Výsledek obrázku pro himalájská sůlUrčite ste už natrafili na himalájsku ružovú soľ. Možno ju používate na varenie, alebo do kúpeľa, no má  veľmi široké využite.  Mám doma pubertiaka a po tvári má drobné vyrážky a bradu si vždy vie krásne “dokatovať”.

Raz , ako som relaxovala vo vani , som dostala vnuknutie, ako urobiť peeling na jeho akneóznu tvár. Mala  som doma kokosový olej s rakytníkom a prišlo mi zmiešať ho s touto soľou. Soľ som si v mixéry pomlela na jemnejšie a vymiešala s olejom. Dala som 2 lyžičky oleja a 1 lyžičku himalájskej soli a tým som mu natrela očistenú tvár. Povedala som mu, nech si to nechá pôsobiť asi tak 5 minút a potom som mu tvár trocha pomasírovala a umyl si ju. Na druhý deň bolo vidno, že sa vyrážky hoja rýchlejšie a pleť bola hladšia. Koncom týždňa sme znova aplikovali solný peeling a jeho pleť bola krajšia. Soľ mu naozaj prospela.

Himalajská soľ obsahuje veľa minerálov a stopových prvkov a ako roztok si ju môžete aj doma pripraviť. Zmierňuje príznaky astmy a iných dýchacích ochorení  a pomáha v boji s rôznymi druhmi alergií a kožných ochorení. Je vhodná aj na vnútorné užívanie. Napríklad pri problémoch so spánkom je dobré vymiešať si trocha soli  s medom a dať si 1 lyžičku pred spaním. Kolegyni to pomohlo, no mne nie, ale ja som iný oriešok. 😀

Morská soľ sa mi osvedčila na liečbu solárnej dermatitídy, keď som si ju vymiešala s vazelínou a takto natierala postihnuté miesta. Príjemne chladila a rýchlo hojila pokožku.

Roztok z himalájskej soli

 • Zábaly 10 % soľného roztoku tlmia rapídne horúčku a bolesti svalov.
 • Slabý 1 % roztok je vynikajúca vec na čistenie nosnej dutiny. Nebude Vás v nose nič páliť a zdezinfikujete vnútorné dutiny.
 • 10 % roztok je vhodný na čistenie rán, pokožky
 • Oči – 1 % roztok – do jedného až dvoch rokov dokážete znížiť a možno celkom odstrániť dioptrie. Pohárik na oko – otočiť smerom nahor a gúľať priamo otvorenými očami v roztoku. Každý deň napríklad pri televízore a pod.
 • Zuby – 26 % roztok zubný kameň odstránite vo veľmi krátkej dobe – maximálne za 1 mesiac úplne. Vezmite si malý pohárik, nalejte do neho z vášho roztoku len celkom malé množstvo – tak aby ste v ňom mohli namočiť zubnú kefku.
 • Detoxikácia tela – kúpeľom v minimálne 1 % roztoku – v priebehu 20 minút dosiahnete viditeľné výsledky. Kúpeľ musí trvať min 40- 60 minút a musí byť dodržaná stála teplota vody minimálne 37 stupňov, ináč soľ neprenikne cez otvory v koži do tela. To znamená, že ako sa voda bude ochladzovať, bude treba pripúšťať ďalšiu horúcu vodu a vyrovnávať teplotu. Teplotu je potrebné kontrolovať teplomerom. Ak sa vám zdá vaňa priveľa, tak si jednoducho urobte kúpeľ len do lavóra a poseďte si pri ňom – nohy pekne ponoriť a čakať. Budete šokovaní podivuhodnou mastnotou, ktorá sa vám cez póry v chodidlách dostane von.
 • Zrýchlené hojenie – čerstvé rany do 3,5 % roztoku, ináč do 10 % roztoku – týka sa aj jaziev, zápalov, bolestí kĺbov, prechladnutia, nádchy, chrípky.
 • Uši– 1% roztok ako prírodná náhrada za ušné kvapky. Namočiť tyčinku, alebo vatu do roztoku a bežne ako aj s inými prostriedkami vymývať.
 • Zápach podpazušia – 10 % roztok , ak máte problémy s nadmerným potením, dokážete ho odstrániť.
 • Pokožka tváre – 1% roztokom denno denným umývaním vyhladíte vrásky, odstránite akné a iné problémy na tvári. Umytú tvár neutierať, ale nechať soľ zaschnúť na pokožke.
 • Ekzémy – psoriáza a iné napr na rukách, nohách, tele – začať 3% roztokom a stupňovať až na 8–10%. Užívanie : do roztoku namočiť handru a touto obaliť príslušnú plochu napríklad ruku, alebo nohu. Ak obalenie nie je možné, tak prikladať handru na postihnuté miesto.

Viac info nájdete o himalájskej soli na tejto stránke.

 

*anitraM

Reklamy