Kategórie
Energia

Formy strachu a prejav našej sily

Disney Infinity 3.0: Figúrka Strach Herné príslušenstvo -

Nedávno som si počúvla video “Odkaz pre životné čísla na začiatku roka” a pre životné číslo 11 hovorila, že ide o preverovanie sily ako ju vieme zvládať. Pôjde o skúšku našej sily, uplatnenie jej ako u seba, tak aj pri pomoci iným. Hovorila aj o strachoch, že môžeme prežívať strach od cudzích ľudí a ako to vieme spracovať. Tu som si uvedomila, že začiatkom roka som takéto niečo mala. Pocítila som určitú formu strachu a rozmýšľala, prečo mi vyskočila, že toto nie je môj strach… v tomto si verím a nemám obavy. Prestala som strach pozorovať a zavrhla ho, že toto sa ma netýka a išla som si po svojom.

O pár dní som mala ísť do Ba s malým na kontrolu k zubárke. Naskočili strachy, ako sa tam dopravím, lebo tá časť Ba bola opravovaná a stále nejaké obchádzky. Rozmýšľala som nad inou traťou, ale nakoniec som sa rozhodla, že pôjdem tou istou a zvládnem to. Nie som vodičom dlho a po Bratislave nerada jazdím, lebo nepoznám všetky časti. Nakoniec som to zvládla v pohode, časť Ba už bola opravená a aj napriek snehu som doma bola skoro. Povedala som si, že môj strach bol zbytočný a moja viera v seba samú nízka.

Tretí krát sa mi ukázala iná forma strachu, na ktorú som už aj zabudla. Išla som s malým na alergo a už ako som sadala do auta, vyskočila myšlienka, či mám injekcie v kabelke. Pomyslela som si , že hej, robila som to vedome a nie automaticky. Vtieravá otázka prichádzala..si si istá, máš ich naozaj v kabelke? No strach mi nedovolil a ja som sa pozrela do kabelky, či tie injekcie naozaj mám. Samozrejme že tam boli.

Kedysi som vedela seba spochybniť, či som vypla žehličku a potom volala svokre, nech ide skontrolovať dom a podobné veci. Uvedomila som si, aká je tu úzka hranica k psychickej chorobe a prestala som si overovať v myšlienkach veci a verila seba. Začala som robiť veci vedome.

Pousmiala som sa nad sebou a spomenula si na video, že som sa nechala chytiť do vlastnej siete svojich strachov. Sila, ktorej tak verím, nie je taká silná, ako som si myslela, ale učíme sa stále. Treba vstúpiť do svojej sily a nechať ju prejaviť.

Pozorujte svoj strach, ak príde, nedajte mu šancu, lebo čím viac energie mu dávame, tým ho živíme a je silnejší. Uvedomte si svoju silu a povedzte si, že toto zvládnete, lebo nie sme tu sami…naše vnútro nás vedie.

Nech vás sila ducha sprevádza cestou srdca k poznaniu seba samého a skutočnosti .

anitraM

Zdroj: SilvieRei

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.