Kategórie
cesta k sebe

Korene strachu vychádzajú z minulosti…

Súvisiaci obrázok

Naše strachy sú v nás hlboko zakorenené. Ich pôvod si nesieme v osobnosti , ktorú vekmi formujeme, lebo tu si prenášame z predchádzajúceho vtelenia. Zo strachom je však potreba pracovať. Ak si uvedomíme, že strach vychádza z nižšej časti nás samých, snaží sa nás ovládať a ťahať dolu, tak už je to prvý krok, že sme ochotný zo sebou niečo robiť. Dôležité je nedať mu šancu, začať ignorovať myšlienky , ktoré Ego- naše nižšie Ja vytvára a podsúva nám, len aby nás držalo v zovretí.  

Ak sa nám podarí zbaviť sa týchto myšlienok zameraním pozornosti na seba, vnímať duševné vnemy a uvedomovať si, že situáciu nejako zvládneme, tak myšlienky na strach odídu. Ego to bude skúšať znova, ale tým, že mu nedáme šancu a budeme blokovať tieto myšlienky, jeho intenzita bude slábnuť. A takto je to zo všetkým, čo nás ovláda, lebo to, čomu dávame pozornosť naberá na sile.

Od minulého týždňa som začala pozorovať, že sa vynára istý druh strachu zameraný na šoférovanie. Šoferák mám len pár rokov, ale niekde hlboko je vo mne zakorenený strach z cúvania. Začala mi vyskakovať pri myšlienke , že pôjdem autom istá forma strachu a ja som len rozmýšľala, prečo a čo sa môže udiať. Pozrela som sa , aké mám postavenie planét v horoskope a čo na mňa pôsobí. Nejako mi prišlo vnuknutie pozrieť sa na situáciu týmto smerom.

Tretí dom mám silno obsadení,(okrem komunikácie a prejavu, čo je aj šoférovanie, to sú aj krátke cesty) mám tam 3 planéty, ASC a Severný uzol, z toho je Merkúr retrográdny, čo znamená spochybňovanie vlastnej osobnosti, sebakritickosť. Keď som robila vodičák, mala som tam Saturn a pre mňa tá skúška bola obzvlášť ťažká. Teraz ho mám v 6. dome práce a je retrográdny, čo tiež  znamená preverovanie seba samého, spochybňovanie, sebakritickosť a nájsť vnútornú silu nepodľahnúť a zvládnuť. Každá planéta nám ponúka 2 stránky (silu a deštrukciu) a učí nás využiť ich, no je na nás, ktorou sa rozhodneme prejavovať sa.

Dobre..uvedomila som si, že takto to nechcem a zo strachom treba niečo robiť. Povedala som si , že budem sa snažiť byť Vedomá čo najviac a začala som seba vnímať. Lenže asi po chvíli vedomého vnímania seba samej, som pocítila, ako mi strach zviera solar a nechce ma to ďalej pustiť. Predtým som to riešila predýchaním a zameraním pozornosti na hruď a nechala strach rozplynúť, čo fungovalo dočasne a len na jednej rovine.

Pochopila som, že tadiaľ cesta nevedie a vnútorne mi prišlo navedenia zamerať sa na 1. čakru. Každá čakra je istá rovina vedomia, na ktorej sa prejavujeme a ak sa deptáme, tak ju zanášame a blokujeme. Pokiaľ nemá človek spracované spodné 3 čakry, tak ho to bude stále ťahať dolu. Začala som vnímať energiu 1. čakry a pocítila strach, ktorý sa ťahal až do 3. čakry.  Prvá čakra je naša minulosť, ale aj hmotná rovina a problémy s ňou spojené. Tu je strach silno zakorenený a treba začať ho energeticky rozpúšťať v tejto rovine. Zamerala som sem pozornosť a vnášala energiu lásky, aby sa strach rozpustil. V priebehu dňa som sa k tomu vracala a znova opakovala vedomé vnášanie spokojnosti a lásky do 1 čakry. Večer som už cítila uplne iné vyžarovanie a strach bol rozpustený. Ako som vnímala energiu 1 čakry , tak  sa kanálom  ťahala hore do 7 čakry a von. Potešilo ma to. 😀

Pochopila som, že treba začať problém riešiť vo vychádzajúcom bode, teda v základe. Pocity sa ustálili a už strach nevyviera. Toto však nie je trvalý stav….treba zo sebou pracovať, nepripúšťať si veci, ktoré sa nás dotýkajú, blokovať deštruktívne myšlienky a snažiť sa vnímať seba čo najviacej…byť pozorovateľom. Človek sa tak vedome presúva vyššie do inej roviny vnímania a fungovania, kedy sa ho veci už tak nedotýkajú.

V stave pokoja a  bdelosti prichádzajú vnemy, ktoré nás vedú  k poznaniu a pochopeniu, čo je odlišný proces, ako keď myšlienky vychádzajú z našej osobnosti, nižšej časti nás samých ovplyvnené Egom.

Viem, že sa to dá, len treba chcieť robiť zmeny v sebe a fungovať inak, vnímaním a pozorovaním seba samého.

