Kategórie
Numerológia a Astrológia

8. dom…dom smrti a transformácie..

Image result for 8 dom v astrologii

8. dom v astrológii znamená finančné zisky z dedičstva, poslednej vôle, ale aj stratu, krízu, uzdravenie, sex a smrť. Tento mesiac som mala 2 krát rovnaký pocit, že som si už prešla všetkým, čo som mala a prišlo mi jedno, či budem ešte žiť  alebo zomriem.Nič ma neťahalo k hmotným záväzkom, rodine. Prišiel akýsi pocit zmierenia so smrťou, pocitom splynutia, ťažko sa to opisuje, lebo niekedy niet slov na to, čo cítime…proste všetko v jednom vneme.  

Druhý krát to bolo iné, ale tiež v podobnom kontexte…pocity, že už nemusím nič skúmať, poznávať, proste len sa odovzdať. Spomenula som to známej a ona mi povedala, že jej kamoška má také isté pocity a druhá známa toto už zažíva dlho a má to spojené s pocitom veľkého pokoja. Predtým sa obávala o budúcnosť a teraz cíti akýsi ľahostajný pocit, že už  nemá význam niečo dokazovať…proste len byť. Tak isto aj ja som si plánovala a vždy hovorila, čo chcem postíhať a zažiť, postarať sa o deti, lež dospejú, ale tieto pocity  ma odrovnali. Nemám to stále, bolo to len chvíľkové. Občas príde pocit naplnenia láskou a vďaky za všetko čo mám, čo som dosiahla a uvedomila si a čo ma ešte čaká. Tiež je to obsiahnuté v jednom vneme, ako keď sa vás dotkne lúč svetla a odovzdá vám niečo potrebné.

Nedalo mi to a keďže potrebujem mať na všetko odpoveď, tak som si pozrela  postavenie planét a ako na mňa vplývajú. Celkovo toto obdobie je zaujímavé. Až 4 aspekty sú v 8. dome. Ten je teraz v znamení  rýb, čo zosilňuje intuíciu, alebo posilňuje psychické sklony, ryby  sú totiž  veľmi súcitné.

Prvá ma zaujala Čierna luna. Predstavuje prázdnotu, ktorá môže človeka pohltiť a v 8. dome zosilňuje tému smrti. Ďalším je Cheiron a je akýmsi liečiteľom, no záleží ako máme smrť v sebe spracovanú vekmi.  Vyžaduje prácu na sebe, ovládanie svojich sklonov, lebo 8. dom je aj o moci, peniazoch a sexualite, teda tu sa prejaví náš postoj. Tretia je Venuša a ak je v rybách je povýšená a vplýva  skorej pozitívne na  financie a vzťahy v oblasti  sexuality. Myslím, že z nej vyžaruje aj tá spokojnosť a láska, čo som cítila. Štvrtý je Neptún a ten sa prejavuje skrytým záujmom o smrť, znovuzrodenie mágiu a okultizmus. Planéty vplýva aj na ostatné vlastnosti v dome, či už ich povyšujú, alebo pôsobí deštruktívne.

Keďže každá minca má aj 2 strany, vždy je na nás, čo si z toho vezmeme, či už prijmeme smrť ako takú a uvedomíme si, že zomiera  len naše telo a my meníme len stav, alebo sa začneme viac obávať a naše myslenie bude deštruktívne,  čo v nás vyvolá psychické stavy. V tranzite mám písané, že mám prežiť  niekoľko malých smrtí a následne znovuobnovení, ktoré zo mňa urobia silnejšieho človeka.

Nedávno som mala sen, kde som stála v hrobe svojho staršieho syna( v tom sne mal 10 rokov, teraz je dospelý) a mladší syn mi držal drevený kríž. Snažila som sa ho zakopať, aby držal a zahádzať jamu. Po zobudení som si uvedomila, že niečo citové z minulosti mám v sebe pochovať, nechať odísť, aby som sa mohla posunúť ďalej. Podvedomie takto nám pomáha spracovať niečo, čo si neuvedomujeme.

Na bargo tohto obdobia mi šéfka v práci pridelila úlohu, či nechcem spracovávať aj úmrtia a PN-ky. A nedávne zážitky pocitu smrti, ktoré mi niekto ukázal, aby ma zastrašil boli zrejme predprípravou na toto obdobie.

Vezmem si z toho to dobré, že sila ducha nás vedie a strach nás nebude ovládať naveky. Ak prežívate nezvyčajné veci, ktoré ste nemali, je za tým astrologický vplyv planét a znamení. Nielen mesiac pôsobí na veľa ľudí vo svojej sile…tomu verte. A za krátko sa planéty posunú do iných domov a zase budeme pociťovať niečo iné.

Treba vnímať srdcom a veci sa nás nebudú tak dotýkať, alebo ak ich vplyv pocítime, pochopíme, čo za tým skrýva.

Nech vás sila ducha sprevádza cestou srdca k poznaniu seba samého a skutočnosti . 

S láskou anitraM 

2 replies on “8. dom…dom smrti a transformácie..”

Hm..vidim ze tie planety posobia na viacerych. Presla som si smrtou 2 kamaratok a 1 mudra dusicka mi povedala, ze to bola skusnost naucit sa orijat smrt ako taku..
To cim si si presla ty je formovanie strachu..nezlaknut sa.

Raz som nevedome asträlne vycestovala a zrazu som sa vnimala uz mimo telo..zlakla som sa, ze som zomrela a ani nepocitila smrt…az potom som to pochopila 😊🧚‍♂️

Myslim, ze takychto stavov malych smrti budeme vnimat viac..aby sme si uvedomili, kym sme, naucili sa pracovat zo strachom.🤔
Zvladnes to…len si ver Pauli.😘❤

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.