Kategórie
Liečenie

Terapia duše…

Súvisiaci obrázok

Ešte začiatkom januára sa mi ozvala známa a zdôverila sa mi, že absolvovala sedenie Terapie duše. Viem, že existuje veľa metód, ktoré ľudia používajú a majú úžasné výsledky, ale o Terapii duše som zatiaľ priamo nepočula. Napísala mi, ako jej to veľmi pomohlo v osobnom živote, ako zo seba uvoľnila strach, ktorý ju spútaval vo vzťahoch a v podnikaní. Po jej príbehu som si o tej terapii niečo prečítala na nete a vnútorne mi prišlo, aby som ju odporučila aj inej známej, ktorej diagnostikovali rakovinu. Je plná blokov a aj napriek práci na sebe som verila, že Terapia duše jej pomôže hlbšie ukázať problémy, ktoré zatiaľ nevidí a je s nimi silno spätá a môže na nich zapracovať.

Každé ochorenie nás emočne zväzuje a základ má hlavne v minulosti.  Teraz v piatok bola kamoška na tom sedení a napísala mi, že videla kam ďaleko siahajú jej problémy, ktoré riešila, akú úlohu v tom má rodová línia a dohoda Duší, ktoré uzavrela. Ak človek vnútorne vidí takéto veci, začína svoj problém vnímať na viacerých úrovniach a lepšie chápe, prečo musel prechádzať takými situáciami a od terapeuta dostáva rady,  ako zo sebou pracovať.

Úlohou terapeuta je oslobodiť  Dušu od utrpenia, ktoré v sebe nosíme, pomôcť prerušiť karmické putá, sľuby a kliatbu, ktorá bola na nás uvrhnutá. Všetko sa to deje skrz odpustenie sebe a iným a následne  k oslobodeniu duše a otvoreniu srdca, aby človek mohol žiť  s láskou, používať vnútornú silu a byť sám sebou. Viac o tejto terapii nájdete na blogu Blanky Chakoshpour, kde nájdete aj zoznam jej žiakov terapeutov pôsobiacich v Čechách a na Slovensku. Verím, že terapia pomôže mnohým vyriešiť ich vnútorné problémy a žiť svoj život slobodne a s láskou. Nie všetci si dokážeme pomôcť sami a preto sú medzi nami tí..čo nám pomáhajú ukazovať vnútorné svetlo.

 Meditácia Liečenie ženskej rodovej línie (B. Chakoshpour).mp3

Zdroj videa: Blanka Chakoshpour

 

8 replies on “Terapia duše…”

……vidím, že komentáre si schovala…. len Bože nie kvôli mne 🙂 .-) 🙂 ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
(…srandujem )
……tak o tomto som nič neslíchalv ani nevídav 🙂
..veľmi veľmo pekná myšlienka…mne sa pri tomto práve páči to , že to nieje ako pri tých hókusoch pókusoch chanelingových , kde iný hovoria čo ti je ale tu dominuje duša nad egom a telom a rieši si problémy………….voualáááá…………….páči sa mi to a akosik s tým koketujem.Máš Maťka osobnú skúsenosť? Ak hej môžem ťa poprosiť o tvoj pocit z toho? Veľmi ma to zaujíma…………..ďakujéééééééééééééééééééééém. Pa.R
…takýchto pesničiek sa neviem dožrat .-)

(mrzí ma , že sa iný na nich priživujú a Metallica postavila kariérnu skladbu…..)………….v jednoduchosti je krása…….. pokojný a hlavne pohodový fašangový večer………….

Páči sa mi

Hej schovala…chcela som to urobiť už dávno a teraz som dostala podnet, tak som sa tak rozhodla. Ja som tam nebola..len som zvažovala, keď sa mi ozvala známa, že to absolovovala… Nasmerovala som tuná moju kamarátku, ktorú postihlo ťažké ochorenie(paradox je, že som jej aj sen tak vyložila , že v zime príde obdobie, ktoré ju hodí do kolien a už nebude vládať ísť ďalej a tak s aja stalo. ) a vedela som, že jej problém je hlboko v detstve a ona sama potrebovala niekoho, aby jej ukázal, čo všetko zo seba uvoľniť. Po terapii mi napísala, kde videla problémy, aké zmluvy s kým uzavrela a hlavne terapeutka jej ukázala ako pracovať zo svojim svetlom a láskou. Na takéto niečo treba človeka, ktorý pracuje hlboko zo svojou intuíciu a má dar iným ukázať duševnú lásku a to..kým sme….proste otvorenú dušičku.

