Kategórie
Duša Energia

Samovražda

Impluz napísať takýto článok som už mala dávnejšie, ale povinnosti ma odviali inou cestou. Mala som osobný zážitok s jedným mužom, ktorého som poznala z našej dediny len od videnia. Bol v mojom veku a zrazu prišla správa, že sa hodil pod vlak. Hrozná smrť…ani si neuvedomia, že smrťou tela ich existencia nekončí a problém, ktorý nezvládli riešiť v sebe sa nevytratí. Toto som tuplovala viacerým v mojom okolí, čo niečo v sebe riešili, že človek sa sám pred sebou neutečie a seba samého sa nikdy nezbaví.

Na hrane života kráčame cestou osudu.

Bolo Márie a išla som na cintorín zapáliť sviečky starkej a nedalo mi, aby som sa nešla prejsť novými hrobmi, koho pochovali, lebo veľa ľudí po mene nepoznám. Prišla som k hrobu toho muža a uvidela som ho tam zrazu stáť. Jeho duch sa celý triasol zhrozený, čo vykonal. Myslel si, že sebevraždou všetko vyrieši, ale je to ešte horšie. V myšlienkach som sa mu prihovárala, aby prosil bytosti svetla alebo Boha a nech ho k sebe povolajú, že Boh nikoho nesúdi a netrestá, to robíme len sami.

Jeho čin nebol správny, lebo život je dar a nemáme právo si ho brať, aj keď máme slobodnú vôlu, no spáchaním takéhoto činu pochopíme, že sme mali na výber aj inú voľbu, len sme ju nevideli. Bál sa pekla a zatratenia, lebo nás týmto zastrašujú roky, aké hriechy robíme a že skončíme v pekle. Tak som mu vysvetlila, že má šancu znovu na život a silou ducha dokáže svoj život riadiť inak. Povedala som mu, že ja mu pomôcť neviem, nech nájde niekoho, kto to urobí.

Odišla som, ale on naliehal, aby som ho do svetla poslala ja. Lenže ja som také nič nerobila, nevedela som ako. Doma som ho dlho pri sebe cítila. Na druhý deň mi spôsoboval tlaky na hrudi a ukazoval sa mi stále v zúfalste, aby som mu pomohla. Možno to tak malo byť, lebo sa zjavil stlp svetla z neba a jeho to vytiahlo hore. Pocítila som láskyplný pocit a uvedomila si, že už je na krajšom mieste. Overovala som si to ešte pár dní a vždy sa mi vybavil s tým pocitom lásky vo vyššej rovine a ďakoval mi od srdca.

Dnes mi kamarátka písala, že sa jej ukázala Monika Potokárová a ako je nešťastná a zúfala. Taká duša len tak pokoj nenájde a svoje zúfalstvo prežíva ešte silnejšie. Videla som na svojom bratrancovi, čo sa obesil ako dlho blúdil v našom svete.

Čítala som u Rudolfa Steinera, že čím žijeme pred smrťou, to prežívame aj po smrti, ale omnoho silnejšie. Videla som to u kamarátky , čo zomela na rakovinu ako si prechádza krutým očistcom. A my si hovoríme, ak niekto zomrie, že už má pokoj , už ho nič netrápi, nebolí…tak naivné tvrdenie.

Seba samého sa nezbavíte…tomu verte a uvedomte si, že nie sme tu len ako ľudia, ale sme predovšetkým bytosti svetla v tele, ktoré si sami vedome ničíme. Nie sme schopný emočne so sebou pracovať, utápame sa vo vlastnom trápení a tie slabšie osobnosti potom podľahnú a vezmú si život.

Stále máme na výber, to že v tom momente nevidíme východisko, neznamená, že nie je! Potrebujeme zmeniť len pohľad na svoj problém. Niekedy stačí sa zdôveriť správnemu človeku a načúvať mu. Nájsť si kuoča, alebo psychológa, ale stať sa sebe terapeutom..vnútorne sa spytovať a čakať na odpovede, ktoré raz prídu. Kto hľadá nájde..tiež som bola hľadajúca a to ma doviedlo do bodu, kedy som si uvedomila, že viera v seba samú ma zachránila a posunula ďalej.