*anitraM

 

3 replies on “Korene strachu vychádzajú z minulosti…”

Dobry den AnitraM, nedavno som zazila situaciu panickeho strachu ked som soferujuc prechadzala cez vysoky cestny viadukt nedaleko Balatonu. Nevedela som o tomto moste a ked som nan s autom vosla, uzkostne som zvierala volant celych 1200m, neschopna ist v pravom jazdnom pruhu, ani v lavom. Isla som stredom. Je to dalsi vysoky most v mojom zivote, na ktorom som pocitila tento stav, kedy akoby ma nieco tahalo cez zabradlie dole..Dala som to, ale dalsie hodiny natosom bola mimo.. Mozete mi poradit, ako s tymto strachovat pracovat a objasnit jeho povod ? Pripadne kontakt na seba? Dakujem. pekny den.

Páči sa mi

Fúú verím, že to bolo ťažké pre teba a asi aj viem, ako si sa cítila. Nikdy som sa výšok nebála, ale v istom období môjho života nastal akýsi zlom, že mi vadilo byť vysoko aj na kolotoči a prejavoval sa strach, ktorý ma deptal. Treba sa nepodať tomu stavu, nedávať mu silu a nechať nás ovládnuť…ak si vnútorne povieš ako máš strach z výšky..tak sa to už rozbehne, začneš panikáriť a deptať sa, ale ak ťa to nijako nezasiahne a vnímaš, že je to len výška…tak nedávaš impulz na žiadnu reakciu v tebe. Treba sa odosobniť od toho a brať to ako niečo prirodzené ..s pokojom v sebe..ako keď ideš po bežnej ceste.

Všetko je to o našej mysli…ak príde myšlienka, ktorá nás zneistí a začne ťahať dolu a oslabovať,vyvolávať strach a obavy, treba ju stopnúť(je ako parazit, ktorý sa množí)..predýchať a nastaviť sa na niečo iné..predstaviť si seba v stave spokojnosti..alebo zvládnutej situácii. Nedať šancu strachu v nás, nechať ho znásobovať, lebo sme v jeho hrsti…preladiť sa do iného stavu, kedy vnímaš len seba…je to akoby urobiť taký reset mysle v sebe a vnímať len stav duševnej časti..spokojnosť..lásku a v tomte stave zotrvať.
Ak chceš pozri si tento článok… https://anitram.wordpress.com/2010/11/08/cesta-prazdonty-a-depresia/

Môžeš to skúšať na maličkostiach, alebo doma, ak si predstavíš nejakú situáciu..ktorá v tebe vyvoláva dodnes strach a rozvibruje ti solar, že sa ti sťahuje a cítiš tlak v bruchu. Urobíš hlboký nádych a výdychom vášnaš spokojnosť do seba spokojnosť a radosť a vnímaš len tento stav…nič iné..vlastne ladíš sa na inú vlnu. Ja som tento pocit vnášala priamo do solaru(brucha), aby som zmenila vibrácie napätia a uvoľnili sa.

Toto je technika dýchania vntútornej spokojnosti https://anitram.wordpress.com/2011/01/27/vnutorny-usmev/
ale treba strach v nás spracovať v základe, ako som na to prišla ja. Sú rôzne techniky, kedysi postupne preberáš v sebe situácie, v ktorých si prežívala strach a dodnes v tebe pri ich vybavení v tebe rezonuje strach. Predstavíš si ju a uvedomíš si, že si vtedy reagovala tak , ako si vedela a aj keď si podľahľa nižším energiam, teraz vieš, že už by si konala inak, nenechala by si sa strachom ovládnuť a samú seba v tej predstave objímeš a povieš si , že si vnútorne silná a zvládneš to, lebo nikdy nie si sama, lebo láska duše a vyšších častí teba ťa vedie. Vnes spokojnosť a lásku do tej situácie. Niekdey je potrebné to robiť častejšie až si tú situáciu nevybavíš a zistíš, že je v tebe už uzavretá.

Ďalšia vec je, že vnášaš energie lásky do 1 čakry do lona a rozpúšťaš strach v tejto 1. rovine a predstavuješ si, ako sa pomaly rozpúšťa strach prúdiaci z minulosti. Cítiš tam uvoľnenie, teplo a ako to siaha aj hore do 3 roviny. Energie sa nikam nestratia..môžeš ich len zmeniť, zjemniť..transformovať. Preto je potrebné pracoovať na sebe s láskou. Kľudne pre lešpiu vizuálizáciu môžeš používať ružové svtelo lásky, ako prečisťuje tvoju 1. čakru a presvetluje aj minulosť a rozpúšťa tvoje strachy.

Pôvod strachov je ukrytý hlboko v nás..tvoja matka ho do teba mohla vnášať počas tehotnosti, počas detského veku, nabrala si ho ako programy, alebo si ho nesieš aj v sebe z minulých vtelení…preto je nuté tieto programy meniť. Nevenovať tomu pozornosť a naladiť sa na iný stav..kedy vnímame len seba samých..duševnú časť, veríme sebe, že to vždy nejako zvládneme, nič si nepripúšťame, čo by nás mohlo nejako ovplyvňovať a degradovať.

Raz sa mi stala taká vec..išla som autom k rodičom a asi tak 500m pred tabuľou dediny som pocítila hrozný tlak v rukách a na rovnej ceste som mala problém udržať rovno volant. Pochopila som,že tam boli zrejme zosilnené geopatogénne energie, inak si to vysvetliť neviem. Na tej ceste je už veľa pomníkov, takže je to možné.

Pozoruj seba samú a uvedomuj si ako reaguješ na okolie, na situácie a vnímaj sa..pracuj na sebe a na svojom sebavedomí a nenechávaj sa egom deptať…sila duše ťa povedie a sila ducha ti ukáže vnímať všteko inak.

Pekný piatoček.

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.