Kategórie
Energia

VEĽMI MA BOLÍ KRK..

Tak som prestala nosiť tesné oblečenie, zmenila som stoličku, kúpila som si ortopedické vložky, cvičila som jogu, pilates, chodila som k chiropraktikom a lekárom všetkého druhu, ale bolesť bola stále prítomná, príťaž, bremeno, nepríjemnosť, ktorá mi nedovolila ani spať a niekedy sa mi dokonca ťažko dýchalo…

Čo ste urobili?

Jedna múdra žena… mi povedala, že je to preto, lebo som dlho nosila príliš veľa.

Ako to vedela?

Už pri pohľade na moju napätú a stlačenú chrbticu, už po pohmate na mojej nahej pokožke svojimi starými a opotrebovanými rukami vedela…

Čo povedala?

Povedala… Toľko ťarchy si niesla celé roky, toľko bolesti a nevôle, že si to už ani nespočítaš, nesieš ťarchu svojho vlastného sveta a sveta iných…

A potom, potom som vydýchla všetok vzduch, ktorý som zadržiavala viac ako dve desaťročia…

Povedala vám, ako sa liečiť?

Vzala moje ruky do svojich, do tých starých ženských, prinútila ma spustiť ruky, pustila mi ramená, zdvihla mi bradu a postavila sa pred mňa.

Jej pery sa dotkli môjho ucha a jemne povedala:

“Nie je to tvoja vina.”
“Nie všetko je vaša zodpovednosť”
“Nemôžete robiť všetko”
“Nemôžete opraviť všetko”
“Nemusíte prijať všetko”

A z očí mi začali tiecť slzy hrubé ako rozbité sklo, v jednej chvíli som si myslela, že budem plakať krv od toľkej bolesti, ktorú som cítila.

Postupne sa mi ramená vrátili na svoje miesto, krk sa mi opäť zmäkčil a zdvihol, chrbát sa mi narovnal ako už roky nie a počula som, ako moje kosti popukali….

Ťarcha sveta mi zostúpila z pliec, ťarcha bolestí minulosti konečne spadla na zem a mala slúžiť ako odrazový mostík…..

Povedala vám ešte niečo?

Pozrela sa na mňa s jej vlčími očami plnymi očakávania a povedala :

“Sú bolesti, ktoré sa nosia v srdci a nie je možné ich tak ľahko dostať von, naučte sa odpúšťať minulosti, inak si utopíte svoju budúcnosť… a tiež pochopte, že neodpustenie- ubližuje len tomu, kto nevie odpustiť.”

AVA ♡

Zdieľanie s láskou a rešpektom
Neznámy autor

10 replies on “VEĽMI MA BOLÍ KRK..”

Ahojky Maťa…….
Už dlhšiu dobu premýšľam nad sebou …….tiež som si nahováral , že ma sekne v krku je následok prepracovania , únavy , prievanu , klímy , no vyše roka sa mi zbierala v hlave krvná zrazenina , je neskutočné , že to prišlo keď sa všetky deti doštudovalii a našli si svoju cestu životom……prial som si VYPNÚŤ , ZMENIŤ ŽIVOT A KEĎŽE SOM TO SÁM OD SEBA NEVEDEL , VYPLI MA Z HORA ……… bolo to hnusné a nepríjemné , no splnil sa môj sen ….stálo to mnoho síl , bolo to veľmi ťažké i je , lebo svoj komfort života som nedosiahol , ale snažím sa ………….. pohodový zvyšok nedele . R.

P.S. ……….keď som už z neznesiteľnými bolesťami zašiel za obvoďáčkou MUDr. Bôrikovou a povedal jej , že ma bolí krk išla mi pozerať do hrdla , predpísala mi čípky proti zvacaniu , lebo bolesť bola tak silná , že som mal mdloby a po každom pohybe ma nadrapovalo …… potešilo ma , že po mojej kóme , prestala pracovať ako lekár a uvedomila si , že vedome svojou laxnosťou pripravila niekoho skoro o život …………ale keby vedela , že ma tam HORE ešte nechcú , aj keby ma rozpílila , predpisovala by do dnes tabletky a čípky ……..huráááááááááá s 99.1% lekárov – CHEMICAL BROTHERS ………….

