Kategórie
Energia Život sám o sebe

Prečo sa dobrým ľuďom stávajú zlé veci

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vnútorné bohatstvoPráve som do mailu dostala príspevok od Stanky Sobolovej a dávam jej za pravdu, že veľa vecí záleží od nášho postoja, aký zaujmeme. Prikladám príspevok v plnom znení.

Krásny deň, priatelia!

Za posledné týždne na mňa odvšadiaľ vyskakovali neuveriteľné protiklady bohatstva a chudoby v rôznych rodinách. Poznáte to – nič nie je náhoda. A tak som sledovala, čo sa z týchto lekcií naučím a o čom Vám potom môžem napísať:)

Viete, čo bolo zaujímavé? V tej kontrastnej dvojici chudoba – bohatstvo som si všimla, že sú to ľudia v rovnakej alebo veľmi podobnej životnej situácii. Jediné, čím sa odlišovali, bolo to, aký postoj zaujali, keď im bolo ťažko.

Dve ženy – obe s hendikepovanými deťmi a bez opory v mužovi. Jedna zlomená, sklesnutá, bojujúca o každé euro od štátu… Druhá optimistická pokojná bojovníčka, ktorá rozdáva radosť aj tým, ktorí sú na tom oveľa lepšie než ona.

Jedna sa cíti nesmierne sama a každý mesiac uvažuje, ako vyžije do ďalšieho príjmu. Tá druhá, keďže rozdáva svoje vnútorné bohatstvo, dostáva veľa späť. Jej priatelia jej nosia darčeky, peniaze, pomôžu jej, keď potrebuje, úradníci jej vychádzajú v ústrety a sami od seba jej pomáhajú vybaviť sociálne benefity, sestra jej kúpi dovolenku…

Tá prvá sa cíti trestaná osudom, tá druhá tvrdí, že narodenie postihnutého dieťaťa bolo to najlepšie, čo sa jej mohlo stať, pretože to z nej spravilo oveľa lepšieho človeka. Hovorí, že aj pre ňu to bolo zo začiatku ťažké a myslela si, že to nezvládne, ale akonáhle prišla na to, čo ju má táto situácia naučiť a s pokorou to prijala, nesmierne sa jej uľavilo.

Názov tohto mailu je “Prečo sa dobrým ľuďom stávajú zlé veci”. Nikto nie je horší či lepší. Každý z nás má svoje silné i slabé stránky. A podľa toho musíme čeliť rôznym výzvam. To, čo je pre niekoho nesmierne ťažké, je pre iného hračka.

Tí “slabší” a jemnejší ľudia dostávajú navonok náročnejšie výzvy, aby zosilneli. Tí silnejší a tvrdší dostávajú lekcie, ktoré z nich spravia láskavejších a pokornejších ľudí. Verte, že nikomu sa nenaloží viac, ako unesie. A každé trápenie sa raz skončí.

Tieto lekcie nie sú trestom, ale darom. Ak tento dar prijmete, ste na ceste k bohatšiemu a šťastnejšiemu životu.

Kedysi som v jednej múdrej knihe čítala: “… lebo kto má, tomu sa pridá, a kto nemá, tomu sa vezme aj to, čo má.“ Teraz tomu už konečne rozumiem.

Každý z nás je obdarený úžasným vnútorným bohatstvom. Kto si to uvedomuje, rozvíja ho a obdarúva ním aj ostatných, bez ohľadu na svoje životné okolnosti, tomu sa ešte pridá. Žije v prosperite a jeho otvorenosť a prajnosť je vstupnou bránou pre prílev bohatstva. Pretože bohatstvo je predovšetkým stav mysle. Až potom sa môže premeniť do hmotnej podoby.