Náš duch určuje ako zvládneme svoj život, ochorenie a situácie, ktoré riešime, ale je na nás, ako v seba veríme, akú silu si dávame.

Slabí odchádzajú, silnejší zostanú, tlaky energii, ktoré pôsobia a je na nás, ako zvádneme svoje lekcie, či odoláme strachu, alebo podľahneme.

Viem, že duša v tele nemusí byť do 80-ky zostarnúť v nevládnucom tele, ak si niečo už splnila a chce sa rýchlejšie rozvíjať a posúvať ďalej, ale sebevraždou si lepší budúci život nik nezaopatrí. Ukázal mi to v minulosti môj sen: “Čo za obdobie ku mne príde” a nitraM mi to kráse vyložil, že všetky tie potraty a mŕtve deti , ktoré som tam videla boli moje životy, ktoré som sa nenarodila, lebo som si vzala život a deti v kočíkoch predstavovali moje kvalitne prežité životy.

Vážte si svoj život, neberte si ho..nič tým nezískate, len klesnete niekam oveľa nižšie lež ste boli a seba samého sa aj tak nezbavíte!

Nech vás sila ducha sprevádza cestou srdca k poznaniu seba samého a skutočnosti .

♥anitraM

33 replies on “Samovražda”

Ahojky…..
….super úvaha , ale k samovražde treba mnoho odvahy , ja tento fenomén sledujem veľmi dlho………oba priateľovi rodičia skonali samovraždou , otec zomrel po ťažkej schizofrénii a po výsluchoch ŠTB, jeho žena v ťažkom stave cukrovky ……….pre nich to bolo vykúpenie……….sám som o takom konci dlho rozmýšľal …………neskočil by som však pod vlak ani neurobil nič také , aby mali iný voči mne výčitky ……….čo taký rušňovodič , ako sa s tým vysporiada + všetko ostatné…………treba mať plán kde sa nik do procesu nezaťahuje a vieru , že idme do Neba………..i ja rád chodím medzi hrobmi, dlho som chcel sa prejsť po starom cintoríne……..bolo to úžasné , tie staré hroby , zvláštne kríže , čo skôr pripomínajú Bizanciu……..zas sa mi pripomenuli predkovia a to odkiaľ pochádzame……nesúď Maťka , každý si volí cestu , ale život tu a teraz je často nad všetky sily….nie je to o spokojnom žití , ale o dostihoch a súťažení……… lepší , šikovnejší , rýchlejší , najmúdrejší……….taký je tento Svet……….bez ducha………len hmota , preto tak trpia , TÝ čo umelo skončia…….nevnímajú hodnoty a nemajú vieru.( v hoci čo , trebárs aj vo velerybu Grónsku 🙂 )……….dá sa to inak a ináč……….ale to nebudem rozoberať , nech nedávam návody……….. pohodičkový večer a mnoho takýchto dobrých inšpirácií……….R

Páči sa mi

Tých pohľadov, prečo to ľudia robia je viacej a naozaj by sa dalo o tom polemizovať. Sám vravíš, že si o tom rozmýšľal, ale tým, že tvoja duša je už zrelšia a vnáša do teba isté vyžarovania, by si to už neurobil…už to máš odžité, tak ako ja. Myšlienku som občas mala aj ja , ale vždy bolo niečo ,čo ma vytiahlo hore.

Čítala som o tom, ako sa táto voľba cesty vracia do životov. Možno páť krát z nich skončíme s voľbou smrti a vezmeme si život a v ďalších už len zvažujeme v ťažkej chvíli a nakoniec také niečo zamietneme a ani si to nepripustíme , lebo si vážime seba samých a život berieme ako dar. Máme aj viac síl zvládať ťažkosti a nepodľahneme už tak ľahko.

Rodíme sa do okolností, ktoré nám sťažujú životy a viem, že kedysi boli veľmi ťažké časy a ľudia nemali tak na výber, ale dnes si myslím, že už máme možnosť voľby.. Nikoho za to nesúdim, len sa snažím niekomu, kto si to prečíta ukázať že vziať si život nie je len tak, je to ako keby sa utopil s ťažkým balvanom a lež sa ho zbaví, potrvá veľmi dlhý čas.

