Kategórie
Liečenie psychosomatika

O příčinách vzniku nemocí

Súvisiaci obrázokNežijeme neizolovaně od světa, který nás obklopuje, neboť jsme jeho součástí. Okolní svět je naším světem. Zdraví je rovnováhou mezi naším způsobem života a okolním světem. Je to harmonie se sebou a s okolním prostředím.

Naše nemoci jsou výsledkem našich myšlenek, pocitů a přání. Na živý organismus působí vnější realita, a tedy bytí. A on na toto působení reaguje (a tím se vlastně odlišuje živý od mrtvého). Zdravý organismus je organismus, ve kterém sídlí harmonie nebo dynamická
rovnováha.

Samozřejmě udržovat si harmonii v současných životních podmínkách není tak jednoduché. Je-li však narušená, dá se znova obnovit, a to o to dřív, že je to záměrem samotného organismu. Nemoc je signál, že je rovnováha narušená. Nervová zakončení nás upozorňují, že na nějakém místě v našem organismu není něco v pořádku. Nemoc je
pouze normální nervovou reakcí, která nám chce říci: „Poslyš, drahý, je tu něco, čeho by sis měl všímat.“

Pokud jí člověk nevěnuje potřebnou pozornost nebo bolest potlačuje tabletami, lidské podvědomí vytvoří ještě větší bolest. Takovýmto způsobem, prostřednictvím signálu, jakým je bolest, nám podvědomí projevuje svou starostlivost a sleduje určitý pozitivní cíl, kterým je říci nám, že něco není v pořádku. Přistupujte proto ke svému onemocnění s vážností.

Vezmeme-li v úvahu, že si sami vytváříme vlastní svět a život, potom si tvoříme sami také nemoci. To, co v životě máme, odpovídá našemu podvědomému programu chování a našim myšlenkám, a proto i naše nemoci odráží určité naše myšlenky a způsob chování.

Znamená to, že příčiny nemocí jsou ukryty v našem nitru. Na druhé straně se na nemoc dá dívat jako na blok, obranu před nesprávným jednáním a nepochopením zákonů okolního světa.

Z knihy: Recepty osudu Úkol podvědomí v našem životě

Autor: Sineľnikov Valerij

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.