Kategórie
Život sám o sebe

SVŮJ OSUD JSI VYTVOŘIL SÁM.

Lidský osud …

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt osudMnozí si myslí, že je vytvářen někým shůry. Ale tento někdo jednoduše každému člověku dává k dispozici nejsilnější vesmírnou energii, která je schopná vytvářet osud svého majitele a tvořit nové galaxie. Tato energie se jmenuje – „lidská mysl”.

Pouhý poznatek, že je tomu tak, nestačí: tento jev je třeba si uvědomovat a cítit. Na tom, jak plně jsme schopní si tohle uvědomit, pocítit a pochopit, záleží to, do jaké míry se nám budou otevírat tajemství vesmíru, mechanizmus zázraků, přesněji řečeno, zákonitých jevů. Pouze uvědomění a přijetí energie mysli dovolí každému člověku udělat svůj život a život svých blízkých šťastným. A právě šťastný život na zemi je člověku předurčen. Tedy potřebujeme se utvrdit v přesvědčení o nepochybnosti následujících závěrů.

Zaprvé, člověk je myslící bytost. Zadruhé, ve vesmíru neexistuje nic, co by se svou silou vyrovnalo energii mysli: všechno viditelné a také my sami jsme stvoření energií mysli. I kdybychom vyjmenovali názvy miliónů předmětů od primitivního kladívka po kosmickou loď, vzniku každého z nich bude předcházet mysl. Představa vytváří materiální předmět v prostoru, jenž je pro nás neviditelný, zatím nevidíme materializaci, ale to vůbec neznamená, že tento předmět neexistuje. Již je vytvořen v myšlenkovém prostoru a to je významnější než následující materializace.

Kosmická loď se vytváří myslí jednoho člověka nebo několika lidí. Zatím je neviditelná, nemůžeme se jí dotknout, ale již existuje ! Existuje v rovině, jež je pro nás neviditelná, a posléze se materializuje a nabude podoby viditelné pro náš obyčejný zrak.

Co je významnější ve stvoření kosmické lodi ? Myšlenka vynálezce, konstruktéra nebo činy dělníka, jenž soustruhuje součástky podle předložených výkresů ?Samozřejmě, že v tomto případě každá práce je potřebná, ale přece prvotní je mysl. Skutečná kosmická loď může havarovat a příčina vždy bude v nějaké vadné součástce a nepřesně pracující mysli. Lidově se tomu říká nerozvážnost. Mysl může předpokládat všechny nehody. Pro ni neexistují nepředvídané situace. Ale různé nehody, zmatky se stávají.

Proč ? Uspěchala se materializace, nebylo umožněno mysli, aby ukončila projekt. Když takhle popřemýšlíme, každý sám se přesvědčí o nepochybnosti závěru: všechny předměty, které kdy byly vyprodukovány na Zemi, jsoumaterializaci mysli. Teď si je třeba uvědomit, že naprosto všechny životní situace, včetně samotného života, se nejdřív vytváří v myšlenkách.

Svět živé přírody, jenž vidíme, včetně samotného člověka, prvotně vytvořila Boží myšlenka. Člověk stejně jako Bůh je schopný svou myslí vytvářet nové předměty a vlastní životní situace. Pokud je vaše mysl slabě vyvinutá nebo z nějakých příčin nemá možnost svobodně využívat energii a rychlost, jež jsou jí vlastní, na vaše životní situace bude působit cizí mysl, možná vašich blízkých, známých, celkové zaměření společnosti. Ale i v druhém případě se vaše životní situace vytváří nejdřív lidskou myslí. A můžete za to vy sami, že jste potlačili, uvěznili svou vlastní mysl, čímž jste se podřídili vůli myšlenek jiného člověka a vaše nezdary nebo úspěch již budou záležet na tom druhém nebo druhých.

Přesvědčit se o výše řečeném je možno na četných životních příkladech. Zamyslete se, co dělá člověk dřív, než se stane známým hercem ? Samozřejmě nejdřív po tom touží, pak v myšlenkách vytváří plán dosažení cíle a potom koná: amatérské působení, odpovídající vzdělávací instituce, nástup do práce v divadle, filmovém studiu nebo filharmonii. Někdo může namítnout, že všichni touží stát se nejznámějšími herci, ale dokážou to pouze jedinci a někteří vůbec jsou nucení hledat práci v jiné oblasti, jež není spojená s hereckou kariérou: kromě touhy je potřebný talent. Ano, je potřebný. Ale vždyť talent se také vytváří silou mysli.

Fyzické a vrozené předpoklady ?

Samozřejmě, jsou důležité, ale opět, mysl není tak hloupá, aby beznohému člověku vytvářela plán cesty na baletní školu. Jakpak je to možné, pomyslí si čtenář, jestli všechno, dokonce povolání a blahobyt záleží na vlastních myšlenkách, pak by všichni lidé byli významní a bohatí, nebyli by ti, kteří živoří, hrabou se na smetištích při hledání potravy. Nuže, pojďme na smetiště v pravém smyslu tohoto slova.

Viac v knihe Energia života Vladimír Megre

Zdroj: Svetelná knžnica

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.