Vždy mi je ľúto tých ľudí, ktorý takto končia a hlavne mladý pre blbosť si vezmú živoť a načo, keď sa to mohlo aj inak vyriešiť.

Je to paradox, bol slabý na to, aby to vyriešil inak, ale odvahu na smrť predsa našiel.

Viem, že my môžeme ukázať len cestu a smer si vyberá každý sám, ale ako vidím ,že čo by sme mali smerovať k lepším časom, smerujeme k úpadku.

Aj tu je jeden pohľad.

Páči sa mi

Čawko….
Nemyslel som to v zlom….. , ľudská myseľ sústavne súdi , je to to čo nás drží pri živote , vedome preberáme situácie…….. teplo- chlad , sýtosť- hlad , radosť – smútok , bolesť – zdravie……..sústavne posudzujeme , porovnávame čo je pre nás dobré , no privlastňovaním si negácií to už ide dolu kopcom…..preto by sme si mali vždy držať rovnováhu , dobré a zlé v sebe……ja si vždy pri takejto téme spomeniem na spolužiakove slová zo strednej o jeho dedovi: Ušiel z Gestapa , dostal sa na východný front, prihlásil sa do Československého armádneho zboru , prešiel vojnou od Buzuluku až do Prahy a desiatky rokov po všetkých tých peripetiách išiel kŕmiť prasce , šmykol sa na kuracinci a bolo po ňom……takže kým nepríde NÁŠ ČAS , môžeme sa pokúsiť o hocičo a ak máme žiť , tak žiť budeme……. vždy je tu niečo prečo si nás Cháron nevezme a nepreplaví našu Dušu cez Styx 🙂 , to čím žijeme vedome či nevedome si berieme so sebou , či už skonáme prirodzene , náhodou či násilne ……… Je to téma o ktorej by sa dalo kecať moc a moc……….

……..pohodový i keď upšaný deň. R

Liked by 1 person

Hej presne tak, počúvame sudiť iných od malička a učíme sa tomu programu , no veľa vecí už viem odselektovať, že pozerám na človeka bez predsudkov .
Včera vo vlaku sedel taký starý dedko cigánček vo vlaku ,drobný bol ako chlapček a každý si sadol niekam inam a povedala som si, že si teda sadnem k nemu , lebo bolo plno v tých starých vagónoch a tak sa potešil a usmial, keď som sa spýtala, či tam má voľné, že to potešilo aj mňa.

Môj bratranec bral na SŠ anabolika, pribral na hmote veľa, ale poznačilo to aj hlavu, (viem že je to aj následok minulého života-karma) začal mať mánio- depresívne stavy, bál sa že ho chcú doma otráviť, tak sa zamykal sám si varil a raz utiekol a hľadala ho už polícia . On šiel až do Prahy na jednu kliniku, aby ho liečili, lebo nechcel spáchať niečo zlé. Našiel cestu, je na invalidnom, môže robiť len 4 hodky denne, ale života sa nevzdal. Mal k tomu veľmi blízko, no cit sebazáchovy už bol väčší. :o)

Nik nevie ako máme rozložené karty, no ak mám problém, riešim ho..to tuplujem aj svojim deťom. Našťastie nemajú mars v 8. dome, čo ukazuje na tragicku smrť, či smrť v mladom veku … rýchla smrť.

Ďakujem za mjuzik..idem pracovať…obedík skončil. :o)

Páči sa mi

Zdravím vás. Smiem sa do toho zamiešať?

Čo by sa dialo s dušou človeka resp. ako by dopadla v konečnom dôsledku duša človeka ktorý by iného človeka dohnal k samovražde?
Má duša takéhoto človeka vôbec právo na cestu do svetla? Má takáto duša vôbec nejakú šancu nájsť posmrtný pokoj?

