Kategórie
Energia

O ženskosti

V poslední době mám pocit, že snad každá holka hledá svoji ženskost. Svoji ženskost jako klíč k vlastnímu přijetí. Ženskost jako napojení na jakýsi tajemný zdroj energie všech těch žen před námi. Často je však hledalní ženskosti nadějí, že “přeci nemůžu být tak špatná”. Hledáním naděje, že právě ženskost pomůže přijmout samu sebe a být přijímána i okolím.

Netuším, jak ženskost a její hledání holky prožívají, ale rád bych napsal pár slov, jak ženskost vidíme my, kluci.

My kluci už od dětství vyrůstáme v přesvědčení, že holky jsou andělé. My – špinaví a od bláta, potrhaní, s odřenými koleny, vzhlížíme k Vám – učesaným, rozesmátým, krásně a čistě oblečeným, jako byste byly nějaké vyšší bytosti – opravdoví andělé. Obdivujeme Váš dívčí svět a cokoli dívčího je pro nás tak jiné, tak neznámé a fascinující, že to chceme objevovat, milovat a zbožňovat. Máme touhu se Vás dotýkat, abychom zjistili, kde máte ukrytá svá křídla. (Přiznávám, v pubertě to možná vypadá, že Vám jen chceme sáhnout na prsa, ale my opravdu hledáme jen ta křídla) 😃

Náš mužský svět je tvrdý, strohý, chladný a tak nějak hranatý. Je drsný, útočný a často hodně bolí. Ten Váš ženský svět je naopak barevný, měkký, třpytivý a úžasně voní. A právě tak vnímáme i Vaši ženskost. Jako něco zářivého a barevného, jako něco měkkého, oblého, kulatého a hladkého na dotyk. Ženskost voní a probouzí touhu. Ženskost je proud radosti a lásky, která objímá.

Ženskost není v dokonalosti, ale v opravdovosti. Ženskost je mnohem víc v přebývajícím faldíku než v pekáči buchet. Ženskosti nevadí vrásky u očí, ani celulitida na zadku. Právě naopak. Stejně jako Vám nevadí naše jizvy, stejtě tak jsou i pro nás Vaše vrásky důkazem, že se umíte smát a Vaše celulitida potvrzením, že chcete opravdu žít.

My kluci nejsme tak povrchní, jak se možná na první pohled zdáme. Věřte, že nehledáme dokonalost modelek z časopisů. Ty jsou předkládány Vám, jako obraz, jak byste měly vypadat, ale i nám, jako něco, po čem bychom měli toužit. Ale je to jen jedno velké nedorozumění. My toužíme po opravdovosti mámy, která bude milovat naše děti, my toužíme po vráskách, které jsou od smíchu s námi, my toužíme po celulitidě, která bude jen naše a bude nás milovat. A my budeme milovat tu opravdovou ženskost, i když nedokonalou. Budeme milovat ženskost, která nemá ideální míry, nemá dokonalý tvar a někdy je třeba i rostomile nesouměrná. Jen když bude opravdová a bude tu pro nás. Když nám otevřete ten úžasný a fascinující svět a dovolíte nám ho objevovat.

A proto nerozumíme, proč ženskost hledáte, když jste jí plné až po okraj. Nechápeme, proč se obracíte ke světu kolem, abyste našly něco, co už uvnitř máte. Z našeho pohledu se ženskost nehledá, jen je potřeba ji otevřít. Ženskost jsou dveře, které se otvírají zevnitř.

Mám pocit, že mnohdy jen stačí přijmout se taková, jaká jsi. Že i Ty jsi jen jinou podobou ženy, stejně jako všechny ostatní. Že i Ty jsi úžasnou esencí ženství, i když to tak možná nevnímáš. Ale my kluci to tak vnímáme a vidíme ženskost v úplně každé z Vás. Není to tak, že by některá holka byla méně ženštější než ostatní. Protože ani žádný anděl nemůže být méně andělštější než ostatní. Jen některé z Vás ty dveře uvnitř ještě neotevřely dokořán.

A jaké to je, když se ty dveře otevřou dokořán? Vídám holky, na kterých je to poznat. Je vidět, že když se ty dveře otevřou dokořán, uvolní se jakási bouře, která je uvnitř spoutaná. Svět zaplaví moře pocitů a proud nálad a emocí, ve kterém se žena koupe a vznáší. Proud ohromně plný, barevný, konejšivý i dráždivý. Proud bez cíle, který vše obejme a pohltí, proud bez ambice cokoli řešit nebo zvládat. Protože ženskost není v tom, cokoli zvládat – žena tu není od toho, aby cokoli zvládala – od toho je tu muž. Žena má jen plout v moři svých pocitů a dávat světu lásku a smysl.

Věřím, že právě takhle nějak vidí ženskost většina kluků. Jen o tom moc nemluvíme. Jen trpělivě čekáme, až právě ta naše holka otevře ony tajemné dvěře uvnitř sebe a pozve nás, abychom ten svět společně s ní objevovali. Protože my kluci potřebujeme ženskost našich dívek, aby se z nás kluků stávali muži. Stejně tak jako svět potřebuje ženskou lásku a smysl, který mu dokáže dát každá z Vás 🙏❤️🍀

Zdroj: dotknoutsesnů

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.