Neviem, či za tým všetkým nie je Blanka Chakoshpour..či ona je zakladateľka Terapie duše a má za sebou líniu svojich žiakov. Aj kurz vyzerá zaujímavo. Je to niečo…čo by som chcela aj ja robiť a takto pracovať s ľuďmi…no nechám to v sebe dozrieť a uvidím…čas ukáže.

Tá pieseň..uff nikdy som ich nepočula…ale tak to býva ako píšeš. Maj sa Radko.

Páči sa mi

……..ďakujem a držím palce .-) …………k tebe by to naozaj išlo máš čisté a anjelské oči………… neviem čo je toto za obdobie a i my so Zuzkou sa zaoberáme akou cestou by sme najradšej vykročili, deti už žijú svoje životy a ešte najmladší nech skončí školu a nájde si svoju cestu životom a my sa môžeme zaoberať tým čo naozaj chceme………..samé takéto znamenia my chodia pod nos a dostal som i na vianoce mnoho kníh ohľadne mojich koníčkov a záujmov a jedna ma riadne chytila , bola to kniha od VanHelsinga – Ruce prič od této knihy. Aj sa mi sprvoti nepáčila, zdalo sa mi to ako dáky plagiát a aj s bráchom sme si vymenili názory na to , lebo sa mu akosik nepozdávalo čo čítam , ale on iba zbežne prelistoval , čo to si povchne prečítal vytrhol z kontextu , no ja som to nevzdal…….asi v polovici prestaneš mať pocit , že autor kopíruje von Danikena and co. no sám objasňuje na čo ti to hovoril , je tam krásny návod ako si zostaviť svoj osobný plán a žiť po svojom i keď všetci iba plačú a bedákajú nad tým čo je a aký život vedú a venuje sa i tomu ako si správne priať a nepremárniť svoje želania sračkami……. najviac sa mi zapáčilo jeho poučenie:

V Talmude je zhrnutých päť viet:
-DAJ POZOR NA SVOJE MYŠLIENKY, STANÚ SA Z NICH SLOVÁ.
-DAJ POZOR NA SVOJE SLOVÁ, STANÚ SA Z NICH SKUTKY.
-DAJ POZOR NA SVOJE SKUTKY, STANÚ SA Z NICH ZVYKY.
-DAJ POZOR NA SVOJE ZVYKY, STANE SA Z NICH CHARAKTER.
-DAJ POZOR NA SVOJ CHARAKTER, STANE SA TVOJIM OSUDOM.

…..odporúčam na dlhé zimné večery a je tam i veľa vecí čo ja tvrdím , neviem odkiaľ ich mám, ale viem to……
No nič už som zasa ako Palackého vnúčik.
Pokojný večer plný pohody vám doma želám.R

……a tu je zkomercionalizovaná verzia pesničky

Páči sa mi

Ďakujem za kompliment…povedali mi to viacerý…ale ja to tam stále akosi nevidím…ale jemnosť duše cítim. Uvidím…čas ukáže…už dávam pozor na to, čo ma ovplyvní, aby som sa nenechala uniesť…skorej stále čakám na to..kam mma nasmeruje vnútro a čo sa rozvinie.

Hmm.. toto som pocítila už aj ja, keď deti utečú z domu…čomu sa venovať a zaplniť čas…no verím, že zo Zuzkou nájdete niečo spoločné,,,čo bude tešiť vaše vnútro…lebo duša je tvorivá a túži po naplnení seba samej.

