Kategórie
cesta k sebe

Ako v seba veríme…


Situácie, ktoré sa nám dejú, neprichádzajú len tak. Vždy sa snažím pochopiť, čo za tým je, čím som si to pritiahla do života, alebo čo mám pochopiť. Už v minulej práci som zastupovala 3 ľudí a robila ich prácu v čase ich neprítomnosti. Keď som potrebovala dlhšie voľno, tak som svoju prácu, ktorá musela byť urobená, rozdelila medzi 4 ľudí, ale aj tak určité veci si ma počkali. Mňa nevedel nik plne zastúpiť, alebo nechcel. Keď som si hľadala novú prácu, vravela som si okrem iného, aby som už nemusela zastupovať a robila len za seba. Mala prácu, ktorú robí viacej ľudí. No univerzum mi to nesplnilo a znova sa veci dejú po starom.

stiahnuťNovú prácu som vzala s tým, že sa naučím niečo zaujímavé a okrem toho budem vedieť pracovať aj na inom produkte, ktorému by som sa mohla časom venovať viac. Majú tam len jednu kočku, ktorá toto robí a ja ju budem zastupovať, ak bude potrebovať voľno. Včera som mala rozhovor s riaditeľkou úseku, ktorá ma oboznámila s tým, ako firma pracuje a čo sa odo mňa očakáva. Zostala som zaskočená, pretože mi pridelila ďalšiu funkciu, ktorú sa budem učiť a budem vedieť tak zastúpiť 3 kolegyne a spracovávať veci, ktoré oni robia. Uvedomila som si, že síce naučím sa veľa nového a zaujímavého, čo som aj v podstate chcela, ale zase som univerzálny človek, na ktorého sa môžu spoľahnúť, že veci vyrieši a urobí.

Pochopila som aj , že isté miesta si priťahujú rovnakých ľudí. Ako som zaúčala novú kolegyňu, videla som koľko vecí máme spoločných. Teraz, ako som zaúčaná ja, vidím, že aj s novou kolegyňou mám veľa vecí spoločných a že tiež ako ukázala, čo všetko vie, tak už to ľudia využívajú.

Písala som o tom kamarátke, čo robí v banke a ona mi povedala, že aj ona to tak má. Cestou domov som rozmýšľala, čo sa mi týmto zrkadlí a prečo znova zažívam tú istú situáciu a prišlo vnuknutie, že si málo verím. Nevidím, čo všetko dokážem, ako viem riešiť situácie a organizovať si prácu, a preto takýmito situáciami je mi to ukázané, aby som konečne pochopila a uverila v seba samú v svoju silu, vynaliezavosť a múdrosť vnútra, ktorá ma vedie. 

Napísala som kamarátke z banky , ako si ona verí a odpísala mi, že vôbec. Zapadlo mi to do skladačky môjho vnímania a niečo na tom je.

Ak aj vy zažívate niečo podobné a pochopili ste, čo za tým je, budem rada, ak sa podelíte o skúsenosť. Mám pocit, že mi tam ešte niečo chýba, ale verím, že aj na to časom prídem. Dôležité je v tomto období vnímať sa viacej vedome a udržiavať vnútro v harmónii, aby sa nás nič nedotýkalo. Užite si víkend ako najlepšie viete, no hlavne nezabúdajte na seba samých…lebo vy ste dôležitý…to ako fungujete v akom stave…to si aj tvoríte.

♥anitraM

4 replies on “Ako v seba veríme…”

Čím je človek menej schopný, má zastupitelnosť, lebo jeho prácu musia kontrolovať. Alebo má asistentov.
Čím je človek schopnejší a samostatný je nezastupiteľný, pretože si prácu robí najlepšie ako vie a môžu sa naňho spoľahnúť.
Veriť v seba znamená aj to, v istom momente si vážiť sám seba a odísť z miesta, kde si to nevážia. A začať pracovať na sebe a pre seba, čo si vyžaduje veľkú vieru v seba samého.
To je môj uhol pohľadu zo skúseností. Už len dokázať to.

Liked by 1 person

Zastupovanie je aj o tom, koľko ľudí vo firme ovláda prácu toho dvruhého a vie ho plne nahradiť. Aký postoj ľudia vedia zaujať.
Presne…vážiť si seba a toho, čo dokážeme. Dá sa povedať, že aj tu je zrkadlenie…ak si nevážia našu prácu..sami si niečoho na sebe nevážime…🙈
Ďakujem MAGDUŠKA.☺

A ako udička prišlo mi do mailu video od Stanky Sobolovej

Páči sa mi

Ahojky Maťka.
magduslienka ti super odpovedala. …Ak môžem pridám moju skúsenosť? Smiem? Moja Zuzka , bola vždy potravou pre ZBERAČOV , tak ako i ja (rozoberme si tieto princípy…. Na svete sú ZBERAČI A LOVCI …zberači sú duše pripútané k Zemi a Lovci k Duchu…Kain a Ábel kto čo obetoval??? Vyhýbaj sa ZBERAČOM , sú to ľudia , ktorý majú zvieracie rysy , kvôli nim sú vojny , lebo nedovolia LOVCOM voľný pohyb……krásny príklad nenažratého zberača je český premiér , ktorý má zvieracie rysy skupuje zem , kŕmi ľudí HYZA kurencami , PEMAM chlebom, dáva do zeme tisíce tom pesticídov z Dusla Šaľa a ľudia to žerú , tie kopy sračiek a robia z eštébackeho hoväda princ kráľa……..paráda…….pán Babiš a takto to je…….) ZBERAČI A LOVCI …..nehnevaj sa za ten výraz , ale ty vždy budeš nepriateľ zberačov , lebo si LOVEC a boja sa ŤA) , takže sa vzdala i dobre platených miest , len aby bola sama sebe paňou. Urobila si živnosť , kurzy , no potreba materiálneho ju tiahne mať stabilné zamestnanie……a narazila kosa na kameň……Je stredobodom lovcov , lebo si zarába a má živnosť , je INÁ ako tá väčšina dušožrútov……Tak je to i so mnou….v jednej práci som mal kolegu ktorý sa správal veľmi priateľsky , no v konečnom dôsledku mi závidel i ten posledný prd….vyfúkol mi zopár služobných ciest , nedoprial ani najmenšie prilepšenie napriek tomu , že som bol samoživiteľ dvoch detí , bez akéhokoľvek príspevku a spontánne som dal vzhľadom na jeho neutíchajúcu nenávisti a závisti výpoveď a pred rokom sa pri mne zastavil na autobusovej zastávke a nariekal aký má zlý život , postihnuté dieťa atď…..Teraz si neželám dobrú prácu a zárobok no pred tým hej, ale som stretol vo firme spustu zlých a nezmyselne primitívnych ľudí , ktorým leziem svojou podstatou nervy……..Teraz si už neželám dobrý zárobok , ale chcem robiť čo ma baví….všetko ostatné príde a teším sa , že už neuvidím tú bandu pijavíc…………Čawko. R

Liked by 1 person

Už dlho zvažujem..že by som sa najradšej živila sama…ale zatiaľ som.nenašla niečo, čo by ma aj uživilo…kedže žijene v systéme a peniažky treba. No pamätám si ..ako už dávno som si želala byť spokoná a vidím..ako sa to naplňuje postupne a to je pre mňa dôležité..kde v živote pociťujem.spokojnosť..
Hej..sme rôzni a odlišujeme sa od seba….a to je to…kto túži po hmotnom uspokojeni s kto po duševnom.

Ďakujem za tvoju múdrosť…budem.na to myslieť. 🤗😊

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.