Kategórie
Filmy

Seriál Dar- The Gift

Kedysi som sem pridávala mystické filmy alebo seriály, ktoré ma niečím fascinovali, či zaujali. Včera som na Netflixe dopozerala seriál dar. Dlho som ho mala v zozname na pozretie, lebo bol s titulkami, ale kamoška mi písala nech si ho pozriem. Hlavnou hrdinkou je maliarka Atiya, ktorá od detstva kreslí jeden a ten istý symbol. Začne sa jej zjavovať stará žena, ktorú vidí iba ona a jej rodina sa ju snaží presvedčiť, že má schizofréniu a zatvoria ju do ústavu, Atiya sa odtiaľ dostane a zisťuje, že tá žena je jej stará mama, ktorú jej matka tajila, aby zabránila šialenstvu matky.

Postupne sa dozvedá o svojom poslaní, odkiaľ pochádza a že ženy ich rodu sú hlboko spojené so živlami a majú dar liečiť. Jej starká ju dovedie na miesto archeologického výskumu, kde našli podzemný chrám a celú sieť tunelov, čo vedú hlboko do podzemia. Tu spracováva svoje temné ja, potlačené spomienky hlboko do podvedomia a má si spomenúť kým je a aký má dar. Zisťuje, že má silu tvoriť si svoj život, uvedomuje si ako veľmi sa jej zhmotnili myšlienky a že treba byť opatrný v tomto a vnímať život zo srdca duše.

Celý seriál je o uvedomení si toho, kým sme a ako sme sa veľmi vzdialili do prírody, zabudli jej načúvať a žiť v súlade s ňou. Vďaka tej jaskyni, má možnosť prechádzať realitami alebo paralelnými životmi a rôznymi verziami našich životov. Vidí ako si tvoríme cesty a svoje možnosti na základe svojho myslenia.

Jej dcéra, ktorá sa narodí, má ešte väčší dar – poslanie a bude pre ľudstvo akýmsi sudcom – Hórusom. Má rozhodnúť, či svet bude pokračovať, lebo zmeníme seba a začneme žiť láskou alebo bude zničený, kde sa spoja sily neba a zeme. Sírius je ukazovateľom.

Spomeniem už len to, že ide o poukázanie istej sily, ktorá ak vplýva na ľudí a ovláda ich , sú schopný zabíjať a ničiť len aby dosiahli svojho. Preto máme žiť vedome, svoj život prijať v jeho celistvosti s otvoreným srdcom a snažiť sa ísť svojou cestou, Máme neskutočne veľa možností…čas je lineárny….je len na nás komu načúvame.

Na konci seriálu Atiya vyslovila tieto myšlienky:

Všetko čo zmeníme v našom vnútri, môžeme vidieť aj vonku. Čas je nekonečnosť okamžiku. Tak ako v jednej kvapke vody je ukryte srdce minulosti, jeden okamžik ukrýva srdce všetkých časov.

Minulosť a budúcnosť…

Kto rozumie okamžiku, rozumie celému svetu a jeho ceste.

Nezapomeňte, že život je najväčší dar, ktorý sme dostali. Ukrýva nekonečnosť neznámych ciest, ktorými môžeme ísť.

Môžeme s tým urobiť jediné…vzdať sa, nebojovať, odovzdať sa životu, lebo musíme žiť.

Ludia sa spájajú láskou a strachom, majú sa však spájať láskou a nie strachom, nekonečnou láskou duší.

Spojte sa láskou a vesmír vás podrží, bude vašim ochrancom. Otvorte svoju milujúcu náruč a pritiahnite si lásku k sebe bližšie.

Život nie je len o šťastí, radosti a potešení, ale aj o strachu, temnote, bolesti a nebezpečí. Neutekajte, nebojte sa, aj smiech ,či plač a smútok je potrebný…treba to uchopiť v celistvosti v každom okamžiku s vedomím kto sme, len tak môžeme žiť úplný život.

Nebojte sa žiť…nech z vás čas urobí toho, kým skutočne ste.

Otvorte svoje krídla času a spojíte sa zo svojou dušou a tak sa stanete jednotným zo sebou, zo svetom s vesmírom a zo všetkým splyniete do celistvosti.

Nikdy sa neprestávajte pýtať kým sme, každý jeden deň, pokiaľ to vedome neuchopíme a nestaneme sa tým. Po zvyšok vášho života.

Kto sme? To je naše poslanie, uvedomiť si seba.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.