Kategórie
Numerológia a Astrológia

Bod šťastia..vôla verzus jemnosť duše.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bod šťastia astrologiaNa stránke Najdise som si všimla, že je pridaný v horoskope Bod šťastia. Takýchto citlivých bodov (planetárne arabské body) v astrológii je viacej, ktoré sa sa dajú vyrátať pomocou rovníc. Dôležité je však poznať presnú hodinu narodenia. Bod šťastia v dome a v znamení vám veľa o vás napovie, prečo sa tak správate a k čomu vás vnútro vedie, tak isto aj jeho opačný pól. Ukazuje následky činov a čo nás vedie, či naša osobná vôla alebo jemnosť, citlivosť a vnímavosť z duše.  Môj Bod šťastia je v 1. dome v znamení Raka a vďaka tomu lepšie chápem svoje nasmerovanie energii, neosobné jednanie a prácu s ľuďmi . 

Bod šťastia v 1 dome. 

    V tomto případě se člověku dostane od života největšího dobra, až se naučí být naprosto subjektivní, nikoli pouze v souvislosti se sebou, ale také ve svém obecném pohledu na svět. Koncept subjektivního vědomí se ve srovnání s objektivním vnímáním reality obecně považuje za negativní rys. Pro člověka s bodem štěstí v prvním domě je schopnost dívat se na sebe a na svůj svět výlučně svýma vlastníma očima, a nikoli očima druhých tím, co mu přinese největší prospěch. Myšlenka na úspěch v nějaké oblasti života je založena na schopnosti soustředit energii jedním určitým směrem bez bočního rozptylování. Za tímto účelem je třeba rozvinout vysoce subjektivní a jednoznačný pohled na život. Až si tento člověk uvědomí, že všechno pochází z něj, bude méně závislý na tom, jak se druzí dívají na něj a na jeho práci.
Objevuje-li se bod štěstí v prvním domě, je vysoce pravděpodobné, že Slunce a Luna tvoří v horoskopu konjunkci. V případech, kdy tomu tak je, jasně vysvítá důležitost spojení síly obou těles. Tak se na sebe člověk může dívat jako na střed svého života a může se vytrvale snažit dosáhnout celistvosti. Zbytek světa, se kterým přichází do styku, bude pak s jeho vlastními cíli a ambicemi v souladu. Pro tohoto člověka je důležité, aby vedl svůj život nějakým smysluplným směrem. Od druhých se mu nedostane pomoci, pokud o ni nepožádá. Svými požadavky však snižuje dobro pocházející z bodu štěstí v prvním domě, protože se spoléhá méně na sílu harmonického Já, které je přitom schopen si vytvořit. Jeho největší štěstí přijde, až bude vykazovat nezávislost a schopnost vystačit si sám. Ať dosáhne v životě jakkoli vysokých cílů, v konečném důsledku budou podružné ve srovnání s tím, co pochopí objevem sebe samého.
Povýší-li ho v práci, nebude to na základě cizího úsilí. Koupí-li na něco skvělého v obchodě se starožitnostmi, to nebude proto, že by mu někdo řekl, aby tam zašel. Najde svůj vlastní jedinečný zlatý poklad – za předpokladu, že bude ochoten natáhnout pro něj sám ruku.
Při svém úsilí dosáhnout úspěchu zjistí, že jeho vysoce soutěživá povaha funguje nejlépe, když se snaží překonat vlastní minulé úspěchy, namísto aby bojoval se silami, lidmi a projekty, které stojí mimo něj. To jenom narušuje jeho soustředění a tříští jeho energii.
S takto postaveným bodem štěstí je velmi důležité osobní vystupování. Čím lépe proto člověk dokáže potěšit druhé svým harmonickým chováním a jemnou, vstřícnou osobností a ochotou nepůsobit v životě druhých zmatek, tím více prostoru mu druzí dají.
Protože bod neosobního vědomí spadá do sedmého domu, musí tento člověk zaujmout neosobní a duchovní přístup k manželství a ke všem záležitostem, ve kterých má co do činění s druhými lidmi. Své nejvyšší pravdy pozná ve společnosti druhých. Lidé budou fungovat jako prostředky k otevírání jeho nitra. Bude-li tento člověk schopen aplikovat nová zjištění nebo pravdy na sebe, získá nakonec velkou vládu nad svým omezeným egem. Porozumění určité formě „sobeckosti” umožní člověku zakoušet svobodu vyššího řádu; svobodu, při které se ztrácejí hranice mezi osobní potřebou a potřebami druhých. Z omezeného ega se stane služebník vyššího Já, které je pro všechny lidi stejné. Jak se toto ovládání zdokonaluje, zakouší člověk radost skutečného naplnění.