P.S 2 …..je Prvý Máj , včera sa pálili čarodejnice a mne prišla na um krásne spracovaná báseň K.H.Máchu…………… Čawko a pobozkali ste sa dnes s mužom??? 🙂 🙂 🙂


( …Tříska je ohromný herec , bol neskutočný recitátor , bol vyznamenaný Shakespearsovým zborom ………lepšie ako všetko iné…………KRÁSNY PRVÝ VOŇAVÝ MÁJ…………… )

Liked by 1 person

Ahoj Radko…no je to smutné, že takých lekárov nechávajú pracovať, mali by im vziať licenciu. Bývala kolegaňa mi hovorila o viacerých obvodných lekárov v Ma, ktorý svojim prístupom pacientom uškodili…aj to riešila polícia a lekári fungujú ďalej.

Nedávno jej volal kamoš, mal tlak na hrudi a lekárka ho poslala, nech si kúpi oxymeter a on kamoške volal, či ho majú v lekárni. Ešte, že sa ho spýtala na čo ho potrebuje..no keď jej povedal , aké má problémy, tak ho hned vyhnala , nech ide na UPS internú a tam mu zistili zrazeninu v tepne, ktorá sa blížila k srdcu..no vraj došiel za 5 min. 12..ak by uchala prívod praskne mu srdce a už by mu nepomohli. A takýchto prípadov, čo ľudí odbili je veľa.

Mal si šťastie, aj keď si skončil v takom stave v ako si bol, nemuslel si to vôbec zvládnuť, ale máš tam hore niekoho, kto ťa tam ešte nechce. :o) Napísal si to trefne…že ťa vypli…jáj..občas keď idem na 200% si to aj ja uvedomím a spomeniem na teba , ale už si dávam pozor, čo si želám a na čo myslím.

Za bolesťou sa skrýva veľa , nedávno som našla článok spojený z psychosomatikou a presne to sedí na ľudí , čo poznám a čim trpia aj u seba to vidím, čo za tým všetko je.

https://plnielanu.zoznam.sk/typy-psychosomatickych-bolesti/

Bol 1. máj a mali sme u nás svatovcov nastávajúcich a budúca nevesta utekala zo synom pod čerešňu, nech ju pobozká. Už stárnem na takéto veci :o)

Muž ide na Op krčnej chrbtice má prasknutú platničku, paralizuje mu ruku, tak dúfam, že mu to opravia dobre…je to hrozné ..vekom všteko bolí.

Ďakujem za mjuzik..potešilo ..tak ako vždy. ..nech sa darí a užívaš si všetkého po čom ti duša baží. Pekný dník prajem.

Páči sa mi

………….Ďakujem ……………. mne hlava behá po podaní na súd za môj invalid ………….

……….teším sa na Staré Hory – rekreačné zariadenie SOC. Poisťovne ……..je nám tam tak krásne ……….boli si ako zamestnanec soc. poisťovne v Starých Horách či v Paučinej ????? teším sa až tam budem , chcel som ísť po okrskáskch , ale svišťanie po diaľnici je úžasné …milujem rýchlu jazdu 150tka mi je málo ………držím sa kréda nejazdím až tak rýchlo . len lietam veľmi nízko 🙂 …paradoxne Zuzka sa cíti vedľa mňa veľmi spokojne ………..aspoň si to nahováram ……………………..pokojný večer .R.