Páči sa mi

Duch je najvyssia zlozka dusa je umiestnena az pod nim v nejakej sfere odkial posobi na astralne telo a to na ostatne etericke a fyzicke. Takze ducha dusa su stale vo svetle a jeho astralne telo, ak by preslo ocistcom, ak by sa dostalo do najvyssej sfery podla jeho rozvinutia , dusa by znova planovala inkarnaciu….a on sam by v inom zivote zazival manipulaciu ,aby si uvedomil na skusenosti co konal a vyrovnal karmu. To..co ten manipulovany clovek urobi a spacha samovrazdu je na jeho rozhodnuti…ale aj jemu sa vratil dosledok jeho cinov a v slabosti si siahol na zivot. Ucili ho sile a nenechat sa ovkadat…tiez yo bola lekcia…ti ,co nam najviac ublizuju na ucia sile…nebat sa a vediet sa za seba postavit.

Páči sa mi

Čawko Peťo……..
………neviem ti na to odpovedať bez kontroverzie, ale je horšia smrť vojaka , alebo toho čo nevie kam a hodí sa na ostnatý elektrický drôt , či vbehne do paľby guľometov ? …….urob si obrázok sám , podľa mňa existuje smrť len ako taká vo svojej podstate a je to iba na nás či hľadáme Svetlo , Temno či Zatratenie ………..

……….pohodové popoludnie. R

Páči sa mi

……..vidíš vidíš , zasa som to doplietol 🙂 🙂 🙂 ……..nik nikoho k samovražde neprivádza , každý sa vždy rozhodne sám i keď sa zdá tyrania , alebo udalosti akékoľvek , je to ako písala Maťa na našom rozhodnutí a voľbe…….. Pokojný večer. R

Liked by 1 person

Toto som dostala do mailu..neviem, kto je autorom, ale má to svoju hĺbku.

Na kolenách spýtal som sa Boha, nech mi objasní zmysel utrpenia, a on mi znova láskyplne šepol:

Keď príde bolesť a smútok a v tvojom srdci nastane búrka utrpenia, nechaj, nech len prší, nech leje a blýska sa, nech hrmí celou tvojou bytosťou. Nepripomínaj si múdre slová z kníh, nepomôžu ti, každá stránka z nich sa rozmočí v daždi tvojho žiaľu. Utrpenie musí byť precítené, nie prečítané. Vnímaj preto hurikán priamo v tvojom srdci, neboj sa zmoknúť do nitky duše, a keď už nebude jediného suchého miesta na duši, všetky nadbytočné kvapky samé stečú na zem…
Buď si istý, že ešte nikdy nebolo tak veľmi zamračené, aby jedného dňa neminul sa dážď z mrakov ťažiacich tvoj svet a obloha sa náhle nevyjasnila. Veď i matka Zem preleje len toľko sĺz, koľko sama ponúkla cez teplo riek, morí a oceánov. Nikdy nie viac ani menej… Takisto ty budeš trpieť iba toľko koľko je potrebné k tomu, aby mohla nová rieka tvojho života naplniť koryto a unášať ťa oslobodeného od nadbytočných nánosov mysle. Lebo utrpenie, ak je prežité a pochopené do poslednej bunky bytosti, sa zmení na nespútaný vietor v plachtách.
Utrpeniu i radosti je vždy cťou navštíviť silné srdce, bažiace po pravde a napredovaní. Najžiarivejší anjeli preto bývajú často tí, ktorí zakúsili peklo na svojich krídlach, nie takí, ktorí o pekle iba počuli. Je to práve peklo, ktoré spálilo ich závisti, nenávisti, žiarlivosti, túžby a naučilo ich súcitu s ostatnými ľudskými bytosťami a ich utrpením, ale i zdieľaniu ich radostí…
Bolesť ťa učí vnímať hlbiny radosti a radosť ťa učí spoznať hĺbku a múdrosť utrpenia. Dopĺňajú sa rovnako ako nádych s výdychom. Čím hlbší nádych, tým dlhší výdych. Neboj sa preto vždy dýchať zhlboka a onedlho pochopíš, že oboje, radosť i žiaľ dejú sa na jednom plátne pozornosti.
Potrebuješ dôvod na radosť i žiaľ, ale nepotrebuješ nič k tomu, aby si bol tým kým skutočne si.
Večný pokoj a lásku v tvojom srdci, bytosť krásna.

