců, jako například čakry, meridiány, aura či vrstvy energetického pole. Postupy, které budeme využívat v této knize, pracují s meridiány a čakrami.

Meridiány jsou energetické dráhy v těle. Každým meridiánem proudí v daném úseku těla energie do orgánů a tkání na jeho dráze. Více se o meridiánech dozvíte v sedmé kapitole, kde se naučíte Techniku emoční svobody (EFT). Čakry jsou energetická centra v těle, jež si lze představit jako rotující vír a v nichž se skrývají dávné příběhy. Každá čakra řídí určitou část těla a ovlivňuje orgány a tkáně v dané oblasti. O čakrách bude podrobně pojednávat osmá kapitola, kde si ukážeme postup Poklepávání na čakry.

Pokud dojde k narušení našeho energetického pole a ke zpomalení či zablokování toku energie, mohou se začít objevovat příznaky. Narušení energie se může projevit na našem těle. Pokud máte strach, můžete mít pocit staženého žaludku; zraněné city mohou způsobit pálení na hrudi a vnitřní konflikt se může navenek jevit jako bolesti v zádech nebo v zátylku. To všechno jsou důsledky toho, že do vašich orgánů, žláz a svalů neproudí energie potřebná k tomu, aby mohly správně fungovat. Energie protéká různými oblastmi v našem těle.

Dojdeli k zablokování v jedné části energetického systému, pravděpodobně to ovlivní i některé jiné orgány, svaly a žlázy propojené prostřednictvím téhož energetického toku. Například meridián žaludku (energetická dráha související s energetickým polem žaludku) probíhá na přední části těla a dále kolem očí. Nerovnováha na této dráze může mít za následek symptomy v oblasti žaludku, ale také v oblasti čelních a nosních dutin, protože oběma těmito oblastmi prochází tentýž tok energie. Dalším příkladem je dráha neboli meridián žlučníku. Ta řídí žlučník a dodává mu energii, ale také vede přes kolena. Při zablokování energie v žlučníku není neobvyklé pociťovat bolesti v kolenou.

Nemoci se mohou projevovat jako chemická nebo fyzikální nerovnováha, ale jejich původ lze hledat v energetickém systému, kde se stal nějaký „zádrhel“. Nerovnováhu v jemném energetickém poli lze ovšem odhalit ještě dříve, než se projeví ve fyzickém těle v podobě symptomů. Všechny orgány, buňky a tkáně v těle mají svou energetickou frekvenci. Naše myš- lenky mají frekvenci. Fungování energetického systému těla lze upravovat a měnit. Pokud porozumíte pouhým několika principům a budete je používat, sami uvidíte, jak můžete ovlivňovat, zlepšovat a nakonec i optimalizovat tyto energie tak, abyste dosáhli uzdravení.

Bruce Tainio, zakladatel společnosti Tainio Technologies, a Royal Raymond Rife, americký vynálezce, se proslavili zkoumáním energetických frekvencí a jejich vlivu na lidské tělo. Tanio zjistil, že frekvence zdravého lidského těla se v průběhu dne pohybuje v průměru mezi 62 a 68 Hz. Pokles frekvence poškozuje imunitní systém. Opětovné nastolení energetické rovnováhy těla obnovuje jeho přirozenou frekvenci, čímž se zajistí správné fungování imunitního systému a samoléčebných schopností těla. I když bylo prokázáno, že na vibrační frekvenci těla mají vliv různé faktory, například potrava nebo znečištění, na základě vlastních výzkumů a prozření jsem došla k dalším poznatkům.

Díky doktorovi Masaru Emotovi a také díky tomu, že jsem začala koketovat s oblastí pozitivního myšlení, jsem objevila práci Bruce Liptona, PhD. Doktor Lipton je buněčný biolog a autor bestselleru New York Times – titulu Biologie víry: uvolnění síly vědomí, hmota a zázraky. Platí za předního odborníka v oblasti epigenetiky, studie o tom, jak se po biologické stránce včetně genetických faktorů přizpůsobujeme životnímu prostředí. Jeho práce z velké části vychází z účinků stresu na lidský organismus a na jejich souvislosti s nemocemi. Doktor Lipton došel ve svém výzkumu ke klíčovému závěru: fyziologie těla má schopnost reagovat na myšlenky a přizpůsobovat se jim.

Vaše genetická výbava přitom nemusí hrát nutně rozhodující roli. To, zda budou určité geny „aktivní“, či „pasivní“, totiž do značné míry určují vaše myšlenky, emoce a vnímání. Díky tomu nám všem svítá velká naděje, protože to znamená, že máme větší moc ovlivnit vlastní život, než jsme si kdy dokázali představit. Nyní už je jasné, že nežijeme v područí svých genů, nešťastných okolností, negativních zážitků ani osudu. Vše totiž závisí na našem vlastním postoji a vnímání. Zmíněná zjištění mě přivedla k mému vlastnímu závěru, že stres může být jediným nejdůležitějším faktorem většiny procesů v těle, které vedou k onemocnění.

Ve snaze dosáhnout plného uzdravení jsem vyzkoušela, co se dalo – detoxikaci, změnu jídelníčku, různé lékařské postupy, až jsem si nakonec uvědomila, že to jediné, co ještě mohu vylepšit, je změnit sebe samu. Zběsilá honba za bakteriemi, viry, plísněmi, parazity a mými vlastními zdivočelými buňkami se míjela účinkem, proto jsem se rozhodla pro jinou cestu. Vyšla jsem z poznatků doktora Liptona a zaměřila na své energetické a emocionální zdraví. Věděla jsem o mnoha lidech, které kouslo klíště nebo měli nějaký podobný problém jako já, a přesto netrpěli tak velkými zdravotními potížemi. V hloubi duše jsem si uvědomovala, že kdybych dostatečně posílila svou mysl, tělo i ducha, zajistila bych si tím tu nejlepší obranu před všemi možnými vlivy

Ukážka z knihy : Uzdrav se sám Objevte své samoléčebné schopnosti

Autor: Scher Amy B.
Překlad: Karolina Slamová

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.