 

Bod šťastia v znamení raka

    Člověk s takto umístěným bodem štěstí dosáhne největší radosti tím, že dá volný průběh své pečovatelské energii. Tento člověk touží zásobit sebe a druhé vším, co je nutné pro budoucí růst. Člověk v tomto případě zakouší lásku Božské Matky, která je nezištnou živitelkou všeho. Chce se doslova rozdat a oddat; pokud dá tyto impulzy dostatečně najevo, je mu poskytnuta velká radost. Hledá lidi a okolnosti, jejichž prostřednictvím by zakoušel teplo a blízkost. To je energie citu. U takového člověka se vyskytuje hodně štěstí pocházejícího z blízkosti přírody, protože právě prostřednictvím přírody člověk pociťuje pravou esenci jednoty a spolupráce s vesmírem.
U tohoto Raka se vyskytuje touha po dětské jednoduchosti všeho. Přestože prostřednictvím bodu neosobního vědomí v Kozorohu vidí tento člověk energii, která pomáhá věcem, aby vyzrály, udělá nejlépe, když zůstane naladěn na něžnou jemnou račí energii, která je v největším souladu s počátky věcí. Kozorozi vliv se projeví nejlépe tehdy, nalezne-li člověk pro tuto energii správný kanál.
Veškerá radost zde vychází z prožívání procesu zrodu. Ať už se jedná o zrod dítěte, myšlenky nebo čehokoli jiného. To, co mu přináší největší pocit štěstí a naplnění, je vždy velmi úzce spojeno s počátkem.
Prostřednictvím bodu neosobního vědomí v Kozorohu člověk vidí a chápe energii ambicí. Také vnímá, jak se lidé snaží dokončit to, co již bylo částečně zformováno. Kozorozi energie je pevná a tvrdá, zatímco račí energie je poddajná a jemná. V obou znameních je silná energie směřující k aktivitě. Kozorozi energii motivuje touha po výsledku. Účel bodu neosobního vědomí obvykle budí dojem, že světí prostředky. Račí energie je naopak založena na konání pro konání. Je to spíše energie prostředků než účelů. Zatímco Kozoroh touží dosáhnout toho, co člověka přežije, Rak touží tvořit to, co se podílí na samotném tvoření.
Kozoroh vyvažuje svou honbou za dospělostí a zralostí mladistvost a vitalitu Raka. Člověk se nesmí utopit v bodu neosobního vědomí – má-li dosáhnout plné radosti všeho, čemu prostřednictvím bodu štěstí v Raku dává vzniknout. Musí nechat bod neosobního vědomí, aby dal jeho energii strukturu a směr, ale zároveň si musí zachovat mladistvou a nekomplikovanou povahu dítěte.
Zlatým pokladem na konci tohoto snu je radost, které dosahuje tím, že je významným účastníkem procesu zrodu, k němuž dochází v celé přírodě a v lidské mysli. Radost vyvěrá také z pečování o vše, co potřebuje něžnou péči, aby se mohlo rozvinout a kvést. Když člověk vidí následný růst, prožívá velké naplnění z toho, že je skutečnou součástí základů života.
O Bode šťastia nájdete na astrostránkach Romana Hynka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.