Kategórie
Vedomie

Vedomie nás udržuje na povrchu života zámerne.

Kedysi som hovorila známej, že mám až príliš fyzickej aktivity a mala by som ju nejako transformovať do duchovnej roviny, aby sa energie vyrovnali. No neprišla som na spôsob ako. Teraz, ako pracujem s knihou génové kľúče a urobila som si svoj genetický profil, čítam si z knihy, čo jednotlivé kľúče znamenajú.

V rovine Moje vyžarovanie – Čo je pre moje zdravie prospešné mám GK 20 Povrchnosť. Píše sa tam, že som človek, ktorý potrebuje mať dostatočnú fyzickú aktivitu, aby mi pripomenula, že žijem a táto aktivita mi pomáha, aby som nebola stále v myšlienkach v hlave, robila spontánne veci, ale nenechala sa tým pohlcovať.

GK20 vyjadruje naše Vedomie, ako hlboko sa dokáže ponoriť do ľudskej formy a vyjadriť sa cez ľudskú bytosť. Je to veľmi starý aspekt uložený v našej DNA a jeho úlohou je udržať človeka na samom povrchu života, aby sa nepriblížil k Jednote života. Ak sa tento tieň premení v čin, stáva sa slepou samo-účelovou aktivitou, že odvádza človeka od pozornosti.

Presne toto ma upútalo, lebo som si uvedomila, ako to krásne funguje. Rozhodnem sa niečo robiť pre seba-rozvoj a už chodia myšlienky, ktoré ma odvádzajú od tej činnosti, len aby som venovala pozornosť fyzickej činnosti ako nejaký stroj, čo si vymýšľa stále nejakú aktivitu.

Zaneprázdnenie nám bráni byť v prítomnosti a vnímať seba samého, čo znamená, že ide o neprítomnosť vedomého konania. Takto sme tomu naprogramovaný ako hmyz, aby sme boli neustále v nejakej činnosti.

Naša myseľ s nami hrá hru a mi ju pokojne hráme, ale ak ju podriadime a začneme seba viac vnímať v prítomnosti, sami sa budeme rozhodovať, čo vykonáme a vtedy dochádza k správnej frekvencii v našej DNA, ktorá pozdvihne naše tieňové stavy. Potom sa naše činnosti dejú v súlade s nami harmonicky a prirodzene.

Pozorovaním seba samého si uvedomíte, ako pracuje vaša myseľ a k čomu vás núti. Preto je dobré začať dýchať a vnímať svoje nádychy, výdychy a uvedomovať si seba samého…prítomný okamih a vaše energie.

V stave prítomnosti neexistuje vaša individualita, čas sa tiež rozplýva a nik vás k ničomu nenúti. Hlbokým a pokojným dýchaním vnímate pohodu, uvoľňujete telo a vnímate ticho , stávate sa súčasťou všetkého. Stačí pár krát denne uvedomiť si seba v prítomnosti a vnímať sa takto a časom nabehnete do tohto stavu. Je to ako ladiť sa na stav pokoja, ktorý časom bude vo vás.

Akonáhle sa otvoríme prítomnosti, je ťažké potom udržať si nejakú rolu vo vonkajšom svete, už to pre nás nebude zaujímavé, človek už nevníma realitu ako iný, ide mimo neho a necháva sa unášať životom, ktorý si tvorí vlastnými vibráciami.

A k tomuto pochopeniu ma aj videlo vnútro – vnemovo, vnímať viac seba a vnímať informácie, ktoré sú pre mňa potrebné k pochopeniu seba samej a moje hyperaktivity. Nechať stíšiť svoje nižšie ja a vnímať vibrácie duše v prítomnosti.

Pokiaľ prítomnosť beriete ako nejakú frázu alebo pozitívnu afirmáciu, ktorú si budete opakovať “som v prítomnom okamihu, som v prítomnom okamihu” , tak ste zatiaľ nič nepochopili, lebo všetko je to o prežitku a vnímaní. Duša len cez skúsenosť, pochopenie a uvedomenie môže zrieť a posúvať sa ďalej.

Nech Vás sila ducha sprevádza cestou srdca k poznaniu seba samého a skutočnosti .

anitraM

.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.