Kategórie
Energia

Staré duše a dokončení cyklu reinkarnace

Atlara's Blog

Duše prochází celkem pěti fázemi reinkarnace – od zrození až po stáří duše. Lidé nacházející se v páté čili poslední fázi reinkarnace jsou proto nazýváni staré duše. V této části vývoje duše jde o hledání rovnováhy a dovršení, a nutkání takříkajíc předat před koncem reinkarnace žezlo.

starka

Na konci cesty

Po dokončení čtvrté fáze reinkarnace již duše ušla notný kus cesty.

  • V první fázi se právě zrozená duše dozvídá o své fyzické existenci, životě a smrti, a potřebě péče.
  • V druhé fázi se duše jako dítě učí o společnosti, kultuře a společenství a o potřebě struktury, pocitu náležitosti a hraní určité role.
  • Ve třetí fázi se mladá duše učí o svobodné vůli a sebeurčení, o vzetí zodpovědnosti za svůj osud do vlastních rukou a o tom, jak se s tím vypořádat.
  • Ve čtvrté fázi se coby zralá duše učí o spoluexistenci a propojenosti, vzetí zodpovědnosti za své vlastní vztahy a…

View original post 1 278 ďalších slov

4 replies on “Staré duše a dokončení cyklu reinkarnace”

No to netuším…neviem to ani ja určovať…možno až budeš v jemnohmotnosti to zistíš 😀 …mne kedysi viac ľudí povedalo, že patrím k starým dušiam…lenže sú staré duše, ktoré nepochopili mnohé životy a nenapredujú rýchlo(v tele nevnímajú vyžarovania duše a neriadia sa nimi) a sú staré duše, ktoré si sebou nesú aj určitú múdrosť…poznatky vekov.

Čo som čítala je odlišné…http://www.pomoc-lidem.cz/spirala_duchovniho_rustu.htm

Tak isto je inak vysvetlovaná reinkarnácia podľa mnohých učení. No dôležité je, že si musíš prejsť všetkými centrami vedomia, lebo posledná inkarácia končí, ak sa tvoje vedomie presúva z 6 roviny do 7 roviny(stav osvietenia) a nachádzaš sa aj v znamení raka.

Páči sa mi

Ak je to myslené tak, že každá duša obsolvuje len 5 inkarnácii, tak bohužiaľ absolutne nesúhlasím. Medzi nami sú tak staré dušičky, ktoré sú na svete niekoľko tisíc rokov.

Páči sa mi

Pozor…jedna fáza nie je myslená ako jedna reinkarnácia…duša prejde viacerými zrodeniami až môže prejsť do ďalšej fázy reinkarnácie…tak to je v článku myslené. Tak je to aj v Kabale písané, že každý sefirot obsahuje 7 podúrovní a až nimi prejdeme, dostávame sa do vyššieho rádu.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.