Nech je Vám akokoľvek ťažko, pestujte si svoj vnútorný poklad a obdarúvajte svojimi darmi koho len môžete. Odmena nenechá na seba dlho čakať:)

Prajem Vám krásne a bohaté dni:)

S láskou,

Stanka Sobolová
zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena

Ak chcete so mnou zostať v kontakte a užšom spojení,
prijmite pozvanie medzi mojich priateľov na FB >>>

4 replies on “Prečo sa dobrým ľuďom stávajú zlé veci”

Moc hezky napsáno 🙂 Já už tuhle otázku dneska ani neřeším, podle mě je totiž poplatná všeobecné představě, že štěstí znamená samé pozitivní věci a s touto představou pak jde ruku v ruce naše snaha získat to, co se nám líbí, a vyhnout se tomu, co se nám nelíbí. Bohužel jsem zjistila, že čím víc chci získat to, co se mi líbí, tím víc jsem nešťastná, a to největší štěstí až ve sférách blaženosti, jsem prožívala v reakci na ty chvíle, kdy mi bylo nejhůř. Zklamaná, bez peněz, hladová a žíznivá stovky kilometrů od místa, kde jsem bydlela (a ještě v zahraničí), nebo “bitá” výtkami a navíc z mého hlediska zcela neoprávěnými. Štěstí znamená najít v sobě prostor, kde jsme klidní, i uprostřed bouří, a sílu ustát je. Když máme to štěstí, prolomí se to samo, abychom věděli, že je to možné. Když máme ještě větší štěstí, zjistíme, že se tam můžeme prolomit kdykoliv. Stačí přestat vzdorovat…

Liked by 1 person

Ono je to o tom, čím žijeme a čo z duše premietame do reality, aké priania…človek môže vravieť pozitívne fráze a želať si niečo, ale pokiaľ nie je v súlade s dušou, tak sa nič prevratné nedeje. Vidím to na sebe, koľko veci sa mi v živote zmenilo, čo vyplnilo. Ide o hlbšie pochopenie všetkého.

Ak máme vnútornú spokojnosť, sme šťastný aj uz maličkosti, stav vnútra odráža spokojnosť v realite..ale ak sme vnútorne nespokojný, príchádza nespokojnosť aj z vonka..nič sa nám nedarí, nie je s nami v súlade.
Nevravím, že ak budem jeden deň vnútorne spokojná a želať si niečo, že na druhý deň to aj príde…všetko je potrebné vykryštalizovať a nastaviť . Treba mať aj hodnoty v živote utriedené a ak pre niekoho sú prvoradé peniaze, lebo má strach, že bez nich neprežije a nezvládne to, tak aj v takom stave bude fungovať a priťahovať si také situácie…Je silno blokovaná 1 čakra a žijeme v depresiach…no ak niekto má nastavené šťastie , zdravie spokojnosť a až potom peniaze, tak taký človek žije úplne inak.
Človek, ak je spojený sám so sebou, zvládne všetko, lebo sa neodvracia od Boha, necíti sa byť sám a stratený a cíti, že je o neho postarané, vždy nájde vhodnú odpoveď pre seba ako prežíť a zvládnuť.

Máš pravdu…šťastie je vnútorný stav a pramení z našej spokojnosti a duševného súznenia.

Páči sa mi

Právě, člověk si může stokrát opakovat nějaké fráze, ale zůstane to podle mě jen na povrchu. Možná se to kolo začne otáčet (tak říká se “tak dlouho předstírej, až to nastane”), ale ta představa, že stačí jen pozitivně myslet, se mi v realitě neosvědčila. Dříve nebo později totiž podle mě člověk narazí na to, že hluboko uvnitř má nastřádáno spoustu bolesti a zranění a pozitivně necítí. Jen pozitivně v hlavě fabuluje, aby to nemusel vnímat. To byla u Tebe ta knížka o vnitřních zraněních, že?? Moc užitečná věcička 🙂 Dokud si neuvědomí, že lakovat si v hlavě na růžovo to, co bytostně cítíme černě, nepomůže, cokoliv pozitivního vzroste, nakonec podle mě uhyne, protože to nedokážeme vnitřně vyživit 😦

Liked by 1 person

Vyjadrila si to správne, pokiaľ sa to dotýka len našej osobnosti, akože hra na niekoho lepšieho, čistejšieho..tak to nefunguje. Keď tým aj žijeme a vnímame to z duše, začíname chápať hlbšie súvislosti, prečo veci fungujú tak a prichádzajú uvedomenia, pochopenia a vnútorné navedenia.
Akú knihu si myslela? U mňa to prichádzalo postupne, ako som sa snažila nájsť vnútorný pokoj v sebe, precítila, čo je láska duše a ako sa prejavovať s tejto úrovne…byť dušou v tele a potom ďalší proces, cesta k zvedomeniu..ale tu musím ešte hodne zapracovať. 😀

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.