Páči sa mi

……..Čawte 🙂
Nechajme tieto pochmúrnosti , máme tu Advent , tak odporúčam dačo na pobavenie…….videl som to síce stokrát , ale tie filmy ma vždy pobavia , je tam s každého rožku trošku .-) ….pohodový 1. adventný víkend…….. R

Liked by 1 person

Ved adventim…vytiahla som vianocne ozdoby..vyzdobila dom…dopeciem.pagaciky a idem urobit dekoraciu na dvere. Bud mi ju nejaky skriatok schoval..alebo som ju rozobrala..ze urobim novu…aj nalepky na okna mi zmizli…no zahada a nik nevie..kde hladat.😅

Hej su filmy ,ktore sa daju pozetat stale.🤩

Krasny advent vsetkym.

Páči sa mi

V 2014 som si chcel podrezať žily. Ale nedokázal som si zarezať do ruky. Pocítil som v sebe nesmierny pokoj. Ukľudnil som sa. Potom mi napadlo pojesť lieky. Ale zjedol som len 8 ibalginov. Viacej som nemal. Tento svoj pokus o samovraždu by som zaradil do tých demonštratívnych. Chcel som len dosiahnuť svoje – aby mi bývalý povedal či ma naozaj podvádza. Nič mi aj tak nepovedal.

Je škoda vziať si život. Čo ak ma čaká niečo lepšie? Čo ak sa všetko časom vyrieši a bude dobre? 🙂

Páči sa mi

Ahojky všetci….
Včera začal na ČT nový cyklus filmov : ” Jak si nepodělat život”
https://www.ceskatelevize.cz/porady/12963196133-jak-si-nepodelat-zivot/21751212012-nonstop-lahudky/

….hudobným motívom prvého dielu bola pesnička , krorá mi statočne zapadla v mysli prachom , ale je super a o to viac dnes aktuálna…….asi preto ju Hřebejk vybral ako motív 🙂

……..u nás krásne nasnežilo , sneh je uprataný a teším sa z neho……..

…..ahojky. R

Páči sa mi

hmm..ja som mala len myšlienky, ale nikdy to nevyvrcholilo do bodu, kedy stojím voči rozhodnutiu.
V prvom prípade, nebol si sám…pocit, ktorý ťa zaplavil, bolo niečo vyššie z teba, čo do teba vnieslo , že nie si na to sám.

Raz som zažila niečo podobné…mala som hroznú bolesť v tele, dala som si tbl a išla si na chvíľu ľahnúť, nevedela som s ňou pracovať a pocítila som akýsi útlm, akoby ma niečo nežné pohladilo a ja som zaspala…o 5 minút som sa prebrala a nič ma nebolelo. Viem, že mi pomohol niekto vyšší….a tak som vnútorne za to poďakovala.

Ukázaním utrpenia ničoho nedosiahneme, ak sa tak prejavujeme …. ľudia sú potom pri nás len z ľútosti, alebo strachu, že sa o nás boja..nie preto že chcú. Silnejší nás opustia, čo nám má otvoriť oči. Bohužiaľ to vnímame zle a ešte viac sa uzatvárame.

Niekde som o to čítala štúdiu, že hrajeme rolu chudiatka, len aby sme na seba upútali viac pozornosti., lásky ..”halóó, tu som!”, ako malé deti, čo svojimi ochoreniami dávajú najavo rodičom ich nezáujem. Toto mi hovorila aj kamarátka, že presne si vyžadovala takto pozornosť, len aby ju mama mala rada.

Je to smutné, no na svojej skúsenosti si pochopil že tadiaľ cesta nevedie a veci sa dajú riešiť aj inak. On za to nestál a si budeš vážiť seba samého, budú si ťa vážiť aj iný a prejavovať sa k tebe inak.
Som rada k akému záveru si dospel…mám z teba radosť. ♥ Uvedomenie je cesta….

Tá hudba je krásna…pustím si ju doma. Ďakujem.

