Kategórie
cesta k sebe

Ako silno sa nás dotýkajú emócie…

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt púpava gifEmócie na nás dosť vplývajú, a preto by sme sa mali naučiť s nimi pracovať. Všimla som si, že ak vkladáme negatívny náboj do určitej činnosti, prejaví sa to za krátky  čas. Zväčša ide o zaťaženie ramien, chrbtového svalstva, alebo krčného, no v horšom prípade ochorieme a máme problém s  dýchacím systémom….Naše bremeno starostí a nepochopenia.

Existuje veľa činnosti, ktoré neradi robíme, alebo ich jednoducho musíme urobiť za niekoho iného, či chceme  alebo nie. Ide o emočný náboj, ktorý použijeme (hnev, agresia, napätie , tlak, zlosť). S takýmto postojom škodíme len sami sebe a časom sa to prejaví formou bloku. Vyprodukované emócie sa nikam nerozptýlia, len sa usadia v našom emočnom poli a postupne prestupujú cez ďalšie telá na fyzickú rovinu.

Uvedomila som si, že  doba, kedy sa nahromadené emócie prejavia sa akosi skracuje. Myslím si, že je za tým zmena vedomia a vnímania nás samých, kedy sa snažíme  seba viac pochopiť ako fungujeme. Alebo som to vtedy akosi nevnímala? 😀 Ak pracujeme pod tlakom, zbytočne sa stresujeme, lebo nevieme seba usmerniť do stavu pokoja a vzniká nevyváženosť v emóciách. Unavuje nás to vysiluje a sme sklesnutí, ideme vibračne do nízkych energii, kde sa len deptáme.

Zistila som, že sa dá fungovať aj inak. Nevenovať pozornosť vlastným emóciám a nenechať ego, aby do nás rýpalo a sťažovalo si, aký chudáčik sme a všetci naokolo nás využívajú ..ide o postoj k činnosti. Stopnúť myšlienky a nenechať ich produkovať, ovládnuť nás. Ak sa oslobodíme od akéhokoľvek pocitu a prácu vykonáme bez emočného postoja, uvedomíme si, že nie sme tak unavení a všetko hravo zvládame… Byť emočne nezúčastnení v činnosti sa vypláca.

Pracovať so svojimi emóciami je dôležité, pozorovať ich, ako reagujeme na situácie a nenechať ich, aby nás ovládli. Všimla som si to na jednom pánovi, ktorý ku mne chodí na bankovanie. Vidí, kde má problémové miesta(jeho ramena) a občas mu k tomu niečo aj poviem, ako by mal seba krotiť a reagovať na situácie. Pri poslednom bankovaní som si všimla , že jeho solar má už iné energie, viac pokojnenjšie a tak som sa ho pýtala, či zmenil niečo vo  svojom správaní. Povedal mi, že sa drží mojej rady a snaží sa pracovať už inak, veľa vecí ho už nerozhodí. Potešila som sa, lebo ak môžeme niekomu ukázať inú cestu, ako sa dá fungovať a on sa o to pokúša, je to veľké plus.

Sami sebe sme hlavne učiteľom,  múdrosť a poznanie duše nás vedú a ukazujú nám,  ako by sme mali fungovať. Pochopila som to hlavne na sebe a vlastných situáciach, lebo ma moje vnútro k tomu doviedlo. Príliš silné emócie nás unášajú niekam, na čo nie sme pripravený a nízke emócie nás zase zadupávajú a ubíjajú. Nájsť svoj vnútorný pokoj a v takomto stave stave bytia seba vnímať a pracovať je najlepšie, čo pre seba môžeme urobiť. Aspoň pre začiatok. Takýto postoj zameriavame pri práci (manuálnej) a hlavne byť myšlienkovo nezúčastnený . V stave pokoja prichádzajú vnemy a vnuknutia, ktoré nás vedú k tvorivej činnosti. …nie k emočnej degradácii.

*anitraM

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.