Liked by 1 person

Tak ak tam budeš.užívaj si to. Rýchla jazda ja mňa baví, ale rada by som mala vznášadlo..no asi sa ho v tomto živote nedočkám. 😦
Niet nič krajšieho ako mať spokojného partnera veľa seba. :o)

Páči sa mi

Ahojky Maťa…… to si mi dala chrobáka do hlavy svojimi písmenkami……. Vďaka za ne , lebo celý život som bol extrémne akčný a to prianie bolo naozaj vypočutie volania Dušičky … citát: Mal si šťastie, aj keď si skončil v takom stave v ako si bol, nemuslel si to vôbec zvládnuť, ale máš tam hore niekoho, kto ťa tam ešte nechce. :o) Napísal si to trefne…že ťa vypli…jáj..občas keď idem na 200% si to aj ja uvedomím a spomeniem na teba , ale už si dávam pozor, čo si želám a na čo myslím.
………keď na to tak myslím, vlastne aj keď mi telo funguje ako 80desiatnikovi , zas si len dokazujem extrémy, že všetko ak je chuť a vôľa sa dá zvládnuť i nemožné ….. Dnes som zaspal , po tatinovej porážke je doma všetok zverinec na mne , vstávam najneskôr o 07:30 , no dnes som típol budík , keďže Zuzka je ranné vtáča , samota v posteli lákala po nočnom daždi ešte dáky veget , no prespal som v snách 1/2 hoďku……bol to zvláštny sen , akoby sa mi zrhnut môj život , všetky lásky – neláskavé , výhry a prehry , deti atď…… no a popoludni , som akosi sám od seba prepol na film Lásky čas ………

……….mám veľmi rád tento film a parí do môjho play listu fimákov cez Advent …..pripomína hodnoty Života…………………………..pekný voňavý májový večer a blahoželám všetkým mamám………………R.

Páči sa mi

Všetko je v hlave a na čo sa podvedome nastavíš, toho dosiahneš..tak je to aj s blokovaním seba na podvedomej urovni a potom plačeme , prečo sa nám nedarí. Raz som ovládala čas, mala som ešte veľa práce a vedela som , kedy potrebujem ísť už inam, no neverila som,že stihnem všetku prácu urobiť, aby som mohla spokoje odísť a veru som stihla. A ešte mi ostal čas sa ja prikrášliť. :o) Hovorí sa, že postupne čas prestaneme vnímať a niečo na tom je.

Veru..my sme tvorcovia.

Veľa filmov, čo si pozrem na netflixe mi uľahodí duševne a príjemne uvoľní a človek si potom uvedomuje čo ma a čím žije…presne.

Myslím, že sen poukázal na ten film a tvoje uvedomenie a prehodnotenie svojho života…v poslednom čase sa mi to deje, že snívam o veciach čo sa udejú…no skorej v útržkoch a keď v práci niečo rozoberáme ,uvedomím si snový dej, že jej šak o tomto som snívala. .o)

Dnes som čítala pekný citát a uvedomila som si, že tak v poslednom čase vnímam pobyt vonku, ak som na prechádzke zo psíkom…a vnímam neskutočný pokoj z prírody a všetku tú krásu stvoreného naokolo. ❤️

DÍVAT SE.
Často si říkám, že Bůh je možná slepý. Že pro nás stvořil úžasný svět, ale nemůže ho vidět. A jediný způsob, jak Bůh může vidět tenhle svět, je skrz naše oči.

A tak se dívám. Dívám se s úžasem malého dítěte. Jako bych ten svět kolem sebe každý den znovu a znovu objevoval. Dívám se, abych tu krásou světa očima obejmul, abych si krásou naplnit oči i srdce.

Dívám se nejen, abych viděl, ale abych ukázal. Abych se očima všeho dotknul, abych očima vyprávěl. Protože vím, že někde hluboko v každém z nás cosi naslouchá a touží poznat svět skrze naše oči a naše srdce.

Pojďte se společně dívat. Pojďme očima poznávat svět a srdcem o něm vyprávět. A i když se někdy může zdát, že se nám ten svět kolem tak docela nelíbí, možná se stačí jen dívat trochu jinak. Vždyť v dívání se skrývá ohromná pokora, dívání probouzí vděčnost.

Ať Vám tedy dnešní den naplní krásou oči, srdce i duši. Stačí se jen dívat. Vždyť za každým rohem se skrývá příběh, který stojí za to očima a srdcem vyprávět 🙏❤️🍀

ZDROJ: DOTKNOUTSESNŮ

Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.