Tá kniha je určite zaujímavá, ale nie čítanie pre každého veru. Ako som pozerala ..autor sa stal zakázaným a jeho knihy vyvolávajú obavy hlavne u mocných, ktorý sa jeho zmýšlaním cítia ohrozovaní.
Tých 5 viet je naozaj pravdivých…spätne vidím ako tvrdenia v mojom živote sa postupne plnili a ja som zhrôzou pozerala, čo všetko som si pritiahla..aké ochorenia, ktoré som nikdy nechcela mať a len ich v strachu v sebe živila. Tak isto som zmenila svoje krédo, ktoré znelo :”Zažiť všetko, čo sa len dá!” No až nedávno som si uvedomila, akú silu som do toho vložila…preto som ho rýchlo pozmenila.

Vďaka za mjusic no zisťujem, že tú pieseň som ešte nikdy nepočula. Pekný piatoček želám.

Páči sa mi

Čawko Maťka.
……….. tak totok je naozajstný škandáááááááááál ( 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ) , horší ako nevkusná róba na plese v opere……….. ty si tekéééétok nekultúrne onééé 🙂 🙂 🙂 ( a paradoxne ja som si myslel na môjho brašula a to ako sa má a ako moc by som chcel vyraziť do ulíc s ním a ako moc by som chcel aby ma i počúval………… môj bráško takto po rozvode žil a sám sa sebe čuduje ako to prežil v zdraví a bol prekvapený jednoduchosťou tej skladby v podaní Thin Lizzy a rokom vzniku pesničky……….všetko je vždy inak…….. ja mám pocit ako Indiana Jones , že ma moja vedomosť donesie k PRAVDE….. stále silnejšie si uvedomujem, že to čo cítim sa i reálne zobrazuje , len sa obávam ako to príjmu moji kolegovia…… lži a pretvárka strácajú kulisy, osoby i obsadenie……….zdvíha sa mi nad tým žalúdok, ale mám tým prejsť a teraz nevidím čo mi to prinesie do života, ale všetko zlé čo som zažil ma retrospektívne veľmi obohatilo na prežitku múdrosti a ak by som to mal k dačomu pozemskému prirovnať , tak sa občas cítim ako sudca , ktorý sa bojí svojho úradu a čím viac o práve vie , tým viac je zhovievavejší .-) wink
……….je to ako keď som mal deväť rokov a moji rovesníci počúvali ABBU , či Boney m , mysleli si že je to top…. no ja som bol už pri AC/DC

a dnes už som si prešiel i štádiom najrýchlejšieho speedu (Stradivari by nezahral lepšie a Vivaldi viac nenaspídoval)
…… https://www.youtube.com/watch?v=rK_d5g3pBb8
….viem už som inde a slobodne si vypočujem čokoľvek čo chcem , čo naozaj v tom okamžiku zobrazuje moje vibrácie….
………preto mám asi taký rozhľad v hudbe a počúvam iba to čo sa mi páči a čokoľvek chcem……….……..a tak by sme nemali hľadieť na to čo je v kurze , alebo to čo sa páči našim kamáráto , ale občas len tak vyskoť zo stoličky a zabékať si to čo sa nám páči a to čo nás baví a všetci si môžu i všetky tri oči vyoné 🙂
…….je to o NÁS a našej ceste a Našej hre života……………

…….. aj tak je všetko vždy inak .-)

(inak to vizuálne neviem nijak a k ničomu prirovnať…………)
Pekný a pokojný páteček aj pohodový víkend vám želám………..R

Páči sa mi

Tak cez hudbu si tu ty a nemôžem ti konkurovať. 😀 Keby si vedel..koľko pesničiek som ešte vôbec nepočula….jáj veľa. 😀

Je ťažko niekoho nútiť, aby šiel našou cestou…máme rozdielnu osobnosť..vnímania a aj keď my veci vidíme jednoduchšie…ten druhý to môže vnímať úplne inak a volí si ťažšiu cestu. Vždy je na každom z nás ako sa rozhodneme žiť svoj život.

hej hudba je o vibráciach duše a s čím súznieme…minule mi známa napísala, že keď sa smeje od srdca, tak plače…ja tak isto…filmy ma dojímajú a tiež vypadnú slzičky dojatia a súcitenia s postavou…ale aj slzy šťastia. Hudba je silná emócia a v každom vzbudzuje to svoje. 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.