Páči sa mi

……….pred niekoľkými týždňami som dal videjko Roxette , úplne mimo misu , neviem prečo prišla Mari ku mne a zas sa mi naplnilo poznanie ………

…….nech jej je Nebo prívete , prežila si trápenia viac dosť ……Roxette je jednou z ikon v mojej Duši ich hudba mi monohé dala a v mnohom pomohla………..Vďaka Marii 😦 R.

Páči sa mi

Prave to pozeram…nornalne som.mala nutkanie dnes za niekoho zapalit sviecku😥 krasne piesne za sebou zanechala…rada som ju pocuvala aj ja…❤

.u nas sa stala nehoda a mne len prislo..ze hadam.nezomrel niekto znamy …a presne sa tak udialo….na tej ceste uz raz havarovala nedavno a teraz sa jej stala osudnou.😒

Nech dlho nebludia v nasom svete a rychlo prejdu ocistcom az do svetlych sfer 💕

Páči sa mi

……hej sú to zvláštne udalosti……..teraz smrťák kosí vo veľkom …….

…….dnes som videl film Oči plné snehu , keď som bol mladý zdalo sa mi to divné , až teraz som pochopil ten film , veľmi sa mi to teraz páčilo……..ja by som však ako rodič venoval čas a pozrel si predstavenie v ktorom hrá moje dieťa i keď by boli plány sebainé……….

https://www.csfd.cz/film/226227-oci-plne-snehu/filmoteka/
…. dosť bolo mudrovania :-), čaká nás magická Lucia , tak si to užite , nech vymetie všetko zlé z našich domov a prinesie svetlo 🙂 . Čawko .R

Liked by 1 person

Kdesi som raz vyčítal, že v očisti je mnoho utrpenia resp. ze je tam IBA utrpenie, bolesť. Človek počas života si nevie ani len predstaviť, aká je tam hrôza.

Páči sa mi

…..neviem ja na očistec neverím , buď je to tak , alebo tak…….. neviem , neviem , či život na Zemi nie je často očistcom…… toľko zla a utrpenia……..ale ,ale……….


……nie sme tu sami a je zbytočné trápiť sa a hútať čoby ak by a možno že , raz to poznáme a to bude iná prča , budeme si možno klepať na čelo a smiať sa svojim teóriám a bludom 🙂 🙂 🙂 ………treba si užívať každý deň a teraz sú tie zázračné a magické , mnohý sa vraciame do detstva , tešíme sa , pomáhame , obdarovávame , proste je to na chvíľu ako v Nebi a ver, že tam je to milión krát superskejšie 🙂 ………


……..netráp sa zbytočnosťami a vychutnávaj si krásny voňavý , sladký , pečený …..Advent a skús vnášať dobro do sŕdc v čase keď to ľuďom prepína , ženú sa za všetkým možným a nevidia krásu a pohodu 🙂 Čawko. R

Páči sa mi

Radko..otázka na teba….pamätáš si čo si zažil po nehode….zážitok v klinickej smrti… ako si videl svoj spôsob života čím si žil a potom neskutočnú lásku si vnímal? Prečo ti to bolo ukázané a čo to podľa teba bolo?
Veľa ľudí to potom zmení, prehodnotia svoj život a žijú inak.

Podľa mňa to bolo také zhrnutie očistca..resp. jeho časti ..najskorej uvedomenie ako žijeme, ako sa odsudzujeme trpíme, zle chápeme mnoho vecí a potom stav lásky, že nik nás nesúdi a všetci pochádzame z jedného zdroja lásky.

