Kategórie
Bylinky Liečenie

Himalájska soľ…

Výsledek obrázku pro himalájská sůlUrčite ste už natrafili na himalájsku ružovú soľ. Možno ju používate na varenie, alebo do kúpeľa, no má  veľmi široké využite.  Mám doma pubertiaka a po tvári má drobné vyrážky a bradu si vždy vie krásne “dokatovať”.

Raz , ako som relaxovala vo vani , som dostala vnuknutie, ako urobiť peeling na jeho akneóznu tvár. Mala  som doma kokosový olej s rakytníkom a prišlo mi zmiešať ho s touto soľou. Soľ som si v mixéry pomlela na jemnejšie a vymiešala s olejom. Dala som 2 lyžičky oleja a 1 lyžičku himalájskej soli a tým som mu natrela očistenú tvár. Povedala som mu, nech si to nechá pôsobiť asi tak 5 minút a potom som mu tvár trocha pomasírovala a umyl si ju. Na druhý deň bolo vidno, že sa vyrážky hoja rýchlejšie a pleť bola hladšia. Koncom týždňa sme znova aplikovali solný peeling a jeho pleť bola krajšia. Soľ mu naozaj prospela.

Himalajská soľ obsahuje veľa minerálov a stopových prvkov a ako roztok si ju môžete aj doma pripraviť. Zmierňuje príznaky astmy a iných dýchacích ochorení  a pomáha v boji s rôznymi druhmi alergií a kožných ochorení. Je vhodná aj na vnútorné užívanie. Napríklad pri problémoch so spánkom je dobré vymiešať si trocha soli  s medom a dať si 1 lyžičku pred spaním. Kolegyni to pomohlo, no mne nie, ale ja som iný oriešok. 😀

Morská soľ sa mi osvedčila na liečbu solárnej dermatitídy, keď som si ju vymiešala s vazelínou a takto natierala postihnuté miesta. Príjemne chladila a rýchlo hojila pokožku.

Roztok z himalájskej soli

 • Zábaly 10 % soľného roztoku tlmia rapídne horúčku a bolesti svalov.
 • Slabý 1 % roztok je vynikajúca vec na čistenie nosnej dutiny. Nebude Vás v nose nič páliť a zdezinfikujete vnútorné dutiny.
 • 10 % roztok je vhodný na čistenie rán, pokožky
 • Oči – 1 % roztok – do jedného až dvoch rokov dokážete znížiť a možno celkom odstrániť dioptrie. Pohárik na oko – otočiť smerom nahor a gúľať priamo otvorenými očami v roztoku. Každý deň napríklad pri televízore a pod.
 • Zuby – 26 % roztok zubný kameň odstránite vo veľmi krátkej dobe – maximálne za 1 mesiac úplne. Vezmite si malý pohárik, nalejte do neho z vášho roztoku len celkom malé množstvo – tak aby ste v ňom mohli namočiť zubnú kefku.
 • Detoxikácia tela – kúpeľom v minimálne 1 % roztoku – v priebehu 20 minút dosiahnete viditeľné výsledky. Kúpeľ musí trvať min 40- 60 minút a musí byť dodržaná stála teplota vody minimálne 37 stupňov, ináč soľ neprenikne cez otvory v koži do tela. To znamená, že ako sa voda bude ochladzovať, bude treba pripúšťať ďalšiu horúcu vodu a vyrovnávať teplotu. Teplotu je potrebné kontrolovať teplomerom. Ak sa vám zdá vaňa priveľa, tak si jednoducho urobte kúpeľ len do lavóra a poseďte si pri ňom – nohy pekne ponoriť a čakať. Budete šokovaní podivuhodnou mastnotou, ktorá sa vám cez póry v chodidlách dostane von.
 • Zrýchlené hojenie – čerstvé rany do 3,5 % roztoku, ináč do 10 % roztoku – týka sa aj jaziev, zápalov, bolestí kĺbov, prechladnutia, nádchy, chrípky.
 • Uši– 1% roztok ako prírodná náhrada za ušné kvapky. Namočiť tyčinku, alebo vatu do roztoku a bežne ako aj s inými prostriedkami vymývať.
 • Zápach podpazušia – 10 % roztok , ak máte problémy s nadmerným potením, dokážete ho odstrániť.
 • Pokožka tváre – 1% roztokom denno denným umývaním vyhladíte vrásky, odstránite akné a iné problémy na tvári. Umytú tvár neutierať, ale nechať soľ zaschnúť na pokožke.
 • Ekzémy – psoriáza a iné napr na rukách, nohách, tele – začať 3% roztokom a stupňovať až na 8–10%. Užívanie : do roztoku namočiť handru a touto obaliť príslušnú plochu napríklad ruku, alebo nohu. Ak obalenie nie je možné, tak prikladať handru na postihnuté miesto.

Viac info nájdete o himalájskej soli na tejto stránke.

 

*anitraM

2 replies on “Himalájska soľ…”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.