V tele napáchame mnoho veci..na mnohé aj zabudneme, po smrti sa éterické telo rozpadá a všetky emočné veci sa prenášajú do astrálneho tela a zapisujú do pamäťovej karty duše, preto to znova zažívame a vo väčšej intenzite, aby sme pochopili prečo sme tak museli žiť, čo sme mohli zmeniť a mnoho si uvedomili. Ako keby sa pretáča film nášho života pre uchovanie a v inom čase z toho čerpáme. Tieto uvedomenia potom v ďalšom živote z našej pamäťovej karty duše čerpáme ako prežitky a už máme vnemy tak nekonať. Ak si prejdeme všetkým spracovaním svojho života…teda načítajú sa skúsenosti na kartu až po naše narodenie…tak sa dostávame do vyšších sfér lásky, kde zažívame už iné stavy a spejeme znova k výberu novej skúsenosti v inom tele. Toto je očistec…prenos informácii na hardisk duše z nižšej časti, ale tým že vyššie telo má iné intenzívnejšie pocity, tak je to silnejšie a chápeme to už inak, nie cez myseľ a obmedzenie ega, ale priamo. Preto sa píše, že si prenášame našu osobnosť a rozvíjame ju v niečo lepšie.

Každý žijeme niečím iným a preto pre každého je to o úplne niečom inom, ale proces rovnaký…čím viac v tele pochopíš, tým menej spracovávaš a čím viac si otvorený pochopeniam, tým menej ťaživý bude pre teba tento proces.

Písal o tom aj Steiner aj Eduard Tomáš a čítala som aj na iných kultúrach a dáva mi to zmysel.
No ty sám s vytvor svoj obraz. Ale máš pravdu..treba žiť život, naplňovať ho a netrápiť sa tým, čo bude….vždy niečo bude. o:)

Páči sa mi

Čawko Maťa……
Neviem ja beriem Očistec z pohľadu cirkví , za to som tam dal i Anděl Páně 2 .-) Pre mňa to bolo iba zhrnutie života , z toho za čom sa trápil a skutky čo som si z hľadiska pozemských zákonov vyčítal , boli banality , smiešne strachy , lebo človek sa správa podľa kolektívneho svedomia , čo je v jednej spoločnosti prirodzené – v inej je trestné…….ľudstvo je čím ďalej tým viac spútavané zákonmi , premieňame spoločenstvo na policajný štát , žijeme neprirodzene………Nebo je slobodné , nepotrebuje spútavať , očistec je výmysel rímskej cirkvi , obrovský busines stredoveku , predávali sa odpustky atď , dokonca sa dal kúpiť i pápežský rozkaz anjelom , ak si vysolila dosť kôp zlaťákov , pápež , alebo biskup vydali rozkaz anjelom aby dušu z pekla preniesli do Neba……takéto hovädziny sa robili…….všetko len utvrdil Dante s jeho peklom a cirkev z toho ťaží do dnes…….Never na Očistec, je to stredoveký blud , Jána Husa kvôli tomu upálili i mnohých iných

(pri Husovi si mysleli , že je inkarnácia Krista podľa horoskopu Ulugbek a veľmi sa ho báli tak ako i učenia anglického teológa Viklefa https://sk.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1n_Viklef )…….aspoň takto som chcel dať v skratke moje vysvetlenie postoja…….. pohodový Svätolucijský páteček a pokojný víkend . R

Páči sa mi

vidíš, ja nie…lebo cirkev sa sama vydávala za Boha v jeho mene trestali …. veľa vecí tajila, len aby boli uctievaný a oslavovaný. Preto som hľadala aj v inom učení v Budhizme, Kabale a veci, ktoré som vnútorne videla ma s týmto učením utvrdili, že takto nejako to funguje. Niekoho cesta je ľahšia, iného ťažšia, ale máš pravdu..v nebi nie je spútanosť a očistec beriem ako proces, ktorý som popísala a pre každého je iný, podľa toho čím žije to sa načíta do matice.

Páči sa mi

Ahojky 🙂
…….netráp sa tým – nezaťažuj si myslenie , užívaj si 🙂 …….. Ja som cez Advent jak sfetovaná veverička a teším sa a teším sa…….kedysi ako decko som prevrátil celý dom , našiel všetky darčeky , popozeral si ich a nevedel som sa dočkať kedy ich dostanem , spával som pri stromčeku a rátal pomaly sekundy , nech už je nádielka 🙂 Nezabudnem na jedny Vianoce , kedy som namiesto vysávania čumákoval na Nekonečný Príbeh , a celý barák som potom ako blesk povysával za pol hoďku 🙂

……čawko a pohodový deň. R

Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.